DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Francja podąża w kierunku ciemności. Profanacje bez końca [OPINIA]

Francja podąża w kierunku ciemności. Profanacje bez końca [OPINIA]
źródło: pixabay.com

We Francji nie ma praktycznie dnia bez profanacji i antykatolickich wystąpień. Informacje o takich aktach ukazują się jednak głównie tylko w lokalnych mediach. Pod koniec lipca posąg Matki Boskiej z Dzieciątkiem na francuskiej wyspie Noirmoutier został sprofanowany już po raz trzeci. Tym razem ścięto głowę Dzieciątka Jezus, a koronę Dziewicy połamano.

 

Ten akt wandalizmu nie jest dziełem przypadku, czy incydentu. Sprawcy musieli się wspiąć na trzymetrową statuę i do takiej akcji przygotować. Dwa tygodnie wcześniej ta sama figura została pomazana czerwoną farbą. Dwa lata temu, pod koniec sierpnia 2018 roku już raz ścięto głowę NMP  Pana Jezusa. Czy na wyspie w departamencie Wandei przebywa jakiś epigon z „piekielnych kolumn” rewolucyjnych, które dorzynały katolickie powstanie w Wandei? Policja jak dotąd nikogo nie złapała.

 

Profanacja groty w Lourdes

Na tym nie koniec aktów skierowanych przeciw NMP we Francji. Przed sądem w Tarbes w czwartek 6 sierpnia odbywał się proces „artystki”, która zrobiła sobie profanacyjny happening w Sanktuarium Maryjnym we francuskim Lourdes. Pojawiła się nago w grocie, ubrana tylko w niebieski welon i to w czasie… procesji eucharystycznej.

 

Wydarzenia te miały miejsce 31 sierpnia 2018 roku. Niejaka Deborah De Robertis przedstawiająca się jako „performerka”, urządziła sobie w Lourdes prowokację w czasie katolickiej pielgrzymki. Występ ekshibicjonistki mocno oburzył wiernych.

 

Urodzona w Luksemburgu De Robertis znana jest głównie z rozbierania się w miejscach publicznych. W 2014 roku eksponowała swoje „wdzięki” w Musée d’Orsay w Paryżu, tuż pod pracą Gustave’a Courbeta. W 2016 r. goły performance uskuteczniła w Europejskim Domu Fotografii. W tym samym roku znowu leżała nago w Musée d’Orsay, tym razem przed „Olimpią” Maneta. Została wtedy zatrzymana przez policję na 48 godzin, w tym jedną noc spędziła na oddziale psychiatrycznym paryskiego szpitala na obserwacji. Kolejny akt w 2017 roku miał miejsce w Luwrze przed obrazem Giocondy, gdzie pokazywała swoje intymne narządy. Stanęła przed sądem, ale została jako „artystka” uniewinniona.

 

Rok później prowokowała katolików przed grotą w Lourdes, udając „Madonnę”. Została zatrzymana przez policję następnego dnia. Proces miał się odbyć jeszcze w maju 2019 roku, ale rozprawę przekładano. Nie można wykluczyć, że francuski sąd kolejny raz potraktuje antyreligijną prowokację jako „sztukę”.

 

Robił sobie żarty z pożaru katedry

Przypomnijmy, że w lipcu doszło też do zniszczenia dwóch przydrożnych figur NMP w departamentach Herault i Gard. Było podpalenie budynku opactwa Saint-Martin w Ligugé (departament Vienne). Pijany mężczyzna usiłował rozbijać witraże kościoła w Nimes (zwolniony z aresztu po 48 godzinach). Trwogę wzbudził też pożar katedry w Nantes. Podpalaczem okazał się Rwandyjczyk, który w taki dziwny sposób zemścił się za to, że prefektura nie przedłużyła mu prawa pobytu we Francji.

 

Jednak i podczas samego pożaru doszło do zakpienia z katolików. W wywiadzie na kanale telewizyjnym stacji M6 podczas trwania pożaru w katedrze w Nantes, pojawił się fałszywy ksiądz. Okazało się, że pożar komentował ubrany w koloratkę…  „humorysta”. Wykorzystał pożar do kolejnego dziwnego „performance”. Aktor „specjalizuje” się w ośmieszaniu Kościoła. Działa pod pseudonimem „ojciec Daniel” i „walczy z patriarchatem i męską dominacją”. Chce odseparowania nieletnich od wszelkiej religii i przyznania kobietom funkcji kapłańskich. Rzecz jasna też jest „artystą”, więc włos z głowy mu nie spadnie. Na koncie swoich ”występów artystycznych” ma m.in. kościół w Angers i zbezczeszczenie szopki bożonarodzeniowej w Saint-Jean-de-Boiseau. Nagrywa antyklerykalne filmiki, profanujące nabożeństwa katolickie, które są uzupełniane „reklamami” przedmiotów i ubrań z sex-shopów.

 

Ów „komik” i „aktor” znany jest głównie z występów w kilku reklamach (dla Renault, Porsche, Benettona, francuskiej poczty, czy BHV). Jest też aktywistą skrajnej lewicy.

 

Chce być ordynariuszką diecezji

Po takiej dawce antyklerykalizmu informacja o „spontanicznej” kandydaturze kobiety na... ordynariusza katolickiej diecezji Lyonu właściwie blednie. Jednak odnotujmy i takie prowokacje. „Kandydatka” na ordynariusza chce, by jej zgłoszenie „uwolniło kobiety” i „przebiło szklany sufit”. W sumie niezbyt mądry rodzaj happening, ale okazuje się, że mainstreamowe media traktują kandydaturę całkiem poważnie i rozpisują się o niejakiej Anne Soupa. To 73-letnia pani, która ukończyła teologię i jest feministką, a teraz chce zastąpić ks. kard. Philippe’a Barbarina. Złożył on urząd po aferze z rzekomym ukrywaniem pedofilii. Sąd ostatecznie uwolnił go od tego zarzutu. Diecezja czeka jednak na nowego pasterza.

 

Soupa uważa się za działaczkę „chrześcijańskiego feminizmu”, który walczy „dyskryminacją kobiet w Kościele”.  W 2013 r. organizowała w Paryżu „żeńskie konklawe”. Powitała wybór papieża Franciszka jako „boską niespodziankę”, ale krytykuje nauczanie św. Jana Pawła II, zwłaszcza jego teologię ciała, jako „dyskryminujące”.

 

W 2019 roku we Francji miało miejsce około 3 antykatolickich aktów dziennie. Przez wiek świateł, rewolucję i ewolucję republikańską, kraj ten zbliża się jednak do Ciemności.

 

Bogdan Dobosz

Czytaj także:
DATA: 2020-08-07 10:26
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

krew, łzy, popiół i gruz będzie ich udziałem, gdy ręka Pańska zostanie wyciągnięta!
1 miesiąc temu / xyz
 
Przypominają się historie gdy Noe budował Arkę oraz historia Sodomy i Gomory. Czasy dzisiejsze są podobne. Zło podnosi głowę. Chcę zastraszyć i odwrócić serce człowieka od Boga i zatracić jego duszę w piekle. Finał budowy Arki oraz zachowań w Sodomie i Gomorze wyraźnie wskazuje, że są pewne granice profanacji poza, którą jest już tylko śmierć i zniszczenie a w wieczności płacz i zgrzytanie zębów.
1 miesiąc temu / Krakusik
 
Francjo, co zrobiłaś ze swoim chrztem???!!!
1 miesiąc temu / Już dawno temu
 
druga strona to samo nazywa wyjściem z mroku
1 miesiąc temu / chichot
 
Ciekawe jak długo będą wystawiać Pana Boga na próbę
1 miesiąc temu / Syk
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.