DZIŚ JEST:   03   GRUDNIA   2020 r.

Św. Franciszka Ksawerego
Św. Kasjana, męczennika
 
 
 
 

Francja chce cenzury prewencyjnej w internecie. Naciska w sprawie unijnej regulacji

Francja chce cenzury prewencyjnej w internecie. Naciska w sprawie unijnej regulacji
źródło: pixabay.com
#CENZURA    #INTERNET    #FRANCJA    #UE

Francuskie władze nie ukrywają, że przygotowywana dyrektywa dotycząca usług cyfrowych (DSA) nie powinna ograniczać się wyłącznie do nielegalnych materiałów, ale winna również obejmować dezinformację i inne szkodliwe treści. Platformy internetowe zwracają uwagę, że będą zmuszone do cenzury.

 

„Władze francuskie uważają, że ograniczenie zakresu DSA jedynie do nielegalnych treści byłoby błędem: nie zapewniłoby to skutecznej walki z nielegalnymi treściami ani nie zagwarantowałoby wolności słowa” – podkreślają władze.

 

„Wręcz przeciwnie, zakres regulacji powinien obejmować całą funkcję moderacji obsługiwaną przez platformy internetowe, a tym samym obejmować nie tylko treści nielegalne, ale także wszelkie treści zabronione przez platformę, takie jak treści, które są legalne, ale szkodliwe i dezinformacyjne” - dodano.

 

Francuzi sugerują, by znieść „zasadę kraju pochodzenia'” z unijnej dyrektywy z 2000 r. o handlu elektronicznym, zgodnie z którą usługodawcy muszą przestrzegać jedynie przepisów państwa członkowskiego, w którym mają siedzibę.

 

Francuscy regulatorzy sugerują, że platformy internetowe powinny zobowiązać się do przestrzegania przepisów państwa członkowskiego użytkownika.

 

„W UE powinni również przestrzegać prawa krajowego użytkownika w zakresie nielegalnych treści - niezależnie od kraju, w którym platforma ma siedzibę, w UE czy poza nią” -  cytuje dokument portal euractiv.com.

 

Władze francuskie podniosły ostatnio alarm w sprawie przyszłej regulacji unijnej w związku z rozpowszechnianiem w mediach społecznościowych treści dotyczących zamordowania nauczyciela Samuela Paty, zanim został zabity.

 

Zdaniem prokuratury, Paty stał się ofiarą internetowej nagonki haterskiej po lekcji, podczas której pokazał karykatury proroka Mahometa, by zilustrować historię walki o wolność słowa.

 

Ustawa o usługach cyfrowych (DSA), to ambitny plan UE w zakresie uregulowania usług internetowych. Dotyczy m.in. zwiększenia odpowiedzialności platform za rozpowszechniane treści. Projekt w tej kwestii KE przedstawi 2 grudnia.

 

Na początku października lobby branżowe EDiMA wezwało, aby nadchodząca ustawa o usługach cyfrowych UE wprowadziła „podstawę prawną” do działania w zakresie usuwania nielegalnych treści, jednocześnie unikając na razie regulacji dotyczących szkodliwych treści.

 

„W przypadku treści/działań, które są szkodliwe, ale nie nielegalne, często usługodawca będzie musiał podjąć decyzję, gdzie wyznaczyć granicę między wolnością słowa i prawem do informacji a możliwą szkodą wyrządzoną użytkownikom” – napisali przedstawiciele Google, Amazon, Facebook i Apple.

Źródło: euractiv.com

AS


DATA: 2020-10-27 13:21
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

według tego nie dowiedzielibyśmy się, że ktoś odciął głowę nauczycielowi
1 miesiąc temu / ela
 
Chcą ograniczać wolność , prawdę oraz przyrodzone prawa człowieka; wszystko co nie będzie zgodne z masońską myślą ma być zakazane i eliminowane; jeśli przeforsują to w UE to po co nam tkwić w takim toksycznym towarzystwie.
1 miesiąc temu / t
 
no to ogłaszane w necie zaproszenia na sabatowe spacery będą OK, a zwoływanie pospolitego ruszenia w obronie wartości, pomników, kościołów będzie cenzurowane !
1 miesiąc temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.