DZIŚ JEST:   04   GRUDNIA   2020 r.

Pierwszy Piątek
Św. Barbary, męczennicy
Św. Jana Damasceńskiego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Francja: polowanie na Zemmoura rozpoczęte. Prawicowy dziennikarz w ogniu krytyki

Francja: polowanie na Zemmoura rozpoczęte. Prawicowy dziennikarz w ogniu krytyki
Eric Zemmour, fot. flickr.com
#FRANCJA    #ERIC ZEMMOUR    #NACISKI    #PRAWICA    #ISLAM    #CENZURA

We Francji trwa nagonka na dziennikarza i publicystę Erica Zemmoura za jego wystąpienie na Konwencji Prawicy, gdzie po imieniu nazwał zagrożenia, z jakimi mierzy się współczesna Francja: m.in. ekspansję islamu.  

 

Eric Zemmour, znany dziennikarz i publicysta stał się wrogiem numer jeden lewicowców i poprawnie myślących - również tych w USA. Wybuch nienawiści w stosunku do niego nastąpił po wystąpieniu na niedawnej Konwencji Prawicy w Paryżu.

 

Zemmour powiedział głośno to, co myśli zdecydowana większość Francuzów; że masowa imigracja, zwłaszcza  muzułmańska jest niebezpieczna dla Francji i dla całej Europy, bo niszczy naszą kulturę, religię i tradycję. Jej napływ doprowadza do wymiany populacji i opanowania Francji przez islam.

 

Natychmiast podniosły się głosy domagające się zwolnienia Zemmoura z „Le Figaro” i zakazania mu wystąpień w radiu i telewizji.

 

Swoją akcję rozpoczęła amerykańska agencja „Sleeping Giants”, reagująca na portalach społecznościowych i stawiająca sobie za cel wyperswadowanie firmom, by usuwali swoje reklamy gdy zamieszcza się w nich wypowiedzi rasistowskie lub seksistowskie.

 

W tym przypadku chodzi o zaprzestanie emisji reklam w czasie nadawania programów z udziałem Erica Zemmoura. Jako pierwsza naciskowi uległa włoska grupa Ferrero deklarując, że w żaden spsób nie popiera wypowiedzi dziennikarza. Francuska spółka zależna od włoskiej grupy Ferrero (Nutella, Kinder, Mon Chéri, Tic Tac) publicznie ogłosiła zamiar wycofania swoich reklam podczas programu „Zemmour & Naulleau”, emitowanego na antenie Paris Première.

 

„Le Parisien” ujawnił, że zaraz za Ferrero, swoją dezaprobatę wobec wyświetlenia reklam podczas programów Zemmoura wyraziły trzy duże firmy ubezpieczeniowe: MAIF i Groupama oraz Monabanq.

Na postawę Nutelli zareagowali prawicowi politycy. Organizator Konwencji, prawicy Erik Tegnér ogłosił bojkot przedsiębiorstwa i postanowił, że „już nie spożywać ich wyrobów”. Z kolei poseł Zjednoczenia Narodowego, Louis  Aliot wyśmiał decyzję Nutelli twierdząc, że „pomoże ona naszym dzieciom jeść mniej paskudztwa”.

 

Dla grupy „Sleeping Giants” decyzja Nutelli nie ma jednak decydującego znaczenia. Planuje ona kontynuować wywieranie nacisków na firmy  emitujące reklamy, a także na kanał CNEWS, który ma zaproponować Ericowi Zemmourowi  codzienny program od poniedziałku do czwartku.

Pozbawiając Paris Première części reklam  podczas programu Zemmour & Naulleau, grupa nacisku „Sleeping Giants” ma nadzieję, że Eric Zemmour zniknie ostatecznie z krajobrazu francuskich mediów. Jej celem jest stworzenie cenzury ekonomicznej.

 

FLC

Czytaj także:
DATA: 2019-10-11 10:51
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
17
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Vive Eric Zemmour! Zaprośmy Zemmoura do Polski! Do radia i telewizji! Jest moim odkryciem intelektualnym z ostatniego tygodnia - dzięki artykułowi w Warszawskiej. Jego idee powinny być szerzej propagowane. Dyskurs Zemmoura to jeden z istotnych elementów tarczy, która może uratować głowy Europejczyków od cepów lewicowej ideologii, niszczącej fundamenty aksjologiczne naszej cywilizacji.
ponad 1 rok temu / Rom
 
Do szczęścia nie są mi potrzebne te paskudne, psujące zęby produkty typu Nutella. Nie zgadzam się na takie zagrywki ze strony firm.
ponad 1 rok temu / Czytelniczka
 
Nutella powinna być bojkotowana. To zresztą świństwo rakotwórcze.
ponad 1 rok temu / Elodie
 
M.H. wam to dawno mówił to Nobla dostała ciach
ponad 1 rok temu / kolory trzy
 
@tyle w temacie - to nie to forum
ponad 1 rok temu / Rob
 
Nie kupię Kinder ni Nitelli. Coli i Pepsi nie piję juz 4,5 roku.
ponad 1 rok temu / czloax
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.