DZIŚ JEST:   25   STYCZNIA   2021 r.

Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Bł. Henryka Suzo
 
 
 
 

Francja: Półnagie „Femenki” zaatakowały Muzeum d’Orsay w Paryżu

Francja: Półnagie „Femenki” zaatakowały Muzeum d’Orsay w Paryżu
Daniel Vorndran / DXR / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)
#FEMINIZM    #KOBIETY    #TOPLESS    #MUZEUM    #PROTEST    #FRANCJA    #PARYŻ

Kilka aktywistek grupy Femen „protestowało” topless na terenie Muzeum Orsay. Do incydentu doszło w niedzielne popołudnie 13 września. Pretekstem była historia niejakiej Jeanne, młodej kobiety, której nie wpuścili strażnicy muzeum z powodu zbyt prowokacyjnego dekoltu jej sukienki. Weszła do muzeum dopiero po okryciu się. Aktywistki uznały, że na taki „purytanizm” w instytucji publicznej nie ma miejsca.

 

Młodej kobiecie odmówiono wstępu do Muzeum Orsay we wtorek 8 września. Na znak poparcia około dwudziestu Femenek weszło w niedzielę 13 września do paryskiego muzeum w negliżu wczesnym popołudniem. Kobiety rozebrały się na środku Muzeum Orsay. Na ciałach wypisały sobie hasła w rodzaju - „to nie jest nieprzyzwoite”, „przestańcie seksualizować ciała kobiet!”, czy „obsceniczne z twojego powodu”. Było też tradycyjnie o „maczystach”. Grupa kobiet w muzeum z zaciśniętymi pięściami w górze, okazywała swoje rewolucyjne nastroje przez kilka minut. Zwiedzający byli w konsternacji, ale większość wolała kontemplować jednak piękno zamknięte w posągach. Zresztą ze względu na koronawirusa i brak turystów happening miał i tak dość ograniczoną widownię.

 

Jeanne opublikowała wcześniej na Twitterze opis swojej historii i zdjęcie sukienki. Muzeum d’Orsay wkrótce ją przeprosiło. W komunikacie prasowym dodano, że obsługa została poinformowana o „zasadach wpuszczania przy wejściach do muzeum”. Kapitulacja i „uległość” nie pomogły. Działaczki Femenu okazji walki z „patriarchatem” nie przegapiły...

 

Internauci zaproponowali aktywistkom, by spróbowały w końcu powalczyć z „pruderią muzułmanów”… Ktoś inny napisał, czy Francja umie już tylko bronić pewnych wartości prowokacjami „Charlie Hebdo” i Femenu? „Pokazuje to poziom, na jaki upadliśmy” - ze smutkiem konstatuje osoba podpisana jako „Sokrates francuski”.

 

BD


DATA: 2020-09-14 22:04
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Powariowały baby.
4 miesiące temu / Grzegorz
 
A można zobaczyć tę sukienkę na jej właścicielce? Bo tak to nie wiadomo, czy reakcja ochrony była słuszna, czy też nie ;
4 miesiące temu / Republikanin
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.