DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2021 r.

Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Francja: w czasach zarazy lewica chce ułatwiać... aborcję

Francja: w czasach zarazy lewica chce ułatwiać... aborcję

Czasy zarazy, które powinny wyzwalać refleksje o egzystencji człowieka czy kruchości życia, na lewicy budzą chęć dalszego wspierania cywilizacji śmierci. We Francji plasującej się w czołówce krajów o wysokiej umieralności, zwłaszcza seniorów, nie  zapomina się jednak o zabijaniu dzieci nienarodzonych. W tym przypadku nie trzeba koronawirusa, wystarczy zaczadzony ideologią człowiek.

 

Co martwi w czasach epidemii polityków lewicy? Okazuje się, że sen z oczu spędza im możliwe ograniczenie dostępu do… zabijania dzieci nienarodzonych.  Rząd Francji pospieszył uspokoić potencjalne dzieciobójczynie, że pomimo pandemii koronawirusa, podaż tej „usługi” nie ucierpi. Bądź co bądź, w języku wspomnianego środowiska chodzi o „fundamentalne prawo kobiety”. Można więc odsunąć na bok wszystkie inne prawa obywatelskie, a nawet praktycznie internować wszystkich Francuzów w domach, ale dostęp do aborcji być musi.

 

Pośród przepisów związanych z ograniczaniem pandemii, tak zwana aborcja została zaliczona do „pilnych interwencji” i nie będzie reglamentowana, chociaż odkłada się na przyszłość wiele innych operacji i zabiegów potrzebnych dla zdrowia wielu ludzi. Ministerstwa: Solidarności i Zdrowia, a także Równości Płci upomniały się o aborcyjną ciągłość.

 

Podczas dyskusji w parlamencie usiłowano nawet rozszerzyć zakres prawa do zabijania nienarodzonych. Laurence Rossignol, była socjalistyczna minister ds. kobiet, a obecnie senator, wpadła na pomysł, że należy ułatwić dostęp do tej „usługi”. Chodzi o to, że kobiety zamknięte są w domach na kwarantannie, a służba zdrowia zajmuje się pandemią. Zdaniem lewicowej polityk, może to utrudnić wspomniany proceder, a nawet wywołać przypadki, że kobiety nie zdążą z tzw. aborcją w przewidzianych ustawowo terminach. Senator Rossignol uważa, że skoro „istnieje ryzyko, że nie będzie możliwe zapewnienie aborcji w przewidzianych prawem terminach”, a dało się nawet zamknąć granice, to można też wydłużyć dopuszczalny okres zabijania nienarodzonych i uprościć takie praktyki. Była minister uzasadniała swój postulat tym, że wydłużenie dopuszczalnego czasu aborcji odciążyłoby prace szpitali.

 

Zgłoszone przez socjalistyczną senator uproszczenie procedur to m.in. likwidacja obowiązku konsultacji nieletnich w ciąży i wydłużenie możliwości „legalnego” zabijania nienarodzonych dzieci o kolejne 14 dni, czyli do 16. tygodnia ciąży.

 

Poprawek socjalistki nie przyjęto, ale nie jest to żadne zwycięstwo. Wspomniane ministerstwa są na tyle „postępowe”, że dopilnują priorytetu „prawa do aborcji” nawet w czasach zarazy i przeciążonych pracą szpitali i klinik.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-03-30 07:30
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Służba zdrowia leży, operacje i zabiegi wstrzymane, pacjenci onkologiczni zaraz zaczną umierać... Ale aborcja musi być, choćby się waliło i paliło! Faktycznie, kogo chce Pan Bóg ukarać, temu rozum odbiera
9 miesięcy temu / Anka
 
Francja od 200 lat odchodzi od chrześcijańskich korzeni. Mamy niemal całkowicie opustoszałe kościoły. Paryskie suburbia zamieniły się w muzułnańskie slumsy - no-go-zony dla rdzennych Europejczyków. W tym układzie zezwolenie na aborcję to strzał w ostatnie zdrowe kolano. Jakie mogą być nauczki dla Polski z francuskiej lekcji? Po pierwsze całkowity zakaz aborcji. Po drugie - delegalizacja rozwodów owocu rewolucji francuskiej Po trzecie - wpisanie propagandy i praktyk lgbt do Kodeksu Karnego. Inaczej nie wyjdziemy z bagna.
9 miesięcy temu / Izydor Oracz
 
@taki tam Bez przesady z tym Średniowieczem. Co prawda był to okres wielu przemilczanych wynalazków, jednak trudno mówić o jakiejś większej moralności w tamtejszych czasach. Świadczą o tym analizy rozprzestrzeniania się chorób wenerycznych. W dzisiejszych podobno zgniłych czasach jest znacznie mniejsze rozpasanie seksualne niż wtedy. Wtedy było mniejsze, ale na papierze, w prawie karnym, lecz nie w naturze. Możliwe jednak, że niedawna rewolucja LGBT cofnie nas do tamtych czasów w praktykowaniu nieczystości.
9 miesięcy temu / aaa
 
wszystko wolno każdemu To przedrodziło się w anarchię Feminizm i rola kobiet we współczesnym społeczeństwie kończy rolę Kobiet jako strażniczki ogniska rodzinnego Rodziny. Średniowiecze jednak ze swoimi wadami epoką bardziej ludzką przyjazną rodzinie ,krajom ,społeczeństwu !
9 miesięcy temu / taki tam
 
Czyżby za mało benzyny do gaszenia pożaru??
9 miesięcy temu / aaa
 
zapewnić kobietom pomoc po narodzinach ,bo one to robią ze strachu zwłaszcza teraz ,dla walczących prolife to life po narodzinach staje się niewidzialne
9 miesięcy temu / a może
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.