DZIŚ JEST:   20   LUTY   2020 r.

Św. Franciszka i Hiacynty Marto
Św. Zenobiusza
 
 
 
 

Francja: obrońcy życia przeciwko legalizacji in vitro dla kobiet w związkach jednopłciowych

Francja: obrońcy życia przeciwko legalizacji in vitro dla kobiet w związkach jednopłciowych
Manifestacja ruchu Manif pour tous, fot. Benoit Tessier/FORUM

Francuscy obrońcy życia zapowiedzieli dużą manifestację na ulicach Paryża. Będą domagać się wycofania tzw. ustawy bioetycznej, zaakceptowanej przez komisję senacką. Nowe prawo przewiduje legalizację procedury sztucznego zapłodnienia in vitro dla kobiet żyjących w związkach homoseksualnych.

 

Manifestacja sprzeciwu wobec próby legalizacji in vitro dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych została zaplanowana na niedzielę. Obrońcy życia od wielu tygodni sprzeciwiają się skandalicznej propozycji, nad którą w przyszłym tygodniu odbędzie się debata w senacie. Ustawa przewiduje, że procedura in vitro dla par lesbijskich oraz kobiet żyjących samotnie, będzie finansowana z budżetu państwa. Wiele wskazuje na to, że francuscy parlamentarzyści poprą projekt, ponieważ senacka komisja nie wniosła żadnych poprawek do projektu, przyjętego wcześniej przez Zgromadzenie Narodowe.

 

Obrońcy życia zapowiedzieli, że manifestacja przeciwko propozycji legalizacji sztucznego zapłodnienia dla kobiet żyjących w związkach homoseksualnych, odbędzie się punktualnie o godz. 13:00 na Placu Resistance w Paryżu. Hasłem przewodnim manifestacji będzie "Marchons Enfantes". W zgromadzeniu swój udział zapowiedziało 22 organizacje broniące życia i tradycyjnych wartości. Wśród nich będze także ruch Manif pour Tous, znany z organizacji kilkuset tysięcznych marszów w obronie życia. Warto przypomnieć, że poprzednia manifestacja przeciwko ustawie dotyczącej legalizacji in vitro odbyła się 6 października. Uczestniczyło w niej ponad 74 tys. osób.

„To, co wydarzyło się w senacie, jeszcze bardziej motywuje nas do mobilizacji przeciwko tej ustawie, która już nie zasługuje na miano bioetycznej” – powiedziała na konferencji prasowej Caroline Roux, zastępca delegata generalnego Alliance Vita, stowarzyszenia antyaborcyjnego.

Roux w swoim wystąpieniu potępiła ultraliberalizm „który idzie coraz dalej. Gwałtownie pędzi w kierunku in-vitro dla wszystkich. Nie chodzi tylko o zwrot kosztów, została przekroczona czerwona linia umożliwiająca stosowanie in vitro poza kryteriami niepłodności” – kontynuowała.

Stowarzyszenia zwróciły również uwagę na rządową metodę „możecie mówić co chcecie a i tak zrobimy szwoje”. Żałują, że to, co zaproponowano podczas Generalnych Stanów Bioetyki, zorganizowanych w 2018 r., nie zostało uwzględnione w ustawie.

– Pozostaje tylko wyjść na ulicę. Pomimo niepokojów na francuskich kolejach – mówi prezes Manif pour Tous Ludovine de la Rochère. Dodaje, że jest optymistycznie nastawiona odnośnie nadchodzącej mobilizacji. „Myślę, że będzie to bardzo ważne wydarzenie, z udziałem publiczności bardzo świadomej kwestii leżących u podstaw prawa bioetycznego” – deklarowała.

 

 

FLC/WMa

 


DATA: 2020-01-18 18:14
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
8
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

A może mają taki wybór jak my dopóki się Konfederacja nie pojawiła. Brawo Francuzi broniący życia. Szczęść im Boże.
1 miesiąc temu / @Czesław
 
Zamiast demonstrować i prowadzić z władzą walki uliczne niech Francuzi nauczą się głosować na mądrych i uczciwych kandydatów-katolików a nie na ateistów
1 miesiąc temu / Czesław
 
Podziwiam tych Francuzów. Skąd w tak zlaicyzowanym kraju, w którym juź rewolucja francuska odebrała KK wszystkie świątynie -mają tak wielką siłę moralną, by w Paryźu mobilizować nawet milionowe manifestacje w obronie prawa naturalnego, na które powołują się wierzący. U nas w Warszawie widziałam tylko wielki nalot na miasto młodziutkich "czarnych parasolek" i ich równie młodych kolegów optujących za pełnym dostępem do aborcji. Słyszałam chłopców mówiących, źe to jest po to, "by kobiety były bardziej dostępne" sic! Nowa świecka religia..
1 miesiąc temu / Anmarr
 
Pomijając negatywne aspekty wychowywania dziecka w związku homoseksualnym, trzeba zauważyć, że podczas jednego zabiegu in vitro ginie więcej dzieci, niż podczas jednego zabiegu aborcji.
1 miesiąc temu / Arvena
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.