DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Francja: rząd legalizuje invitro dla lesbijek i liberalizuje prawo aborcyjne. Biskupi apelują o protesty

Francja: rząd legalizuje invitro dla lesbijek i liberalizuje prawo aborcyjne. Biskupi apelują o protesty
Fot. Forum

Francuscy biskupi apelują do katolików, by masowo zaprotestowali przeciwko lansowanej przez rząd ustawie bioetycznej, liberalizującej dostęp do aborcji, a także zezwalającej na tworzenie hybryd zwierzęco-ludzkich w celach badawczych. Nowe prawo będzie również umożliwiać lesbijkom i samotnym matkom dostęp do zapłodnienia metodą in vitro.

 

„Wzrasta presja na Zgromadzenie Narodowe, aby dalej przedłużać okresy dopuszczalności aborcji pod pozorem ochrony praw kobiet i równości, a także ograniczać rodzicielstwo do prostego aktu woli ze strony osób pragnących zostać rodzicami. Dziecko nie jest już przyjmowane, lecz poszukiwane, produkowane i wybrane” – zaznaczyła Rada Stała Konferencji Episkopatu Francji.

 

Hierarchowie wezwali nie tylko katolików, ale w ogóle wszystkich obywateli do zapoznania się z projektem tzw. ustawy bioetycznej i wyrażenia zdecydowanego sprzeciwu wobec niego. Projekt ma być przyjęty przez parlament jeszcze tej jesieni. Francuscy biskupi już wcześniej wyrażali zaniepokojenie regulacją.

 

Ustawę bioetyczną zapowiadał jeszcze w czasie wyborów w 2017 r. prezydent Emmanuel Macron. W październiku ub. roku wspomniany projekt został po raz pierwszy zaaprobowany przez parlament.

 

Projekt zezwala na uśmiercanie dzieci poczętych z powodu przeżywania przez kobiety „problemów psychospołecznych”. Pozwala on także na tworzenie w wyniku procedury in vitro embrionów, których organy mogłyby być wykorzystywane jako „części zamienne” do leczenia starszych dzieci za pomocą komórek macierzystych.

 

Oprócz rozszerzenia praw związanych z zapłodnieniem in vitro, w tej chwili ograniczonych do par heteroseksualnych, u których zdiagnozowano bezpłodność, ustawa ma umożliwić „wspólne macierzyństwo” (komórka jajowa kobiety ma być umieszczona w łonie innej osoby).

 

Gdyby ustawa została ostatecznie zaaprobowana, utrwali zmiany cywilizacyjne praktycznie trudne do odwrócenia. Drugie głosowanie nad projektem odbyło się w czasie sezonu urlopowego, dokładnie wczesnym rankiem pierwszego dnia sierpnia, gdy znaczna część posłów była na wakacjach.

 

Ustawa bioetyczna we Francji – zgodnie z nowymi wytycznymi – ma być zmieniana co siedem lat. Wśród 32 artykułów jeden jest szczególnie kontrowersyjny. Dotyczy medycznego wspomagania prokreacji (MAP), dotychczas oferowanej jedynie parom heteroseksualnym. Umożliwienie procedury in vitro dla lesbijek i samotnych matek to wysuwane od wielu lat roszczenie środowiska homoseksualnego, wskazującego, że to kwestia równości. Projekt ustawy obecnie jest rozpatrywany przez Senat w drugim czytaniu. Potem musi jeszcze być uzgodniony przez wspólną komisję obu izb legislacyjnych.

 

Gdy rozszerzenie procedury MAP zostało zaakceptowane przez parlament w debacie 1 sierpnia, francuski episkopat i konserwatywna opozycja oburzała się, że to „niesprawiedliwe i niezgodne z prawem” postępowanie.

 

Zgodnie z projektem ustawy, dzieci urodzone w wyniku procedury in vitro przez lesbijki nie będą mogły poznać swojego ojca. Jednocześnie, gdyby ustawa ostatecznie została przyjęta, de facto ustanowi się „rynek prokreacyjny,” zamieniając ludzi w surowce - gamety, zarodki, hormony lub w przedmioty selekcji i modyfikacji genetycznych - a jednocześnie byłyby one konsumentami tego samego rynku”.

 

Celem ustawy jest oderwanie prokreacyjności od seksualności. Akt poczęcia ma być aktem technicznym wymuszonym przez technologię.

 

We Francji co roku ma miejsce około 150 tys. prób MAP, w wyniku których rodzi się średnio 25 tys. dzieci. Powstaje „nadmiar” około 220 tys. embrionów, z których część jest niszczona, a inne są wykorzystywane w innych celach. Kościół zabrania wykorzystywania embrionów do eksperymentów naukowych i ich niszczenia.

 

Obrońcy życia obawiają się, że po przyjęciu ustawy bioetycznej, następna w kolejności dotyczyć będzie tzw. macierzyństwa zastępczego, co na razie jest prawnie zabronione we Francji.

„Ta ustawa jest częścią całego procesu systematycznej rewizji prawa co siedem lat, co jest swego rodzaju pułapką, ponieważ w ostatnich latach obserwujemy ciągłe zmiany” – komentował Tugdual Derville, delegat stowarzyszenia Alliance Vita, zaniepokojony postępującą deregulacją badań nad embrionami.

 

Posłowie zawarli w projekcie możliwość tworzenia genetycznie zmodyfikowanych embrionów do badań, a przede wszystkim zarodków chimer poprzez wstrzykiwanie ludzkich komórek macierzystych do embrionów zwierzęcych.

 

Przy okazji projektu ustawy bioetycznej niespodziewanie wprowadzono poprawki, mające na celu zniesienie przepisów dotyczących aborcji, które wymagają pewnego okresu oczekiwania na aborcję. Zgodnie z nowelizacją nowej ustawy matka mogłaby uśmiercić dziecko z powodów „terapeutycznych” w dowolnym momencie ciąży. Wystarczy przywołać „cierpienie psychospołeczne” jako powód.

 

Zabijanie dzieci poczętych obecnie jest dozwolone we Francji tylko w przypadku poważnego zagrożenia dla życia matki, szczególnie ciężkiej i nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka, co musi być poświadczone przez dwóch lekarzy. Oprócz tego dziecko poczęte można zabić bez powodu do 12. tygodnia ciąży. Zgromadzenie Narodowe chce jednak wydłużenia tego czasu do 14 tygodnia ciąży.

 

Głosowanie nad poprawką, liberalizującą dostęp do aborcji, odbyło się w nocy za zamkniętymi drzwiami, bez wcześniejszej informacji na ten temat. Obrońcy życia obawiają się, że jeśli ustawa stanie się prawem, inne kraje europejskie pójdą za przykładem Francji.

 

„Walka jeszcze się nie skończyła” – uważa biskup Marc Aillet z Bayonne we francuskim regionie Nouvelle-Aquitaine. Hierarcha dodał, że można próbować cofnąć niektóre zapisy dotyczące aborcji. W tym celu konieczne są – jego zdaniem – masowe protesty.

 

Według biskupa Ailleta, Kościół musi pilniej niż kiedykolwiek zabrać głos przeciwko ustawie tak rażąco sprzecznej z wolą Bożą, która może doprowadzić do samozniszczenia ludzkości.

 

 

Źródło: catholicnewsagency.com, ncregister.com

AS

WMa

 

Czytaj także:
DATA: 2020-10-09 15:35
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Masoni francuscy zachęcają do tworzenie hybryd zwierzęco-ludzkich - to jawny satanizm. Polskę będą pouczać i nawoływać do przestrzeganiu wartości europejskich - czysta hipokryzja.
17 dni temu / t
 
To już jest sięganie po owoc zdrzewa zakazanego! I będziecie równi bogom! Znamy ! Znamy ! I..bez komentarza!
17 dni temu / Adi 13 02
 
I pomyśleć, że Francja była niegdyś najjaśniejszą gwiazdą na firmamencie chrześcijańskiej Europy. Ciekawe czy wyciągniemy naukę z jej upadku?
17 dni temu / Wernyhora
 
zawiedli w naukach i sile przekonywania ,nawołują do protestu ,kogo ? tych źle nauczonych
17 dni temu / ale ale
 
Zadne zwierze nie upadło do poziomu zdemoralizowanego człowieka. Jakie stanowisko prezydenta Francji? Zabierał głoś dot. spraw Polski a w swoich, chowa się pod spódnicę??? Ma swoje dzieci?
17 dni temu / Nast
 
Z jednej strony liberalizacja dostępu do aborcji, z drugiej strony in vitro dla lesbijek. To jest szyderstwo szatana wobec Boga Stwórcy. Smutny obraz ludzkiej pychy i koniec cywilizacji łacińskiej. Jako ludzkość stajemy się barbarzyńcami.
18 dni temu / Bartosz Tomecki
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.