DZIŚ JEST:   25   MAJA   2020 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Francja: zero bezkarności dla „żółtych kamizelek”. Wojsko wkroczy do akcji

Francja: zero bezkarności dla „żółtych kamizelek”. Wojsko wkroczy do akcji
Fot. Forum
#FRANCJA    #ŻÓŁTE KAMIZELKI    #PROTEST    #PARYŻ    #WOJSKO    #RZĄD    #MACRON

Francuski minister spraw wewnętrznych Christophe Castaner żąda od nowo mianowanego prefekta Paryża, Didier Lallementa, całkowitej stanowczości wobec „żółtych kamizelek”. - Musimy iść jeszcze dalej – deklarował Castaner w przemówieniu inauguracyjnym nowego szefa paryskiej policji. Jego zdaniem działania „żółtych kamizelek” są dowodem na to, że gwałt i przemoc wśród nich urosła do maksimum.

 

Po sobotnich zajściach, postanowiono zmienić prefekta Paryża, zastępując go przez Didier Lallementa, byłego prefekta Bordeaux. Według stacji BFMTV, Castaner poprosił Lallementa, by  stanął „na wysokości zaangażowania przeciwko zbirom”. – Pańską pierwszą misją będzie oczywiście utrzymanie porządku publicznego w stolicy – podkreślał minister wskazując, że nowy prefekt ma pod swoimi rozkazami 45 tys. policji i żandarmerii. W opinii Castanera, „w ostatnią sobotę nie było protestujących, byli tylko skrajnie nienawistni, nie było żółtych kamizelek, było 10 tys. niszczycieli”.

 

- Niebezpieczeństwo jest niedozwolone (…) Proszę pana, by działał pan szybko, aby nie dać szansy tym grupom wzmocnienia się. Miejsce  „czarnych bloków” (nazwa prawicowych bojówek, których akurat nie było w Paryżu, były za to bojówki lewackie - przy. red.) znajduje się w więzieniu, a nie na Polach Elizejskich. (…) Istnieje pilny wymóg porządku publicznego – przekonywał Castaner.

 

- Nasza odpowiedź musi być stanowcza, jeszcze silniejsza. Taki jest sens decyzji zapowiedzianych przez premiera w tym tygodniu i proszę Pana, by były one operatywne i skuteczne od przyszłej soboty – mówił minister spraw wewnętrznych, usprawiedliwiając również użycie żołnierzy zaangażowanych w antyterrorystyczną Operację Sentinelle, którzy „nie mają uczestniczyć w zaprowadzanie porządku, tylko chronić bezpieczeństwa mienia i ludzi przed terroryzmem, oni tu po to są” – konkludował Christophe Castaner.

 

Zaangażowanie żołnierzy z Operacji Sentinelle w nadchodzącą, kolejną sobotę protestów „żółtych kamizelek”, krytykują wszystkie partie opozycyjne. Przewodniczący grupy Republikanów (LR) w Senacie, Bruno Retailleau zaapelował w telewizji France 5, do „szefa sił zbrojnych, odpowiedzialnego za  instytucje państwa, gwaranta związku między narodem i armią, by zrezygnować z tej fatalnej decyzji.

 

- W przeciwieństwie do policji i żandarmerii, żołnierze Sentinelle nie są przeszkoleni ani przygotowani do utrzymywania porządku. W przypadku problemów, co zrobi armia? Ucieknie się do użycia broni? Byłoby to nieodpowiedzialne – deklarował na antenie Europe 1, deputowany LR, Eric Ciotti.

 

Przewodniczący Francji Niepokornej (FI), Jean-Luc Mélenchon skrytykował decyzję użycia wojska, w czasie debaty w telewizji BFMTV: „Staliście się szaleńcami! Żołnierz nie jest policjantem” – grzmiał. „Rząd podejmuje arsenał decyzji bezpieczeństwa i wyprowadza sprzęt, by zamaskować niekompetencję ministra spaw wewnętrznych” – stwierdził socjalista, Benoit Hamon.

 

Biorąc pod uwagę skalę reakcji, minister zdrowia, Agnès Buzyn, precyzowała w BFMTV rolę wojska: „Chodzi o sprawiedliwy podział zadań, celem jest, by wojsko nie było w bezpośredniej konfrontacji z demonstrantami, ma ono za zadanie ochronę budynków, by uwolnić od tego policję”.

 

Takie są założenia rządu, ale w sytuacji ulicznych zamieszek, jakie miały miejsce w ostatnią sobotę, można spodziewać się najgorszego.

 

Franciszek L. Ćwik


DATA: 2019-03-22 07:48
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tylko zjednoczona Europa i wyszkolona i silna armia i policja, zmiana elit na bardziej lewicowe, anty-imigracyjne jest w stanie chronić Europę. Powinniśmy brać przykład od Chinczykow jak postępować z nieprawomyślnymi obywatelami. Tych wszystkich terrorystów, nazistów, nacjonalistów, homofobów, religijnych fanatyków należałoby ZAMKNĄĆ i odizolować od zdrowej tkanki społeczeństwa!!! Niestety, ale Europa się stacza i KONIECZNIE potrzebne są zmiany chcąc chronić naszą pozycję w niej.
ponad 1 rok temu / Lonn
 
Francja coraz bardziej przypomina nasz kraj z czasów PRLu. Co do muzułmanów to sami im otworzyli drzwi i wcale nie chcą tego zmieniać.
ponad 1 rok temu / nn
 
Allo, allo ...i tyle na temat ideowych spadkobierców rzeźnikow rewolucji francuskiej
ponad 1 rok temu / do naiwnych
 
prosze sobie przypomniec ze niedawno gloszono u nas ze Makron :mason 32 stopnia ponoc ma przybyc oficjalnie do Polski widocznie mocodawcy Dudy zrezygnowali na ten czas z tej misji
ponad 1 rok temu / zbigniew
 
Najlepsze na takie problemy jest wojsko niemieckie .
ponad 1 rok temu / arek
 
TO KONIEC FRANCJI MASONERIA CHCE POKAZAC ZE LUD TO BYDLO KTORE MOZNA UTOPIC WE KRWI ALE IDZIE NA NICH WANDEA
ponad 1 rok temu / ZBIGNIEW
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.