DZIŚ JEST:   31   MAJA   2020 r.

Zesłanie Ducha Świętego
Nawiedzenie NMP
Św. Kamila Baptysta Varano
Św. Petronella
 
 
 
 

Francja: masoneria nie usatysfakcjonowana kształtem ustawy o in-vitro dla kobiet LGBT

Francja: masoneria nie usatysfakcjonowana kształtem ustawy o in-vitro dla kobiet LGBT
Zdjęcie ulustracyjne, Fot. MAXPPP/Forum

Francuska masoneria nie jest w pełni zadowolona z przebiegu prac i głosowania nad ustawą legalizującą in-vitro dla kobiet żyjących w związkach jednopłciowych. W nawiązaniu do tych zdarzeń, zaplanowano spotkanie Wielkiej Mieszanej Loży Francji, która zdecyduje o dalszych, rewolucyjnych zmianach w legislacji.

 

Na 6 marca zaplanowano konferencję pt. „In-vitro. Rodzina i pokrewieństwo w XXI wieku”, która odbędzie się w Saint Germain-en-Laye we Francji. W spotkaniu wezmą udział najważniejsze postaci francuskiej masonerii, a także była walońska minister zdrowia, spraw społecznych i równych szans – Christine Vienne. Uczestnicy konferencji mają rozmawiać m.in. o przyjętej kilkanaście dni temu ustawie dotyczącej legalizacji procedury sztucznego zapłodnienia dla kobiet żyjących w związkach homoseksualnych.

 

Senat zdecydował o przyjęciu „ustawy bioetycznej”, której jednym z celów było pełne udostępnienie in-vitro dla wszystkich kobiet. Nowe prawo nie zostało jednak uchwalone w pożądanym przez liberalne środowiska kształcie.

 

W przypadku par lesbijskich rząd chciał, aby osoba, która nie urodziła dziecka, była automatycznie uznawana za drugiego „rodzica”, wraz z biologiczną matką. Senat zaproponował jednak przyznanie partnerce matki statusu rodzica, przyznawanego w ramach procedury adopcji. Senat wykluczył również transkrypcję w urzędzie stanu cywilnego zagranicznego aktu urodzenia, w których figuruje dwóch ojców. Chodzi o tzw. procedurę GPA, w której homoseksualiści „zamawiają” sobie dziecko u surogatki, a po narodzinach za granicą, chcą wpisania do aktu urodzenia dwóch ojców.

 

Zaimplementowanie istotnych zmian w „ustawie bioetycznej” wywołało poruszenie w środowisku francuskiej masonerii, ponieważ celem wprowadzenia nowego prawa było pełne udostępnienie in-vitro dla par homoseksualnych. Christine Vienne skomentowała tę sprawę na łamach masońskiego portalu Hiram. „Senat znacznie osłabił projekt i opróżnił go z głównych, postępowych zasad w dziedzinie praw kobiet. Decydując się na uznanie, że orientacja seksualna kobiet jest właściwym kryterium przy zatwierdzaniu zwrotów kosztów medycznie wspomaganej prokreacji, Senat uważa, że legalność jest po stronie tylko kobiet heteroseksualnych, co stanowi aberrację” – powiedziała.

 

„Zasadniczo jest to kwestia, która nie dotyczy prawodawcy. Obywatel musi mieć prawo żyć swoim życiem seksualnym z dorosłymi osobami, wyrażającymi na to swoją zgodę, tak jak sobie życzy i to dotyczy jego życia prywatnego” – przekonywała Vienne, ważna przedstawicielka masonerii na terenie Belgii.

 

Walońska polityk stwierdziła również, że decyzja Senatu o ograniczeniu liberalizacji przepisów jest „dyskryminujący” i „niedopuszczalny”. „Prawo musi dotyczyć wszystkich kobiet lub żadnej” – stwierdziła Christine Vienne. W jej opinii, „debata jest stronnicza ze strachu przed surogacją, a gdy strach dominuje nad rozumiem, rozum zawsze traci” – powiedziała. Wypowiedź Vienne ukazuje zbieżność kierunków działania masonerii z lobby LGBT.

 

 

FLC/WMa

Czytaj także:
DATA: 2020-02-13 20:43
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
7
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Biada! biada! Boze,widzisz i nie grzmisz!
3 miesiące temu / espada
 
To może jeszcze krok dalej: każdy kolejny partner/partnerka biokogicznej matki byłby dopisywany do aktu urodzenia jako rodzic. Jak szaleć to szaleć...
3 miesiące temu / Lylo
 
Cha, dają to czego chce lud jak to w demokracji. Mimo iż ich czas już dawno minął.
3 miesiące temu / Dr.P.Kopetzky
 
Biedni zwiedzenie ludzie. Oby poznali prawdziwe światło jakiem jest Bóg żywy w Trójcy.
3 miesiące temu / Jo
 
To może by dopisać jeszcze trzeciego rodzica? Jak postęp, to postęp!
3 miesiące temu / A.G.
 
diabelskie dzieci wielkiej diabelskiej rewolucji zwanej tez francuska, dalej rozszerzaja swoje krolestwo, a sheeple bezmyslnie daja sie prowadzic na rzez przyswajajac jako swoje piekielny plan dla ludzkosci
3 miesiące temu / katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.