DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Francja: była minister skazana. Promotorzy homoseksualizmu przyjęli wyrok entuzjastycznie

Francja: była minister skazana. Promotorzy homoseksualizmu przyjęli wyrok entuzjastycznie
fot. JORGE DAN LOPEZ / REUTERS / FORUM

Francuska parlamentarzystka Christine Boutin została skazana na zapłatę 5000 euro grzywny oraz wypłatę 2000 euro organizacjom homoseksualnym. Jej wina? Cytowała Pismo Święte.


Christine Boutin od wielu lat angażuje się w ruch pro-life, krytykując francuskie regulacje prawne dopuszczające dużą swobodę zabijania dzieci nienarodzonych. Polityk sprzeciwia się też niszczeniu instytucji małżeństwa poprzez legalizacje związków homoseksualnych, a zwłaszcza – poprzez możliwe od 2013 roku nazywanie takich związków małżeństwem.


Teraz polityk została skazana przez paryski sąd na grzywnę 5000 euro oraz dodatkową wypłatę 2000 euro dwóm organizacjom homoseksualnym. Wszystko za sprawą udzielonego przez nią w kwietniu 2014 roku wywiadu, w którym… cytowała Pismo Święte, mówiąc o homoseksualizmie. – Nigdy nie potępiałam homoseksualistów. Homoseksualizm jest obrzydliwością, ale nie homoseksualista. Grzech nie jest akceptowalny, chociaż grzesznika nigdy nie można odrzucać – powiedziała wówczas Boutin. Dodatkowo wspomniała, że jedną z przyczyn zniszczenia Sodomy i Gomory przez Boga był właśnie wykroczenia seksualne, o czym mówi wyraźnie Pismo Święte. Polityk powołała się też na List do Rzymian św. Pawła, gdzie Apostoł Narodów mówi wyraźnie, iż sodomici nie wejdą do Królestwa Bożego. Choć przed sądem Boutin argumentowała, że w wywiadzie powoływała się po prostu na Pismo Święte oraz na Katechizm Kościoła Katolickiego, sąd tę linię obrony odrzucił i kara została nałożona. Francuscy homoseksualiści zareagowali na wyrok entuzjastycznie, przekonując, że sąd dał społeczeństwu wyraźny sygnał.

 

„Mają rację” – komentuje Mauro Faverzani na łamach Corrispondenza Romana. „Po tym wyroku stało się jasne, że na Zachodzie oficjalnie rozpoczęła się era wrogości do chrześcijan, przeciwko wszystkim katolikom, którzy cytują Pismo Święte […] Powrócił czas katakumb” – dodaje Faverzani.


Christine Boutin od 1986 do 2009 roku zasiadała w niższej izbie francuskiego parlamentu, Zgromadzeniu Narodowym. W latach 2007-2009 pełniła funkcję ministra ds. mieszkalnictwa i polityki miejskiej.  W latach 2009-2013 była przewodniczącą współzakładanej przez siebie Partii Chrześcijańsko-Demokratycznej. Obecnie jest jej przewodniczącą honorową. Za pontyfikatu Jana Pawła II Boutin pracowała też jako konsultor w Papieskiej Radzie ds. Rodziny.Źródła: Katholisches.info, CorrispondenzaRomana.it

Pach

DATA: 2016-11-18 08:28
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A co z wolnością słowa, wypowiedzi i sumienia?
ponad 4 lata temu / ???
 
Prześladowania Chrześcijan i Chrześcijaństwa zaczynają się intensyfikować. Ale nieuchronnie czeka nas to - gdyż zapowiedział to sam Nasz Pan Jezus Chrystus. Będzie czas że za trzymanie Pisma Św. w domu będziemy prześladowani i skazywani. Ale to będzie czas próby dla prawdziwych Chrześcijan, jak mówi Nasz Pan. Polecam wszystkie wykłady i Kazania Ks. Pawła Murzińskiego.
ponad 4 lata temu / Dominika
 
A podobno Francja to państwo neutralne światopoglądowo. Wygląda na to, że ta neutralność to także państwo wyznaniowe. U nas nazywało się to PRL.
ponad 4 lata temu / ma
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.