DZIŚ JEST:   21   STYCZNIA   2021 r.

Dzień Babci
Św. Agnieszki, męczennicy
Św. Epifaniusza
 
 
 
 

Francja: „tabletki od rezygnacji z życia” dostępne dla seniorów i ciężko chorych

Francja: „tabletki od rezygnacji z życia” dostępne dla seniorów i ciężko chorych
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Ewa Urban)

Udostępniając „tabletki od rezygnacji z życia” francuski resort zdrowia chce „wyjść naprzeciw tym, którzy pragną spokojnie i bezboleśnie pożegnać się z życiem, a jednocześnie obejść oficjalne procedury eutanazji”.


W listopadzie ubiegłego roku francuskie media obiegła informacja o lekarzu z departamentu Hérault, przeciwko któremu wszczęto postępowanie w sprawie nielegalnego stosowania leku o nazwie midazolam w kontekście opieki paliatywnej. Zdaniem oskarżenia Jean Méheut-Ferron, omijając wszelkie procedury, podawał starszym pacjentom specyfik, który w ściśle określonych dawkach, pod ścisłym nadzorem lekarzy i tylko w specjalistycznych szpitalach, podawano wąskiej grupie pacjentów.


Francja błyskawicznie podzieliła się w sprawie lekarza i jego czynów. Cześć mieszkańców nazwała Ferrona zabójcą, część – „zbawcą” francuskich seniorów chcących zakończyć życie. Po czterech miesiącach ministerstwo zdrowia uznało, że warto… wprowadzić midazolam do francuskich aptek i uczynić go ogólnie dostępnym dla wszystkich. Każdy zatem będzie mógł zażyć dowolną dawkę i – jak piszą francuskie media – zostać… anestezjologiem dla samego siebie!


W Holandii z kolei parlamentarna grupa robocza przygotowuje projekt ustawy o legalizacji tzw. tabletki śmierci dla osób starszych „zmęczonych życiem”. To, że dzieje się to właśnie w Holandii, jednak nie dziwi, bowiem to właśnie w tym kraju już w latach 70. pojawił się pomysł wprowadzenia ogólnodostępnej „tabletki śmierci” zwanej także „tabletką humanitarną”.


Po raz pierwszy o pilnej potrzebie dostępności takich tabletek wypowiedział się holenderski prawnik Huib Drion. W swojej książce „Het Zelfgewilde Einde Van Oudere Mensen” (pl. „Wybór sposobu śmierci dla osób starszych”) Drion przedstawił argumenty za tym, by każdy kto przekroczył 70. rok życia mógł mieć dostęp do „tabletki śmierci”.

 


Źródło: www.kurier.lt
ChS

 

 


DATA: 2020-03-13 14:56
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Straszne, ale nie takie zaskakujące. Skoro jest niestety szeroko dostępna tabletka poronna, zwana kłamliwie "antykoncepcją po", to, idąc tą samą logiką Cywilizacji Śmierci, czemu ma nie być dostępna tabletka do samobójstwa? Zaczyna się od eutanazji dla osób w wieku 70+ lat, a potem będzie się to rozszerzać na wszystkich. Europa Zachodnia wydziela trupi jad, który demoralizuje świat.
9 miesięcy temu / Muelhausen
 
Bestialstwo. Czy nie zasługują ci ludzie na życie? Wypracowany, niejednokrotnie schorowany ..więc NIEPOTRZEBNY ?TRZEBA SIĘ POZBYĆ?! Czy nie ma psychoterapii która przywróci chęć do życia?
10 miesięcy temu / Tadeusz
 
To jest chore!!! Ludziom starszym się powinno pomagać a nie skazać na śmierć z wyboru czy też nie!!! Każdy z nas w życiu ma słabości i czasem cięższe dni. Czasem pod wpływem emocji podejmujemy decyzję a po czasie tej decyzji żałujemy! Ludzie starsi też mają prawo żyć!!! Co to się dzieje na tym świecie. Szok!
10 miesięcy temu / Marta
 
Te tabletki to pewien problem. Albowiem trudno jest to kontrolować. Państwo do takiej kontroli się nie nadaje. Oczywiście może zakazać i powinno, jednak z tym nie wygra. Jedynie lokalne wspólnoty byłyby w stanie z tym wygrać, gdyby miały kompetencje przypisywane obecnie państwu.
10 miesięcy temu / aaa
 
"Tabletka poznania dobra i zła".
10 miesięcy temu / Wojtek
 
Właśnie szatan zaczął rządzić na ziemi. Nikt nie ma prawa decydować o zakończeniu życia czy to cudzego czy własnego. Już to ktoś napisał w komentarzach że to dobry zaczątek by człowiek unicestwiał człowieka z byle powodu. A co z szacunkiem dla starszych osób, gdyby nie ich pokolenia nas by nie było. Ostatnio będąc w sklepie w tych trudnych czasach byłam przerażona jak kobieta chciała odebrać wózek starszej pani z laską bo wzięła go bez kolejki. A stosując czarny humor czy to ma być taka reforma cięcia kosztów finansów publicznych ?
10 miesięcy temu / Gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.