DZIŚ JEST:   30   MAJA   2020 r.

NMP Królowej Apostołów
Św. Joanny d'Arc
Św. Jana Sarkandra
 
 
 
 

Francja: wzrost nienawiści wobec katolików. Jest reakcja biskupa

Francja: wzrost nienawiści wobec katolików. Jest reakcja biskupa
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Ks. Jean-Claude Boulanger, biskup Bayeux-Lisieux, jest zaniepokojony wzrostem liczby aktów wandalizmu na miejsca sakralne oraz zauważalną coraz większą nienawiścią wobec katolików. Z tego powodu  złożył raport do prokuratury i prefektury.

Biskup diecezji Bayeux-Lisieux jest głęboko wstrząśnięty serią wrogich zachowań, które dotknęły społeczność katolicką w minionych miesiącach.

 

21 stycznia na stacjach Drogi Krzyżowej znajdującej się obok dawnego lokalu duszpasterstwa sudentόw w Caen (Calvados) namalowano antykatolickie hasła. Wandale nie oszczędzili też murów obecnej siedziby. –Studenci przychodzą tutaj każdego wieczoru, by się modlić. Po raz kolejny atakuje się modlących – alarmował hierarcha.

 

19 stycznia w Caen, pielgrzymi udający się autobusem do sanktuarium w Pontmain (Mayenne) zostali ostrzelani za pomocą karabinów do paintballa. Ordynariusz diecezji Bayeux-Lisieux ma osobiście spotkać się z prefektem i „oczekuje reakcji tych,  ktόrzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo pielgrzymόw”.

 

Czujemy się dogłębnie zranieni. Dużo mówimy o antysemityzmie, ale nie o wszystkim czego doświadcza Kościόł katolicki – ubolewał ks. Jean Claude Boulanger. Wyrażane w ten sposób publiczne reakcje francuskich hierarchów są niezwykle rzadkie.

 

Chrystianofobia osiąga we Francji ogromne rozmiary. Jak wynika z informacji służb kontrwywiadowczych, każdego dnia dochodzi nad Sekwaną do aktów agresji przeciwko kościołom. Dotyczy to także świątyń położonych w dzielnicach opanowanych przez imigrantów. W połączeniu z aktami dewastacji cmentarzy, zeszłoroczna liczba wszystkich ataków wyniosła 1063.

 

FLC


DATA: 2020-02-05 12:58
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Dużo mówimy o antysemityzmie, ale nie o wszystkim czego doświadcza Kości?ł katolicki - gdyby sami księża, a zwłaszcza purpuraci mniej o wymyślonych krzywdach Żydów gadali, a o tym jakiej agresji doświadczają katolicy we Francji i od kogo może byłoby inaczej...
3 miesiące temu / Tytus
 
Kaczyński J ma się za dobrego katolika i nawet obiecał wycofania się z podpisanej wcześniej Konwencji Stambulskioej i nic nie zrobił w tym kierunku. Taksamo miało byćm z ustawą o całkowitym zakazie aborcji w Poplsce i też milczy w tej sprawie. Osobiście uważam, że te dwie sprawy wyżądziły Plosce już tyle zła, że Kaczyński nie powinien dostać rozgrzeszenia na spowiedzi, bo okazuje się, że z gęby zrobił "cholewę"
3 miesiące temu / Niewielbłąd
 
To Le Pen podżega do nienawiści wobec Polaków-katolików.
3 miesiące temu / ala wilk
 
Nie donosza na swoich tylko winnych szukaja gdzie indziej, a zapomnialem homoseksualisci nie sa scigani przez prawo cywilne tylko kanon zabrania ...
3 miesiące temu / Maly polityk
 
To owoce zasiewu masońsko-laickiego, to ciągłe zohydzanie KK skutkuje zachowaniami barbarzyńskimi.
3 miesiące temu / t
 
Po prostu islam chce zapanować. Straszne.
3 miesiące temu / bufo bufo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.