DZIŚ JEST:   27   MAJA   2020 r.

Św. Augustyna z Canterbury
Św. Fryderyka, biskupa
 
 
 
 

Francja ma problem z muzułmanami: chcą szariatu

Francja ma problem z muzułmanami: chcą szariatu
Fot. Pixabay

Wbrew wysiłkom ateistycznego państwa, muzułmanie nad Sekwaną nie poddają się sekularyzacji. Jeszcze przed 30 laty można było sądzić, że islam podzieli los głównych wyznań chrześcijańskich. Tendencje się jednak odwróciły. Sekularyzacja została powstrzymana, a muzułmanie są coraz bardziej gorliwi – ocenia redaktor naczelna katolickiego tygodnika „La Croix”.

 

Isabelle de Gaulmyn odnosi się do wyników badań przeprowadzonych przez Instytut IFOP. Wynika z nich, że w ciągu 30 lat odsetek muzułmanów chodzących na cotygodniową modlitwę do meczetu wzrósł z 16 do 38 procent. Wzrasta też odsetek mahometan, którzy zachowują islamski zakaz spożywania alkoholu i praktykują post w Ramadanie. Autorka artykułu utrzymuje, iż sam wzrost wyznaniowego zapału wśród muzułmanów nie powinien nas niepokoić. Redaktor de Gaulmyn niepokoją natomiast inne dane.

Okazuje się, że wśród francuskich muzułmanów istnieje dość pokaźna i stale rosnąca grupa, która nie uznaje „wartości” francuskiego państwa. 37 procent muzułmanów, w tym niemal połowa młodych uważa, że to świeckość państwa powinna się dostosować do ich religii, a nie na odwrót. Co więcej, 27 procent wyznawców islamu we Francji jest zdania, że prawo szariatu musi mieć pierwszeństwo przed prawem francuskim.

Naczelna „La Croix” zauważa, iż te dane są poważnym wyzwaniem dla francuskiego społeczeństwa. Okazuje się bowiem, że nie rozumie ono swych muzułmańskich „rodaków”, a francuskie szkoły nie potrafią ich wychować na lojalnych obywateli. Nawet wśród muzułmanów, którzy zdobyli we Francji wyższe wykształcenie, co piąty uważa, że lepiej stosować szariat niż prawa republiki. – To poważna porażka naszego szkolnictwa – twierdzi Isabelle de Gaulmyn.

 

 

Źródło: KAI/vaticannews.va

RoM

 

 

 


DATA: 2019-09-24 16:41
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
16
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Oni już przejmują wądzę. Są rejony gdzie turysta nie wejzie. Jak zaczynaja sie modlić i rozkładać na ulicy policja nie przepuszcza, trzeba czekać jak skończą. Nie mówiąc już co sie dzieje w Calaise. Oni próbują się włamywać do amochódw żeby do UK jechać. Wskakują na namochody, robią barykady... Nie rozumiem dlaczego na to pozwalamy. Dla mnie którka piłka albo sie dosotsowujesz do kultury Europejsiej, albo spier... do siebie. A w takich meijscach jak Calais to powinni kałachy rozzstawić i robić selekcję. To nei są ludzi, to zwierzęta i trzeba ich odizolować od reszty, bo to zaraźliwe jest...
6 miesięcy temu / Aaaa
 
Tak niech w ogóle cały świat się im podporzadkuje
8 miesięcy temu / Mariusz
 
wezmie sie Masonów i bedzie OK
8 miesięcy temu / realia
 
@fensys świetnie to ująłeś
8 miesięcy temu / Hvf
 
No to chyba dobry moment i powód by Pan Duda wystosował apel do francuskiej młodzieży.
8 miesięcy temu / fensys
 
Na zachodzie za 20lat będzie kalifat budujmy już teraz mór nad Odrą. Dobrze że mamy bazy amerykańskie bo zagrożenie jeste nie tylko ze strony moskali
8 miesięcy temu / michaś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.