DZIŚ JEST:   21   WRZEŚNIA   2020 r.

Św. Mateusza Ewangelisty
Bł. Marka z Modeny
 
 
 
 

Francja: pisarz stwierdził, że „masowa imigracja stała się inwazją”. Grozi mu więzienie

Francja: pisarz stwierdził, że „masowa imigracja stała się inwazją”. Grozi mu więzienie
Renaud Camus, fot. printscreen YT

Francuski pisarz Renaud Camus został skazany na dwa miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę w wysokości 3600 euro. Autor jest przeciwnikiem masowej migracji, którą nazywa „inwazją”. Zdaniem sądu Camus krytykując to zjawisko, dopuścił się przestępstwa polegające na podżeganiu do nienawiści ze względu na pochodzenie etniczne.

 

Renaud Camus od wielu lat krytycznie wypowiada się na temat wielkiej, masowej migracji, która w jego opinii zagraża Europie. Pisarz potępia w szczególności napływ na Stary Kontynent ludności z krajów muzułmańskich. W przeszłości proponował politykom, aby dopuścili możliwość „remigracji” tj. wydalenia imigrantów do krajów pochodzenia. W jednej ze swoich książek pt. „Wielka Wymiana” stwierdził, że biała, katolicka ludność europejska jest systematycznie zastępowana ludnością pozaeuropejską, w szczególności pochodzącą z Afryki i Bliskiego Wschodu.

 

Wypowiedzi Camusa dotyczące imigracji sprawiły, że trafił przed sąd. Jego poglądy nie spotkały się z aprobatą sędziów, którzy w komentarzach sprzeciwiających się masowej imigracji do Europy dopatrzyli się przestępstwa, polegającego na podżeganiu do nienawiści ze względu na pochodzenie. Pisarz w jednym ze swoich tekstów stwierdził, że Francja i Europa są skolonizowane. Dodał, że „nieodwracalna kolonizacja to kolonizacja demograficzna”, dokonująca się poprzez przepływ ludności. „Wiara w to, że we Francji są tylko Francuzi, jest całkowitą iluzją. Są najeźdźcy i najeżdżani, kolonizatorzy i skolonizowani, okupanci i okupowani” – mówił.

 

„Imigracja stała się inwazją (…) Francja i Europa są sto razy bardziej i poważniej skolonizowane niż kiedykolwiek same kolonizowały. Nieodwracalna kolonizacja to kolonizacja demograficzna poprzez przeniesienie populacji. Niektórzy twierdzą, że nie ma kolonizacji, ponieważ nie ma podboju wojskowego. Mylą się. Armia podboju to przestępcy duzi i mali, wszyscy ci, którzy uniemożliwiają życie Francuzom, szkodząc im w każdy możliwy sposób, od słynnych zbrodni po terroryzm, który jest ich rozszerzeniem (…) Wymiana ludzi, zastąpienie etniczne, Wielka Wymiana są najważniejszym wydarzeniem w historii naszego kraju, ponieważ (…) jeśli będzie kontynuowana, nie będzie dłużej historią Francji” – stwierdził Renaud Camus.

 

Sąd w miejscowości Auch we Francji zdecydował, że pisarz jest winny zarzucanego mu czynu i skazał go na dwa miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu, a także wpłatę łącznie 3600 euro na konta organizacji „antyrasistowskich”. Beneficjentami wpłat mają być SOS Racisme oraz Międzynarodowa Liga przeciwko Rasizmowi i Antysemityzmowi LICRA.

 

 

Źródło: nczas.com, magnapolonia.org, dzienniknarodowy.pl

WMa

 


DATA: 2020-01-25 11:47
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
29
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No, no, skazali homoseksualistę. Dokąd ten świat zmierza ;
7 miesięcy temu / gigi
 
szkoda człowieka ma racje , żyje tylko w okrutnym kraju.
7 miesięcy temu / CZMIEL
 
Elyty zapraszają gości a nam proponują chyba drogę w przeciwnym kierunku żeby jeździć po świecie szukać przygód.
7 miesięcy temu / km
 
Miej nas, Polskę, Panie Boże w Swej opiece.
7 miesięcy temu / Andy
 
Zideologizowane lewactwo już dawno zatraciła racjonalne myślenie i rozumowi blużni.
7 miesięcy temu / panda
 
Hitler pośmiertnie osiągnął swój cel na drodze pokojowej w postaci UE. Islam pokojowo przy otwartych granicach zdobywa Europę.
7 miesięcy temu / emk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.