DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Francja: władze chcą szczepić obywateli już od grudnia, ale martwią się sceptycyzmem

Francja: władze chcą szczepić obywateli już od grudnia, ale martwią się sceptycyzmem
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Jason Taix)

Francuskie władze, które przygotowały pięcioetapowy plan szczepionkowy przeciwko COVID-19, martwią się, że wielu obywateli nie ufa szczepionkom nowej generacji i nie chce się poddać szczepieniu.

 

Jeszcze w tym tygodniu ma zostać wprowadzona strategia szczepień przeciwko COVID-19. Badania pokazują jednak, że zdecydowana większość Francuzów nie ufa szczepionkom.

 

Kampania szczepień miałaby rozpocząć się pod koniec grudnia. Jako pierwsi szczepieniu zostałyby poddawane osoby starsze i mieszkańcy domów opieki społecznej oraz personel medyczny.

 

Prezydent Emmanuel Macron w orędziu skierowanym do narodu zapewnił, że kampanię szczepionkową będzie nadzorował specjalny komitet naukowy. By przezwyciężyć nieufność społeczeństwa zaproponował, aby w prace komitetu zaangażowali się przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego.

 

Mówił, że proces szczepień musi być klarowny, a wszelkie informacje na ten temat transparentne. Macron zapewnił, że nie będzie przymusu.

 

Rząd poważnie obawia się odmowy milionów Francuzów. Według sondażu IFO opublikowanego w niedzielę aż 59 proc. osób stwierdziło, że nie podda się szczepieniu.

 

Swoje obawy w związku ze sceptycyzmem wobec szczepień wyraził również premier Jean Castex. Z kolei specjalista chorób zakaźnych prof. Jean Paul Stahl przyznał, że ​​istnieje powszechny strach przed ewentualnymi skutkami ubocznymi szczepionek przeciw koronawirusowi.

 

Zdaniem profesora sceptycyzm istnieje również dlatego, że ludzie postrzegają szczepionki jako narzędzie używane przez rząd, a w dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi nie ufa żadnej władzy. Nie chodzi jedynie o polityków, ale także władze naukowe itp.

 

Na zakup szczepionek w 2021 roku Paryż przeznaczył równowartość 1,75 miliarda dolarów. Zgodnie ze strategią urzędu ds. zdrowia – Haut Autorité de Santé – we Francji ma działać pięcioetapowy proces wdrażania szczepień, poczynając od osób najbardziej wrażliwych.

 

Początkowo rząd myślał o obowiązkowym szczepieniu wszystkich, ale zrezygnował z tej opcji ze względu na sceptycyzm społeczeństwa. Strategia nakreślona przez Haute Autorité de Santé tworzy pięć grup ludzi zgodnie z priorytetem szczepień.

 

W pierwszej kolejności akcja szczepionkowa będzie prowadzona w domach opieki społecznej zarówno dla osób starszych, jak i chorych, gdyż trwająca epidemia w sposób szczególny dotknęła rezydentów tych placówek pozostawionych bez właściwej opieki. Stanowili oni jedną trzecią wszystkich zgonów osób, u których stwierdzono występowanie wirusa SARS-CoV-2.

 

W fazie drugiej rząd przewiduje poddanie szczepieniom wszystkich osób powyżej 75. roku życia oraz wszystkich osób w grupie wiekowej 65-74, które cierpią na jakąkolwiek przewlekłą chorobę np. serca czy płuc.

 

W następnej kolejności, czyli w fazie trzeciej, szczepionki trafią do personelu medycznego i osób w wieku powyżej 50 roku życia, które chorują na choroby przewlekłe.

 

W czwartej fazie szczepieniom poddane zostaną osoby zatrudnienie w branżach wysokiego ryzyka, czyli pracujące na stanowiskach niezwiązanych z opieką zdrowotną, ale mające częsty kontakt z klientami, np. pracownicy urzędów. Szczepieniom w tej fazie mają być poddani także bezdomni.Ostatnia, piąta faza, ma dotyczyć wszystkich dorosłych, czyli osób powyżej 18 roku życia, które nie mają żadnych podstawowych schorzeń i nie pasują do żadnej z powyższych grup.

 

Dzieci nie zostały skalsyfikowane jako grupa priorytetowa, ponieważ w większości przypadków łagodnie przechodzą zakażenie SARS-CoV-2.

 

Mimo, że wciąż trwa testowanie szczepionek, prezydent Macron oznajmił, że pierwsza faza szczepień ruszy jeszcze pod koniec tego roku, ewentualnie na początku stycznia. Z kolei Światowa Organizacja Zdrowia oraz unijny organ ds. zdrowia uważają, że masowe szczepienia mogłyby zacząć się najwcześniej w marcu przyszłego roku.

 

Osoby należące do grupy priorytetowej otrzymają od urzędu zdrowia we Francji kupon lub kod, z którym będą mieli się zwrócić do lekarza lub farmaceuty w celu podania się szczepieniu.

 

Jeśli Paryż zdecyduje się na szczepionkę opracowana przez firmę Pfizer / BioNTech, to akcja szczepień musiałaby najprawdopodobniej odbywać się w szpitalu ze względu na konieczność zapewnienia temperatury przechowywania szczepionki wynoszącej -70 ° C, co stwarza znaczne trudności logistyczne poza środowiskiem szpitalnym.

 

Faworyci w wyścigu o wynalezienie szczepionki przeciwko koronawirusowi korzystają z technologii bazującej na mRNA. Choć sam mechanizm znany jest od kilkunastu lat, to tego typu szczepionki nie zostały jak dotąd jeszcze nigdy zarejestrowane. Ta innowacyjność wywołuje obawy części społeczeństwa o ewentualną możliwość wystąpienia niepożądanych konsekwencji przyjęcia substancji.

 

 

Źródło: thelocal.fr / voanews.com

AS

 

 


DATA: 2020-12-01 13:15
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Niech się tak władze Francji nie martwią, wystarczy kilka procent zaszczepionych, aby efektywnie zakazić całą populację, a za kilkanaście tygodni będzie już tak dużo ludzi chorować, że dotychczasowi sceptycy, zgodzą się na wszystko... Powolna likwidacja gotówki dopełni reszty. W najgorszym przypadku ogłosi się, że każdy, kto z poczucia odpowiedzialności za innych przyjmie szczepionkę, otrzyma bonus narodowy w wysokości 500 euro ...
1 miesiąc temu / Kefas
 
Jestem seniorem i pewnie chca emerytow sie szybko pozbyc z tego swiata wiec falszywi dobrodzieje pod pozorem laskawcy nas seniorow wytypowali aby mniej wyplacac emerytur.Zycze im zdrowia bo rozumu brak tak szybko chca sie pozbyc starszyzny.
1 miesiąc temu / ztula
 
Tak wygląda humanizm republikański, w sojuszu z Pfizer / BioNTech.
1 miesiąc temu / Ryś
 
nie dla eksperymentów na ludziach!
1 miesiąc temu / mmx
 
Rebelian Nie prawda , że musimy ulec. Zło zwycięża wskutek bierności dobrych ludzi!
1 miesiąc temu / jonas
 
Jeśli w jakieś działania zaangażowany jest Bil Gates to te działania mogę tylko źle się skończyć dla biorących w nich udział, wystarczy poczytać trochę materiałów o działaniach tego pseudo-pana w Afryce by kapnąć się o co w tym wszystkim chodzi.
1 miesiąc temu / Wiech
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.