DZIŚ JEST:   01   KWIETNIA   2020 r.

Św. Hugona, biskupa
 
 
 
 

Francja: wierni w Alzacji przygotowują procesje modlitewne w intencji ochrony przed wirusem

Francja: wierni w Alzacji przygotowują procesje modlitewne w intencji ochrony przed wirusem
Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Filip Blazejowski / FORUM
#WIARA    #KORONAWIRUS    #FRANCJA    #MODLITWA    #PROCESJE    #ALZACJA    #WIERNI    #EPIDEMIA

W obliczu rosnącego zaniepokojenia i zagrożenia epidemią koronawirusa, katolicy w Alzacji przygotowują procesje modlitewne w intencji ochrony przed chorobą. Procesje mają być poprzedzone Mszami świętymi i przejdą ulicami alzackich miast i wsi.

 

Pierwsza procesja w ramach akcji modlitewnych w Alzacji przeszła w piątek 13 marca. Późnym wieczorem w mieście Betschdorf katolicy prosili Pana Boga o powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Tuż po zakończeniu czuwania w kościele Najświętszej Maryi Panny, wyruszono z procesją. Kolejna okazja do wspólnej modlitwy będzie w sobotę w Surburgu. Także w niedzielę katolicy w Alzacji będą modlić się o ochronę przed wirusem. Procesja została zaplanowana w Schwabwiller.

 

Z kolei na 22 marca zaplanowano wspólną modlitwę w intencji zatrzymania epidemii w miejscowości Kuhlendorf. Organizatorzy procesji zachęcają również do wystawiania w oknach swych domów obrazów Świętej Rodziny. Mają być one bezpłatnie udostępniane w lokalnych kościołach.

 

„Idąc za Mojżeszem, który oznaczył domy Hebrajczyków krwią Baranka Paschalnego, chętnie umieścimy wizerunek Świętej Rodziny w naszych domach, modląc się trzy raz dziennie o ochronę” – napisano w specjalnie wydanej z tej okazji broszurze. Co więcej, wierni z Alzacji ułożyli także specjalną modlitwę, którą będą się posługiwać podczas nabożeństw. Poniżej prezentujemy jej treść.

 

„Najświętsza Dziewico, Błogosławiona, Czysta w sercu i Promienna. Uznajemy Cię za naszą Panią i Królową. Święta Mario, Matko Boża, Niepokalanie Poczęta, obieram Cię dzisiaj za Panią naszego domu. Proszę o ochronę przed ogniem, wodą, piorunami, burzami, trzęsieniem ziemi, podziałami, epidemiami i wszelkim złem. Błogosław o chroń, Święta Dziewico, wszystkie osoby, które w nim mieszkają. Daj im łaskę unikania wszelkich grzechów i zachowania wiary. Spraw, by ten dom był zawsze poświęcony Tobie i Twojemu Synowi Jezusowi. Amen” – brzmi modlitwa.

 

 

FLC/WMa

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 
 


DATA: 2020-03-14 09:34
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
14
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

To jak w starym dobrym średniowieczu! Ale teraz mamy inne proporcje, żywi-martwi.
17 dni temu / PIK
 
Przecież to nieroztropne narażenie życia swojego i innych.Trzeba wołać do Boga ale Bog nie zakazał posługiwania sie rozumem.
17 dni temu / Moim zdaniem
 
Jeśli już to XIV. Ludzie się biczowali biczują i będą się biczować. Wszystko zależy od motywu. Bóg do Świętej Katarzyny Sjeńskiej powiedział, że On nie potrzebuje biczowania się, i że to co Ona robi jest dobre jeśli tylko ma za zadanie zapanowanie duszy nad ciałem. Z tego samego powodu jest post i pokuta. Jeśli połączona jest z cichą ofiarą Bogu jako partycypowanie w Jego cierpieniu na Krzyżu. Jeśli jest na pokaz albo żeby schudnąć itp to jest to tylko ludzkie działanie pozbawione owoców.
18 dni temu / @racjonalista
 
@ racjonalista. Ty jesteś lewak, nie racjonalista. Idź na strony do swoich.
18 dni temu / ot co
 
@Izydor Oracz. Post ma sens tylko wtedy, gdy go podejmujemy dobrowolnie. Narzucony siłą prohibicja nie jest postem.
18 dni temu / taki 1
 
Oczywiście, tego typu procesje mogą odnieść skutek, ale w Polskich warunkach prponowałbym nieco inną drogę: wprowadzenia prohibicji na mięso i alkohol do końca Wielkiego Postu. Ta forma umartwienia była by bardziej powszechna niż procesje.
18 dni temu / Izydor Oracz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.