DZIŚ JEST:   28   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Wacława, króla
Św. Tymona
 
 
 
 

Francja: szkoły reorganizują „genderowo” place zabaw i boiska

Francja: szkoły reorganizują „genderowo” place zabaw i boiska
fot. Anatol Chomicz / Forum

Francuskie szkoły uznały, że boiska i place zabaw dla uczniów są zbyt „zmaskulinizowane”. Placówki m.in. w Grenoble, Rennes, Bordeaux, czy Trappes, w celu walki ze stereotypizacją płciową zamierzają w nowym roku szkolnym uczynić obiekty sportowe „neutralnymi płciowo”.

 

Skoro w Grenoble (Isère) merem jest polityk partii Zielonych Éric Piolle, to można zrozumieć gdyby chciał boiska szkolne obsiać naturalną murawą. Jednak jego promocja ekologii polega na wspieraniu wegetarianizmu i walce z tradycyjnymi rolami płciowymi w społeczeństwie. Obecnie przestrzeń szkolną odczytuje jako „zbyt dedykowaną dla gier i zabaw chłopców”. Zapowiada więc „demaskulinizację” takich terenów. I pomyśleć, że w czasach, kiedy przygotowanie szkół do nowego roku szkolnego nastręcza tylu trudności, ze względu na pandemię koronawirusa, niektórzy widzą swoje priorytety w „genderyzacji” boisk.

 

Merostwo w Grenoble twierdzi, że „​​hałaśliwe gry sportowe” monopolizują szkolne podwórka i faworyzują rozrywkę skierowaną dla chłopców, przez co dziewczęta mogą się czuć odrzucane. Po przeprowadzeniu „konsultacji z dziećmi”, merostwo uruchomiło projekt „Libre Cour” (wolne podwórko). Blisko połowę przestrzeni mają tworzyć tereny zielone, np. ogródki warzywne, a asfaltowe nawierzchnie zostaną ograniczone do 30 proc. terenów szkolnych. Likwidacji ulegną przede wszystkim zbyt duże boiska szkolne do piłki nożnej. O ile kiedyś forsowano tezę, że sport to to zdrowie, teraz twierdzi się, że mecze rozgrywane np. na długich przerwach, to niemal dyskryminowanie osób niepełnosprawnych i dzieci, które „nie są zbyt wysportowane”.

 

Specjalnie nie ukrywa się też, że takie pomysły mają służyć „dekonstrukcji stereotypów płciowych od lat najmłodszych”. Podobne idee są wprowadzane powoli w całej Francji. W Trappes (departament Yvelines) dziedzińce szkolne są już przekształcane od 2018 r. Mają „uspokajać i relaksować” młodzież. Patrząc jednak na poziom przestępczości w mieście, okazuje się, że ta „terapia” sprawdza się dość słabo. Zastępca mera zajmujący się planowaniem i środowiskiem, Thomas Urdy mówi, że celem jest też „dekonstrukcja stereotypów płciowych”. Miejscowi muzułmanie jednak nie poddają się zmianom zbyt chętnie.

 

Te same cele przyświecają socjalistycznym władzom w Rennes, gdzie przy szkołach jest pełno zieleni, ogródków warzywnych, a nawet ścieżek rowerowych. W Bordeaux teren przyszkolny zaadaptowano do gier ekologicznych, które mają przysposabiać dzieci do walki o ocalenie planety.

Destrukcyjna wyobraźnia lewicowych elit zdaje się nie mieć granic. I możny by się z tego śmiać, gdyby nie to, że swoje eko-genderowe pomysły przeprowadzają na dzieciach.

 

BD

Czytaj także:




DATA: 2020-07-31 08:23
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Korzeniem homoseksualizmu jest pornografia
1 miesiąc temu / Józef
 
Likwidują boiska bo piłka jest dla chłopców... I kto tu posługuje się stereotypami?
1 miesiąc temu / Rose
 
Niech następnie oprotestują i storpedują wszystkie zawody sportowe bo to przecież jest dyskryminująca rywalizacja. Na pierwszy ogień może skasować Ligę Mistrzów bo przecież jest nieprzyzwoicie męską i podczas jej rozgrywek żeńska połowa przechodzi katusze. Dalsze posunięcia tej chorej poprawności to już tylko kwestia wyobraźni.
1 miesiąc temu / Andrzej
 
Zielen sama w sobie jest dobra, ale te hasla: dzieci maja sie wyciszac i relaksowac, to jakby chcieli zrobic z nich jakies zombi..Dzieciaki maja sie wzmacniac, rozwijac, biegac, skakac, to jest ich prawo. Niech likwiduja beton i zakladaja zielone boiska - przeciez takie chyba maja byc. A co za problem zeby dziewczynka grala w noge - czy to sie nei zgadza z ich genderowym zalozeniem?? Sami sie juz zakrecii, bo teraz probuja wciskac dziewczynkom, ze nie nadaj asie do "chlopiecych" gier. KOniec swiata, przeciez to sie juz w ogole nei trzyma kupy. To moze posadzmy wszytskie dzieci od razu na wozkach inwalidzkich, zeby innym nie bylo przykro..no litosci
1 miesiąc temu / Judyt
 
Czytam i nie wierzę... i znowu czytam... w jakim świecie my żyjemy...
1 miesiąc temu / Dawid
 
Powierchnie zielone to jest akurat super pomysl! Dziedzince we francuskich szkolach to sam beton. Nie to co u nas. Wyobrazcie sobie jak te dzieciaki musza sie piec przy 30 stopniach a rok szkolny konczy sie poczatkiem lipca.
1 miesiąc temu / Kazik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.