DZIŚ JEST:   07   CZERWCA   2020 r.

Trójcy Przenajświętszej
Św. Antoniego Maria Gianellego
 
 
 
 

Francja: politycy zaniepokojeni ograniczeniem liczby aborcji. Chcą liberalizacji prawa

Francja: politycy zaniepokojeni ograniczeniem liczby aborcji. Chcą liberalizacji prawa
Zdjęcie ilustracyjne pixabay.com

Francuscy zwolennicy zabijania dzieci nienarodzonych nie składają broni. W dobie pandemii spadła liczba wykonywanych aborcji. To sprawiło, że lewicowy politycy chcą liberalizacji prawa i wydłużenia czasu na dokonanie „legalnej aborcji” aż do 14 tygodnia ciąży.

 

Utrudnienia dla funkcjonowania państwa, jego służb i całego społeczeństwa, związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że utrudniony stał się również dostęp do aborcji. W związku z tym, lewicowi politycy na czele z byłą minister zdrowia w rządzie prezydenta Francoisa Hollande’a, proponują liberalizację ustawy i dopuszczenie do tzw. późnych aborcji. Zdaniem feministycznej polityk, pandemia koronawirusa niesie za sobą zagrożenie dla „fundamentalnego prawa kobiet do aborcji”.

 

Informacje o ograniczeniu liczby aborcji potwierdził Olivier Veran, obecny minister zdrowia. Podkreślił, że „płynące dane z terenu rzeczywiście wskazują na spadającą ilość aborcji”. Jego zdaniem to „niepokojące i potwierdzające słuszność kolektywu broniącego praw kobiet”. Minister zdrowia zadeklarował, że jest w pełni zaangażowany w tę sprawę i on sam nie ma wątpliwości, że „epidemia ogranicza prawo do aborcji” we Francji.

 

Liberalny polityk zaproponował, aby ułatwiać możliwość zabijania dzieci nienarodzonych poprzez tzw. aborcje farmakologiczne. „W okresie kwarantanny należy ułatwiać aborcje farmakologiczne i zachęcać do nich, gwarantując jednocześnie swobodny wybór kobiet” – powiedział Veran. Dodał, że konieczne jest szerokie wprowadzenie telekonsultacji przed dokonaniem aborcji farmakologicznej, a następnie tuż po.

 

„Usłyszałem prośbę ginekologów o przedłużenie okresu aborcji farmakologicznej do dziewiątego tygodnia ciąży. Trzeba przestudiować pewne aspekty techniczne, sprawdzić czy nie przerwie to procesu chłodniczego, ponieważ pigułka jest zamrożona. Przyjrzymy się co można zrobić, aby uniknąć ryzyka. Ale zasadniczo nie jestem przeciwny temu postulatowi” – zadeklarował minister zdrowia. Dodał, że poprosił wszystkie szpitale w kraju, aby utrzymać dokonywanie typowej „aborcji instrumentalnej”.

 

Obecne rozwiązania prawne pozwalają na „legalne” zabijanie dzieci nienarodzonych do 9. tygodnia ciąży. W ten sposób w samej Francji zabija się rocznie 220 tys. nienarodzonych.

 

 

WMa/FLC

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Czytaj także:
DATA: 2020-04-06 08:11
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
3
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Zaniepokojeni. Też mi coś.Jakby wszyscy inni nie byli tez zaniepokojeni z powodu koronawirusa. Najlepszym lekarstwem na plage śmierci jest nowe życie a na rewolucje kontrrewolucja.
2 miesiące temu / af
 
Nic do tych ludzi nie przemawia! Ludzie odeszli od Boga, odrzucili Go. Podążają w stronę ciemności. To jest dramat!
2 miesiące temu / Julianna
 
Może potrzeba kary Bożej ,by ten chory świat się obudził.Podziwiam Pana Boga, że ma siły patrzeć na nas i co tu wyprawiamy, łamiemy wszystkie przykazania nam dane w imię chorej wolności.Kiedyś musi przyjść koniec.
2 miesiące temu / Lowel
 
No i widzicie, choćby się waliło , oni i tak będą walczyć z Bogiem Kościołem i ludzkością. Bo przecież trzeba służyć innemu władcy, za wszelką cenę, głupcy........
2 miesiące temu / Jan
 
A gdyby tak.. zamiast legalizowania aborcji wvprowadzić penalizację praktyk homoseksualnych? Francja znana jest z nowaroskich rowiązań. Czas wprowadzić nowe prawa!
2 miesiące temu / Izydor Oracz
 
Francjo!!! Jeżeli się nie nawrócisz - zginiesz!!!
2 miesiące temu / Apostoł
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.