DZIŚ JEST:   18   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
 
 
 
 

Francja: sąd zdecyduje o... usunięciu z księgi chrzcielnej

Francja: sąd zdecyduje o... usunięciu z księgi chrzcielnej
dcubillas / sxc.hu
#FRANCJA    #CHRZEST    #MASONI    #MASONERIA    #SĄD    #PROCES    #ZMAZANIE    #ZAMAZANIE    #WYKREŚLENIE

Sąd apelacyjny w Caen ma rozpatrzyć decyzję sądu cywilnego z 6 października 2011 r. w Coutances, który zdecydował, by diecezja usunęła ze swojej księgi chrzcielnej zapis o chrzcie René Lebouvier, urodzonego  9 sierpnia 1941 r. i ochrzczonego dwa dni później. 


Skarżący twierdzi, że „nie pała żadną złością do religii. Wielu jego bliskich jest katolikami”, ale on jest już „poza religią i jest to sprawa osobista”, dlatego domaga się, by o jego chrzcie nie było żadnego, kościelnego śladu.

Jego żądania popiera Krajowa Federacja Wolnego Myślenia (FNLP). Jej wiceprzewodniczący, Christian Eyschen zapowiedział swą obecność na posiedzeniu sądu. Stowarzyszenie popiera laickość, twierdząc w swoim statucie, że „widzi religię jako najgorszą przeszkodę w emancypacji myślenia”. René Lebouvier jest członkiem tej organizacji. Zapisując się do niej stwierdzał, że „zaprzecza swojemu chrztowi i chce, by wszelkie ślady o nim zostały całkowicie wymazane”.


Sąd w Coutances zażądał od diecezji, by w ciągu 30 dni usunęła wszelkie informacje o chrzcie Lebouvier, ale złożona apelacja wstrzymała wykonanie wyroku.


„Istnienie tego chrztu w rejestrze dostępnym dla osób trzecich dla René Lebouvier stanowi samo w sobie rozpowszechnianie tego faktu, który jest w konsekwencji zamachem na życie prywatne” – twierdził pokrętnie sąd w Coutances. - Ustawa o separacji Kościoła od państwa z 1905 r. stwierdza bardzo jasno, że każdy kult jest wolny w swoim organizowaniu się. Ponaddto, chrzest nie jest aktem życia prywatnego, ale publicznego – argumentował adwokat diecezji Coutances, Vincent Asselineau.


 

FLC


DATA: 2013-05-29 08:50
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Chrzest nie jest wyborem, komunia zazwyczaj tez nie - dzieciaki sa zbyt mlode, by zbuntowac sie woli rodzicow (o czym sam sie przekonalem niegdys) i moim zdaniem ten Francuz ma calkowita racje, ze chce sie calkowicie wykreslic - sam chetnie bym to zrobil, bo sama apostazja nic wielkiego nie daje, statystyki koscielne nadal podliczaja ten wpis. Z drugiej strony glupota jest dalsze brniecie w koscielne sakramenty typu bierzmowanie, slub koscielny, bo w tym wieku czlowiek ma juz wlasne zdanie i powinien w sprawach wiary wlasnie nim sie kierowac. Facet troche pozno sie zorientowal, ze chce sie wypisac.
ponad 6 lat temu / Grzyyy
 
moi drodzy, jeżeli zostalibyście zgwałceni w dzieciństwie, to nadal byście twierdzili, że powinniście byli bardziej wykazać swój sprzeciw?
ponad 6 lat temu / KretusRex
 
patrycja Miałaś wspólnego z katolikami to, że oni dali Ci życie i z ich ciał masz swoje ciało. Nie zapytali Cię, bo zanim "Ciebie zrobili", zwyczajnie nie było kogo pytać, więc nie mogli Ciebie zapytać. Jak już "Ciebie zrobili" - to pytanie nie miało sensu, bo już istniałaś i bardzo chciałaś żyć, czego dowodem jest to, że nie popełniłaś samobójstwa jako niemowlę. Zarzucają chrzest wbrew Twojej woli - musisz przeprowadzić dowód, że Ty nie chciałaś się dać ochrzcić, wyraźnie i zrozumiale wyraziłaś swoją wolę. Na pocieszenie powiem Ci, że wielu ludzi nie chce iść do piekła, ale tam trafia "wbrew swojej woli", ale wskutek swoich uczynków.
ponad 6 lat temu / Szakal
 
Ja chętnie wymażę kredyt w swoim banku, bo teraz zmieniłem zdanie na ten temat i po namyśle paroletnim stwierdzam, że nie powinienem go brać a bank na mnie wymusił podpisanie takiej umowy. Bzdura, wszędzie widać macki lewackiej nienawiści do chrześcijan, wyciągają i nagłaśniają takie zdarzonka jakby to były sprawy ważne i godne uwagi. Opłacają swoich aktywistów aby takie rzeczy robili. A jeśli chodzi o chrzest to noworodek nie ma na to wpływu ale potem są Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie, Sakrament Spowiedzi, Sakrament Małżeństwa i jeżeli ta osoba podtrzymywała swoje wyznanie Wiary w tych Sakramentach to teraz jej "wypisanie się" z chrześcijan świadczy jedynie o jej głupocie.
ponad 6 lat temu / i16
 
jeżeli wykreślenie nic nie daje, to co daje polanie głowy nieświadomego dziecka wodą wbrew jego woli ?
ponad 6 lat temu / wojtek
 
W papierach będzie miał wykreślone, wydarte z księgi parafialnej. Dobra. Ale zapomina, że nie będzie miał tego Chrztu wydartego ze swojej duszy i z tego będzie rozliczony w innej rzeczywistości.
ponad 6 lat temu / masd
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.