DZIŚ JEST:   25   LUTY   2020 r.

Św. Cezarego z Nazjanzu
Św. Modesta z Trewiru
 
 
 
 

Francja: ziemia zdobyta przez islam

Francja: ziemia zdobyta przez islam
fot.REUTERS/Ognen Teofilovski/FORUM
#ISLAMIZACJA    #ISLAM    #MUZUŁMANIE    #SOCJALIZM    #LEWICA    #FRANCJA    #BRETANIA

Za sielankowym krajobrazem Bretanii kryją się zwiastuny inwazji islamu: radykalni immamowie i mnożące się przestępstwa, które nie oszczędzają rządzonego przez socjalistόw Brestu, drugiego po Tulonie wojskowego portu Francji.

 

20 stycznia br. Generalna Dyrekcja Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DGSI) przeprowadziła dużą operację antyterrorystyczną w Breście i jego okolicach. Wspierana przez GIPN i RAID (jednostki specjalne – przyp. red.) operacja, umożliwiła aresztowanie siedmiu mężczyzn w wieku od 16 do 38 lat pod zarzutem „utworzenia grupy przestępczej do celów terrorystycznych”. Jak zwykle, zatrzymani znajdowali się już od dawna na tzw. listach S zawierających nazwiska osόb związanych z radykalnym, niebezpiecznym islamem. Według służb wywiadowczych aresztowani mieli zamiar przeprowadzić brutalne działania we Francji, a potem wyjechać do strefy iracko-syryjskiej.

Wśród nich znalazł się 30-letni mężczyzna należący do grupy Państwa Islamskiego. Przybył on do Francji na początku 2015 r. i jako Syryjczyk uzyskał już po kilku miesiącach status uchodźcy politycznego. Ten z zawodu rzeźnik hallal, dał się już wcześniej poznać jako jeden z biorących udział w atakach na salę koncertową Bataclan z 13 listopada 2015 r., gdzie zginęło 129 osόb.

Otoczenie islamisty twierdziło, że nie dostrzegało u niego żadnej radykalizacji. – Wahid jest miłym człowiekiem, być może zbyt miłym – zeznawał członek jego rodziny. Wskazywano, że był on „przykładem integracji w społeczeństwie francuskim”. Dlaczego zatem ten republikański model tolerancji w 2014 r. został zatrzymany wraz z żoną na granicy serbsko-bułgarskiej, udając się tą drogą do Syrii, by prawdopodobnie uprawiać tam dżihad? Nie był w stanie podać wiarygodnego wyjaśnienia.

Ale historia Wahida to nie wszystko. W Breście nasilają się też ataki, kradzieże i różne formy przemytu dokonywane przez muzułmanόw, ktόrzy całkowicie opanowali dzielnicę Pontanézen. Jest ona miejscem częstych bójek i porachunkόw między gangami. Obowiązuje w niej szariat, a policja nie może do niej wkroczyć, bo natychmiast staje się celem ataków.

 

Na czele dzielnicowego meczetu stoi żarliwy imam, Rachid El-Jay. Wraz z trzema innymi  duchownymi islamskimi znajduje się on na policyjnej liście salafitόw, wyznaczonych do ścisłej obserwacji. Wiedząc, że jest śledzony, imam stara się być dyskretnym, kontynując jednak swoją propagandę na YouTubie, gdzie głosi radykalne kazania.

W obliczu krytyki, w obronie imama stanął znany islamolog Tariq Ramadan (oskarżony o gwałt ze strony kilku kobiet) twierdząc, że Rachid El-Jay „nie głosi już dziś tego, co 20 lat temu”, sugerując przemianę imama. Jego zdaniem imam z Brestu jest obiektem medialnych atakόw, niemających pokrycia w faktach.

 

 Wiele wskazuje na to, że Rachid El-Jay znalazł się jednak pod dziwnym parasolem ochronnym. Jego liczne nielegalne poczynania nie przeszkadzają bowiem lokalnym urzędnikom.

Zdaniem lokalnego dziennika „na terytoriach o silnej kulturze regionalnej, takich jak Bretania, komunitaryzm islamski jest dozwolony, a nawet objęty opieką socjalistycznej polityki”.

 

 

Franciszek L.Ćwik

 


DATA: 2020-01-28 21:45
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Muzułmanie już z Francji nie wyjdą, a tam gdzie pobudowano meczet tam ich "terytorium kanoniczne"; a nie wierni by móc życ winni byc traktowani jak " wyrobnicy pańszczyżniani" do składania danin islamistom. Ale, byc może jest to jedyne lekarstwo i szansa na nawrócenie masońskiej laickiej Francji?
26 dni temu / t
 
Tylko że "ktoś" na tych socjalistów rządzących i Francją i Bretanią głosuje więc mają to to chcą.
27 dni temu / kowalski
 
Socjaliści i liberałowie wyraźnie obliczają islamską migrację na zniszczenie chrześcijaństwa rękami muzułmanów w Europie. I zniszczenie - bez ich nawrócenia i wyproszenia interwencji z Nieba - zapewne nastąpi w krajach, które do tego dążą. Ale niech się nie czarują - przyjdzie kolej i na nich. Nie po to rzesze muzułmańskie ciągną, by realizować cudze plany. Zrealizują własny. Jak nie w tym pokoleniu jeszcze, to w kolejnym.
27 dni temu / sp
 
Im gorzej, tym lepiej ! Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz itp Jakoś nie współczuję Francji
27 dni temu / Jerzy
 
Dziękujcie Kaczyńskiemu ze nie wprosił tej DZICZY do Polskii
27 dni temu / Joe
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.