DZIŚ JEST:   29   MARCA   2020 r.

V Niedziela Wielkiego Postu
Św. Stefan IX, papież
Św. Bertold, kapłan
 
 
 
 

Francja chce „prawa” do posiadania dwóch „równorzędnych matek”. Episkopat protestuje

Francja chce „prawa” do posiadania dwóch „równorzędnych matek”. Episkopat protestuje

Francuscy politycy pracują nad ustawą, która pozwoli na wprowadzenie pojęcia „dwóch równorzędnych matek”. Dotyczy to związków kobiet, w których za pomocą procedury in-vitro urodzą się dzieci. Projekt rewolucyjnej ustawy trafi pod obrady 24 września. Przeciwko nowej ustawie protestuje francuski Episkopat.

 

W Paryżu doszło do spotkania prezydenta Emmanuela Macrona z abp. Ericem de Moulins-Beafort, przewodniczącym francuskiego Episkopatu. Jednym z tematów rozmów był projekt ustawy, która zezwala na przeprowadzenie procedury in-vitro dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych. Ustawa zakłada wprowadzenie w takim wypadku pojęcia dwóch „równorzędnych matek”. Dzięki zapisom ustawy, kobiety żyjące w związkach jednopłciowych będą mogły starać się o dziecko za pomocą procedury in-vitro. W rejestrach nie będzie wówczas występowało pojęcie „ojca”, a jedynie dwóch „równorzędnych matek”.

 

Przeciwko planom wprowadzenia szokującej ustawy protestuje francuski Episkopat, który podkreśla swoje poważne obawy wobec projektu. Podkreśla, że w chrześcijańskim rozumieniu małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, a każde dziecko powinno mieć ojca i matkę. „Mówiliśmy szczerze o naszych obawach związanych z nadchodzącą rewizją przepisów dotyczących bioetyki” – powiedział abp Eric de Moulins-Beafort, przewodniczący Episkopatu.

 

Jak zapowiedziała francuska minister sprawiedliwości, w akcie urodzenia dziecka takiej pary na skutek zapłonienia in-vitro, pojawi się nowa rubryka: „matka 1” i „matka 2”. Ten rewolucyjny projekt ustawy – zaprzeczający elementarnym prawom biologii, logice oraz zwykłemu rozsądkowi – ma trafić do Zgromadzenia Narodowego 24 września. W styczniu pojawi się w senacie, aby w pierwszych miesiącach przyszłego roku mógł je podpisać prezydent Emmanuel Macron. Do projektowanej ustawy bardzo krytycznie odnosi się zarówno francuski Episkopat jak i liczne organizacje wspierające rodziny.

 

Warto podkreślić, że we Francji nie ma społecznego przyzwolenia na takie zmiany. Według przeprowadzonych w lutym przez IFOP badań, sprzeciwia się temu 82 proc. Francuzów. W zwołanych przez prezydenta stanach generalnych na temat bioetyki, przeciw nowemu prawu wypowiedziało się ponad 90 proc. uczestników.

 

Uliczne protesty zapowiedziały już organizacje rodzinne, a zwłaszcza ruch Manif Pour Tous, który przed sześciu laty zdołał wyciągnąć na ulicę miliony Francuzów na znak sprzeciwu wobec legalizacji tzw. „małżeństw jednopłciowych”. Tym razem protesty będą się odbywać pod hasłem „Naprzód, dzieci!”, które w sposób sarkastyczny nawiązuje do nazwy partii Macrona „Naprzód, Republiko!”. Pierwsza demonstracja w Paryżu została zaplanowana na 6 października.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 


DATA: 2019-08-30 19:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

dzieci z takiego związku w prokreacji mogą wiązać sie z braćmi i siostrami,mała pula genów różnorodnych a to prowadzi w prostej drodze do licznych chorób genetycznych i młodego pokolenia
6 miesięcy temu / lekarz
 
To logiczna konsekwencja "małżeństw homoseksualnych" i dania im prawa do adopcji dzieci. Skąd więc to zdziwienie. Jeszcze większy krzyk byłby gdyby było rodzic1, rodzic2, albo może rodzic3,....,rodzic n.
6 miesięcy temu / trooper
 
Władza już dawno upadła zresztą nie tylko we Francji, ale, jak widać, naród jeszcze ma w większości olej w głowie. Potrzebna modlitwa za Francuzów.
6 miesięcy temu / @Król Artur
 
Upadek Francji.
6 miesięcy temu / Król Artur
 
To jest wbrew naturze, jak to szaleństwo zatrzymać.
6 miesięcy temu / rafael
 
Państwo szatana. Jedno z wielu.
6 miesięcy temu / Antymodernista
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.