DZIŚ JEST:   25   LISTOPADA   2020 r.

Św. Katarzyny, męczennicy
Bł. Marii Franciszki Siedliskiej
 
 
 
 

Francja: pigułka poronna dostępna w szkołach bez żadnych ograniczeń!

Francja: pigułka poronna dostępna w szkołach bez żadnych ograniczeń!
Fot. Cristian Bender / freeimages.com

Minister zdrowia Marisol Touraine wydała zalecenia, na mocy których pigułka wywołująca poronienie będzie powszechnie dostępna we francuskich szkołach. Wystarczy zgłosić się po nią do higienistki. Nikt nie będzie wymagał przedstawienia zaświadczenia od rodzica, ani też nie będzie zadawał żadnych pytań.


Touraine ogłosiła, że zniosła "kryteria awaryjne i alarmowe," by pigułka uśmiercająca dzieci poczęte była „szybciej i łatwiej dostępna dla uczennic.” - Wszyscy uczniowie powinni wiedzieć, że drzwi do gabinetu higienistki są otwarte przez cały czas i nie trzeba się tłumaczyć, dlaczego potrzebują pigułki – mówiła.  

 

Środek poronny zostanie podany każdej uczennicy, która się po niego zgłosi bez względu na wiek. Wszystko ma się odbywać w zaufaniu i dyskrecji. Higienistka może co najwyżej zaproponować dziecku, by porozmawiało o swoim „problemie” z rodzicami.

 

Francja jest prekursorem, jeśli chodzi o wprowadzanie na rynek farmakologicznych środków poronnych. W 1988 r. Francja była pierwszym państwem, które zalegalizowało pigułkę aborcyjną RU-486, produkowaną przez francuską spółkę Roussel-Uclaff, z którą powiązana jest niemiecka HRA Pharma. Również pierwsza wprowadziła na rynek pigułkę "dzień po" ellaOne (2009 r.).

 

 

 

Źródło: thelocal.fr., AS.

DATA: 2016-06-01 07:31
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Koszmar
ponad 4 lata temu / basja
 
Na zdrowie!
ponad 4 lata temu / agricola
 
To jest tylko możliwość a nie przymus. Kto chce, korzysta. Rolą rodziców i wychowawców jest właściwe uświadomienie i wychowanie. To jest właśnie ich podstawowa odpowiedzialność. Dostępność nie jest meritum problemu.
ponad 4 lata temu / Stormer
 
Nie prościej byłoby sterylizować Francuzki w wieku powiedzmy 10 lat albo podawać im tę "zdobycz" medycyny do śniadania szkolnego? Wówczas zajęcie kraju zajęłoby Arabom jedno pokolenie. Francjo, zrób jeszcze jeden wysiłek. I będzie po tobie. Za rewolucję i jej gloryfikowanie trzeba zapłacić.
ponad 4 lata temu / Arturo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.