DZIŚ JEST:   28   MARCA   2020 r.

Św. Guntrama, króla
Św. Sykstusa III, papieża
 
 
 
 

Francja: nakłanianie homoseksualistów do życia w czystości będzie karane

Francja: nakłanianie homoseksualistów do życia w czystości będzie karane
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

We francuskim parlamencie trwają prace na projektem prawa, które radykalnie ograniczy wolność wypowiedzi na temat środowisk LGBT. Ustawa ma uznawać za przemoc wszelkie zachowania, będące próbą nakłonienia homoseksualistów do życia w czystości.

 

Formalnie parlamentarzystom z ugrupowania prezydenta Emmanuela Macrona, którzy pracują nad kształtem nowej ustawy, chodzi jedynie o zakaz prowadzenia terapii mających na celu "zmianę orientacji" czy "tożsamości płciowej". W praktyce zakazem ma być objęte również skłanianie homoseksualistów do życia w czystości i powstrzymywania się od aktów homoseksualnych. Oznacza to, że wkrótce misja Kościoła w tym środowisku może być niemożliwa do realizowania, ponieważ będzie uznawana za przemoc.

 

Zdaniem Laurence Vanceunebrock-Mialon, głównej pomysłodawczyni nowego prawa, kiedy ktoś sugeruje osobom homoseksualnym życie w czystości, to mówi im tym samym, że ich czyny nie są dobre. „A to jest już przemoc psychologiczna” – dodaje cytowana przez „Famille Chrétienne” działaczka prezydenckiej partii Naprzód Republiko. Z tego względu na celowniku władz znalazła się działająca w Paryżu katolicka wspólnota „Odwaga”. Należą do niej wierzący homoseksualiści, którzy chcą żyć zgodnie z nauczaniem Kościoła. Media informują, że zostali oni wezwani do parlamentu na konsultacje.

 

Projektem nowego prawa zaniepokojony jest francuski Kościół. Zdaniem wikariusza generalnego paryskiej archidiecezji, argumenty parlamentarzystów są absurdalne. Jeśli bowiem zachęcanie homoseksualistów do życia w czystości jest przejawem przemocy psychologicznej, to to samo trzeba by powiedzieć o zachowaniu spowiednika, który w konfesjonale przekonuje żonatego mężczyznę, by nie zdradzał swej żony. „W ten sposób trzeba by skończyć z wszelkim duszpasterstwem” – mówi ks. Benoist de Sinety.

 

Projekt nowego prawa ma trafić do parlamentu na początku przyszłego roku. Przewiduje się w nim kary do 2 lat pozbawienia wolności i nawet 30 tys. euro grzywny.

 

 

Źródło: KAI, vaticannews.va

WMa

 

 

Zobacz także:

 

W obronie wyższych praw. Dlaczego musimy przeciwstawiać się legalizacji związków homoseksualnych?

 

W obronie wyższych praw

 


DATA: 2019-10-15 11:27
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Wartosci odwrocono do gory nogami,zupelnie jak mowil Jezus. Przygotujcie sie na pozorne zwyciestwo diabla.
5 miesięcy temu / espada
 
@wiki-żle trafileś z tą agitką. Przypominam że to jest portal katolicki, wracaj na Onet
5 miesięcy temu / jank
 
Myślicie że nas to nie dotyczy? Myślicie się. PiS po wyborach pokaże co potrafi.
5 miesięcy temu / wiki
 
masoneria nie ma władzy nad Kościołem - korzenie ich siegają 2000lat, są oni tym antykościołem, który odrzucił i nadal odrzuca naukę Zbawiciela. Wojna ta będzie trwać do końca czasów.
5 miesięcy temu / Klf
 
Nadchodzi synod amazoński, to początek moralnego przewrotu w Kościele. Obecnie już teolodzy moralni zwłaszcza ci z Niemiec uważają, że homoseksualne zachowania, seks przed małżeński w stałych związkach, czy onanizm, to nic złego, dokąd to wszystko zmierza, to tylko Bóg jedyny wie.
5 miesięcy temu / Janek
 
Warto o tym pamiętać idąc na wybory. Przesyłajcie do swoich dorosłych dzieci, wnuków i bliskich znajomych. Jeden przekonany normalny człowiek ma wpływ na kilka-kilkanaście wątpiących i biernych z otoczenia. Zacznijmy od rodziny, czyli dla nas najważniejszych. Pamiętajcie o tym, proszę. Niech ludzie, często zwyczajnie pogubieni hasłami ?tolerancja? ?szacunek? ?otwartość? na głupotę? wiedzą, co nas czeka jeżeli damy zagłosować polskim głupkom-kopistom tych ?nowoczesnych? poglądów tzw ?światłej? części UE. Z chwilą wpisania tych anomaliów w ramy prawne będzie ?pozamiatane?. Będziemy, jako normalni ludzie, upokarzani za mówienie prawdy, wykluczani i karani - przez policję i sądy, które będą mieć związane ręce. Ostatnie zdanie w art.: Do 2 lat i/lub do 30 tys. EUR grzywny. Pamiętajcie i działajcie. Pozdrawiam
5 miesięcy temu / Polak z (wcią
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.