DZIŚ JEST:   18   LUTY   2019 r.

Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
 
 
 
 

Francja ustanowi zakaz używania określeń „matka” i „ojciec”

Francja ustanowi zakaz używania określeń „matka” i „ojciec”
Christiane Taubira, fot. Ericwaltr / commons.wikimedia.org, licencja cc
#RODZINA    #CHRISTIANE TAUBIRA    #HOMOREWOLUCJA    #PRAWO    #SOCJALIŚCI    #MATKA    #OJCIEC    #FRANCJA    #SPRZECIW    #KOŚCIÓŁ    #SŁOWA

W związku z prawną instytucjonalizacją – wbrew zdecydowanej większości obywateli – tzw. małżeństw homoseksualnych, francuski rząd przygotuje projekt ustawy zakazującej używania w dokumentach określeń „matka” i „ojciec”. Projekt, jak tłumaczy minister sprawiedliwości Christiane Taubira, ma być gotowy już na 31 października.


Zgodnie z zamiarem rządu w miejsce sformułowań „matka” i „ojciec” w dokumentach pojawi się określenie „rodzice”. Będzie to dot. zarówno par homo- jak i heteroseksualnych. W kodeksie cywilnym pojawi się także zapis stwierdzający, że „małżeństwo to związek dwóch osób, różnej lub tej samej płci” i ustanowione zostaną „równe prawa adopcyjne”.


Minister sprawiedliwości Christiane Taubira w rozmowie z katolicką gazetą „La Croix” na pytanie dot. skandalicznego zezwolenia na adopcję dzieci przez pederastów i lesbijki stwierdziła: - Kto jest w stanie zapewnić, że adopcja dzieci przez pary heteroseksualne będzie lepsza dla nich, niż przez pary homoseksualne? Czy pary heteroseksualne na pewno są w stanie stworzyć dzieciom najlepsze warunki dla ich rozwoju?


W zeszłym tygodniu kardynał Philippe Barbarin przestrzegł przed katastrofalnymi konsekwencjami legalizacji „homo-małżeństw”. Mówił, że „małżeństwa homoseksualne mogą w konsekwencji prowadzić do zalegalizowania kazirodztwa oraz poligamii w społeczeństwie”. Przestrzegł także przed rozpadem społeczeństwa. - To może mieć niezliczone konsekwencje. Potem będą chcieli tworzyć pary z trzech lub czterech osób. A jeszcze później mogą chcieć znieść powszechnie krytykowane kazirodztwo – tłumaczył hierarcha.


Czołowi francuscy katolicy opublikowali manifest „Modlitwa za Francję”, w którym można przeczytać, że „Dzieci powinny móc w pełni korzystać z miłości ojca i matki, i nie powinny być zakładnikami zachcianek dorosłych”. Niedawno Benedykt XVI zaprosił 30 biskupów francuskich do Włoch, aby nakłonić ich do wszczęcia zdecydowanej walki z nowym skandalicznym prawem. Mówił, że „Mamy tam prawdziwe wyzwanie do podjęcia”. Jak dodawał: „Rodzina, będąca podstawą życia społecznego, jest zagrożona w wielu miejscach, wskutek wadliwej koncepcji natury ludzkiej”.Źródło: The Daily Telegraph, AS.


DATA: 2013-06-10 14:37
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Żabojadom się we łbach poprzewracało. Nie długo będą chcieli prawnie usankcjonować kopulacje z kozami o osłami. Zresztą, jak widać, osłów tam nie brakuje.
ponad 5 lat temu / francuski rodzic
 
Ciekawe jak poradzą sobie francuscy prawnicy, gdy dojdzie do legalizowania par zoofilskich. Oni też zaczną upominać się o swoje prawa w tzw. wolnym, demokratycznym kraju.
ponad 5 lat temu / marekb54
 
Hehe. A niech sobie wprowadzają te swoje dziwactwa. Za 10 lat muzułmanie opanują ten kraj, wprowadzą szariat i zrobią porządek. Niestety rzeź będzie potworna, ale sami się o to proszą.
ponad 5 lat temu / z3
 
Dewianci seksualni chcą zmienić normalny świat dla własnych potrzeb.
ponad 5 lat temu / marekb54
 
Za 20-cia lat będzie mnóstwo takich tragedii,jaki dalej przedstawię.Dwóch homo nie wiadomo adoptuje dziewczynkę lub chłopca.Gdy dorosną,będą miały 20-cia,25-ć lat,spotkają kogoś odpowiedniego,zakochają się.I co będzie dalej?,ona przyprowadzi chłopaka do domu,aby poznał rodziców?,i powie:to moja mama a to mój tata?,on zobaczy,że coś tu nie tak i da nogę.Może nawet z rozpaczy odebrać sobie życie.Dzieci tak wychowywane będą miały zresztą nikłą szansę poznania kogoś odpowiedniego.Wielu rodziców nie wyrazi zgody na taki związek.A co będzie w szkole.Zamiast się uczyć,będzie ciągle w stresie.Winni nie będą ukarani,bo ich nie znajdą.Myślę,że autorami tego tragicznego pomysłu są jak zwykle ci sami,którzy cały czas mieszają już od niepamiętnych czasów.Chcą skłócić społeczeństwa jeszcze bardziej,bo w mentnej wodzię
ponad 5 lat temu / wolnyumysł
 
Jasne!!! Niech ludzie robią tak dalej!!! Tylko konsekwencje takich działań społeczeństwo odczuje jak w dorosłe życie wejdą rzesze dzieci wychowanych w takich pseudorodzinach czyli za jakieś 20 lat. Wtedy zobaczymy kto miał rację jak nagle wzrośnie liczba ludzi nie dających sobie rady z własną seksualnością i tożsamością. Co dalej? Samobójstwa, kolejki i psychiatrów bądź też wyzbyci normalnych ludzkich odczuć biedni ludzie. Nie trzeba być wykształconym, żeby wiedzieć, że żeby prawidłowo dziecko się rozwijało należy mu pomóc mądrze zrozumieć jego seksualność. Białym ludziom od nadmiaru dobrobytu w głowach się poprzewracało i mają się chyba się za dobrze, to wymyslają wszystko chyba żeby się nie nudzić.Ja też współczuję tym dzieciom bo nie beda miały możliwości poznania zgodnego z naturą życia rodzinnego. To są zachcianki ludzi, którym się wydaje, że ich zboczenie nie jest niczym złym a dziecko jest tylko przedmiotem, żeby pokazać, że to wynaturzenie nic nie znaczy
ponad 5 lat temu / kasikc
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.