DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Francja: w ciągu minionych 10 miesięcy spłonęło 11 kościołów. Czy podpalono je celowo?

Francja: w ciągu minionych 10 miesięcy spłonęło 11 kościołów. Czy podpalono je celowo?
Pożar katedry Notre Dame, fot. ©PHOTOPQR/OUEST FRANCE/Daniel FOURAY

Pod koniec kwietnia cały świat obiegła informacja o poważnym w skutkach pożarze katedry Notre Dame w Paryżu. Niewiele mediów zauważyło jednak, że we Francji obserwujemy „czarną serię” pożarów katolickich świątyń. W ciągu 10 miesięcy spłonęło aż 11 kościołów.

 

Pożar w katedrze Notre Dame stał się symbolicznym, dramatycznym wydarzeniem, które wywołało smutek u katolików mieszkających na całym święcie. Co więcej, także osoby nie identyfikujące się z tradycją Kościoła wyrażały solidarność z chrześcijanami i Francuzami, którzy w dużym stopniu utracili historyczny symbol. Zastanawiające jednak jest to, że do pożarów katolickich kościołów dochodziło we Francji nad wyraz często.

 

Jak wynika z informacji publikowanych przez niektóre media oraz francuską organizację L’Observatoire de la Christianophobie”, która śledzi akty Chrystianofobii na świecie, w ostatnich 10 miesiącach podpalono aż 11 kościołów. To zaskakująca plaga strasznych wydarzeń, która powinna zastanawiać. Wszystkie podpalenia miały miejsce we Francji. Co więcej, policja dowodziła, że w żadnym z tragicznych zdarzeń nie uczestniczyły osoby trzecie. Wynika z tego, że pożary kościołów katolickich nie były wywoływane celowo. Nie wiadomo jednak czy taka jest prawa, czy jedynie to oficjalna informacja, która ma uspokoić chrześcijan i zatuszować prawdziwe intencje sprawców.

 

Wiele wskazuje na to, że również pożar katedry Notre Dame będzie ostatecznie uznany za taki, w którym nie brały udziału żadne osoby. Czy jednak w jednej z najważniejszych katolickich świątyń na świecie może samoistnie, poprzez niecelowe zaniedbania dojść do tak poważnego pożaru? Każdy powinien odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie.

 

Poniżej prezentujemy listę kościołów, które płonęły we Francji w minionych 10 miesiącach.

 

- 21 kwietnia 2019 – kościół Matki Bożej Łaskawej w Eyguieres

- 15 kwietnia 2019 – katedra Notre Dame w Paryżu

- 17 marca 2019 – kościół św. Sulpicjusza w Paryżu

- luty 2019 – katedra św. Alaina w Lavaur

- styczeń 2019 – kościół św. Jakuba w Grenoble

- styczeń 2019 – kościół Najświętszego Serca w Angouleme

- październik 2018 – kościół św. Jana w Bruel

- sierpień 2018 – kościół w Villeneuve d'Amont

- lipiec 2018 – kościół św. Teresy w Rennes

- czerwiec 2018 – kościół św. Pawła w Bas Caraquet

- czerwiec 2018 – kościół Matki Bożej Łaskawej w Revel

 

 

WMa

 

 


DATA: 2019-05-10 00:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Może po prostu szatan przestał się wysługiwać użytecznymi idiotami i żeby było szybciej wznieca pożary sposobem nadnaturalnym. Jest to oczywiście ironia, ale jeśli faktycznie nie ma winnych, to chyba nie pozostaje nic innego jak tylko na serio uznać tę hipotezę za jedyne wyjasnienie.
ponad 1 rok temu / Iw
 
Ap 18,9-24 "I będą płakać i lamentować nad nią królowie ziemi, którzy nierządu z nią się dopuścili i żyli w przepychu, kiedy zobaczą dym jej pożaru. Stanąwszy z daleka ze strachu przed jej katuszami, powiedzą: "Biada, biada, wielka stolico, Babilonie, stolico potężna! Bo w jednej godzinie sąd na ciebie przyszedł!" Mam pytanie: Czy aby nie dzieje sie Apokalipsa?
ponad 1 rok temu / non paevalebunt
 
Pytanie świadczy jedynie o nieskończonej naiwności pytającego. Zaryzykuję proroctwo: będą płonęły następne. Jeśli jakiś ma ocaleć, to wierni muszą go strzec z bronią w ręku dzień i noc.
ponad 1 rok temu / Antymodernista
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.