DZIŚ JEST:   05   CZERWCA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Bonifacego-Winfryda, męczennika
 
 
 
 

Francja: setki osób codziennie modlą się na Różańcu o nawrócenie muzułmanów

Francja: setki osób codziennie modlą się na Różańcu o nawrócenie muzułmanów
PCh24TV Polonia Christiana/YouTube

Na francuskich portalach katolickich (MCI – medias-catholique.info oraz medias-presse.info) ukazał się apel o odmawianie Różańca w intencji nawrócenia się muzułmanów.

 

W apelu wskazuje się na siłę modlitwy różańcowej w obronie Kościoła i chrześcijaństwa, zwycięstwa świętego Dominika nad herezją i sukcesy armii chrześcijańskich nad niewiernymi.

 

Przypomina się też „Różaniec u granic” dla obrony Europy przed zalewem ateizmu i społeczności muzułmańskiej oraz ocalenia chrześcijańskich korzeni kontynentu.

 

„Operacja mająca na celu uchronienie tego, co jeszcze pozostało u nas z chrześcijaństwa, była konieczna i natchniona specjalną miłością jaką mamy wobec naszej ojczyzny. Jednakże chrześcijańska miłość wymaga, abyśmy (…) wykazali troskę o zbawienie tych niezliczonych dusz, dla których Syn Boży, tak jak dla nas, przelał swoją krew na krzyżu. Dlatego potrzebny jest Żywy Różaniec dla nawrócenia muzułmanów, który już zaczął się rozwijać” – napisano w apelu.

 

Stwierdza się w nim też, że „nasze narody być może nie mają wystarczającego zapału, by ewangelizować obce populacje, dlatego opatrzność pozwala im znaleźć się w naszych miastach i wsiach. Dlatego prosimy Niepokalane Serce Maryi przez Święty Różaniec o łaskę nawrócenia muzułmanów, dając jednocześnie przykład autentycznego życia chrześcijańskiego, by w ten sposób przywrócić z powrotem królowanie Chrystusa w naszych krajach”.

 

Zasadą Żywego Różańca jest indywidualne odmawianie dziesiątki różańca dziennie w zjednoczeniu z czternastoma innymi osobami rozproszonymi w kraju, by w ten sposób odmówić cały Różaniec.

 

Poinformowano, że już w listopadzie ubiegłego roku w ramach inicjatywy na Różańcu modliło się 1230 osób. W sumie odmawiano dziennie 82 różańce o nawrócenie muzułmanów.

 

Oprócz apelu opublikowano także ułożoną w 1858 roku modlitwę byłego arcybiskupa Algeru, Louisa-Antoina-Augustina Pavy, który nawracał muzułmanów: „Święte i Niepokalane Serce Maryi, tak pełne miłosierdzia, zechciej dotknąć ślepotę i głęboką nędzę muzułmanów. Ty, Matko Boża, daj im wiedzę o świętości naszej religii, łasce wierności i praktykowania jej, abyśmy dzięki Twojemu wstawiennictwu, my wszyscy, zjednoczyli się w tej samej wierze, w tej samej nadziei przez Twojego Boskiego syna, naszego Pana Jezusa Chrystusa, który został ukrzyżowany i umarł za zbawienie wszystkich ludzi, który króluje w jedności z Ojcem i Duchem świętym na wieki wieków. Niech tak się stanie”.

 

 

FLC

 

 

Polecamy również:

 

  


DATA: 2019-03-13 14:52
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bardzo piękna inicjatywa. Ale groźniejsi są Ci co rządzą Francją i nie tylko czyli masoneria - wyznawcy szatana. Masoni zinfiltrowali również Kościół.
ponad 1 rok temu / teodor
 
@11 godzin temu / @Ryś rzekomy Co w tym złego? I skąd wiadomo co było, a czego nie było wcześniej?
ponad 1 rok temu / Ryś
 
5 Gdy się modlicie, nie zachowujcie się jak obłudnicy. Oni uwielbiają to robić w synagogach i na rogach ulic?na pokaz. Zapewniam was: już teraz odbierają za to nagrodę. 6 Ty zaś zamknij się w swoim pokoju i módl się do Ojca, który wszystko widzi?On cię nagrodzi. 7 Nie róbcie z modlitwy paplaniny?jak poganie, którzy sądzą, że wysłuchanie ich próśb zależy od ilości wypowiedzianych słów. 8 Nie bądźcie do nich podobni! Wasz Ojciec doskonale zna wasze potrzeby, zanim jeszcze Go o coś poprosicie! 9
ponad 1 rok temu / Mateusza 6
 
A ile razy teraz na tych węzełkach czy koralikach masz modlitwę Pańską? A ile inną? Poza tym nie juz w czwartym wieku tylko dopiero, bo pierwszy Kościół nie robił takich rzeczy.
ponad 1 rok temu / @Ryś
 
@ chichot. Nie ma się z czego śmiać. Podobieństwo tylko pozorne. Ojcowie Pustyni już w czwartym wieku używali węzełków, aby liczyć ile razy odmówiono Modlitwę Pańską. Porównaj: Patricia Ann Kasten, 2011-01-24, Linking Your Beads: The Rosary's History, Mysteries, Prayers. Our Sunday Visitor. ISBN 9781612785424.
ponad 1 rok temu / Ryś
 
Dlaczego "były"? // Louis-Antoine-Augustin Pavy 1805?1866 był biskupem pomocniczym Algieru od 1846 do 1866, a więc aż do swojej śmierci. Próbował nawrócić mieszkańców Algierii na katolicyzm. Jego prośba z roku 1850, aby ewangelizować algierskie wioski została odrzucona przez Ministra Wojny. Bp Pavy potępiał też socjalizm jako zło.
ponad 1 rok temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.