DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Francja: Macron oskarża Polskę o brak zaangażowania w walce ze zmianami klimatu

Francja: Macron oskarża Polskę o brak zaangażowania w walce ze zmianami klimatu
REUTERS/Ronan Lietar

Francuski prezydent wskazał na Polskę i Czechy jako kraje sprzeciwiające się koalicji państw stawiających walkę ze zmianami klimatycznymi na pierwszym miejscu. Do takich krajów należy Francja, która zadeklarowała przeciwdziałanie skutkom globalnego ocieplenia jako jeden z priorytetów swojej polityki.

 

Pałac Elizejski podkreśla, że czwartkowy nieformalny szczyt UE w Sybinie posłuży do wyznaczenia terminarza kolejnych unijnych inicjatyw. Część dyplomatów określiła to zadanie jako wyznaczenie „10 przykazań dla Unii na następne 5 lat".

 

Emmanuel Macron zadeklarował dalsze zaangażowanie na rzecz walki ze zmianami klimatu oraz wysoko ocenił działania ośmiu państw będących sygnatariuszami porozumienia berlińskiego. W stolicy Niemiec Francja, Dania, Szwecja, Portugalia, Holandia, Belgia, Luksemburg i Hiszpania podpisały deklarację osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. Jako przeciwników takiego rozwiązania, francuski prezydent wymienił m.in. Polskę oraz Czechy.

 

Komentatorzy przypominają Macronowi, że deklaracji nie wsparły także Niemcy. Faktycznie, prezydent Francji zaznaczył, że w Berlinie nadal nie ma wystosowanego w tej sprawie konsensusu, jednak liczy na jego rychłe osiągnięcie gdyż współpraca niemiecko-francuska to „motor i podstawa” Europy.

 

Pałac Elizejski do bieżących zadań zaliczył także stworzenie europejskiej agencji ochrony demokracji. Inicjatywa miałby polegać na stworzeniu mechanizmu sankcji nakładanych na państwa, które zdaniem Francji „odchodzą od modelu państwa prawa”. Do zadań agencji zalicza się także walkę z „fake newsami” mogącymi wpływać na wyniki wyborów.

 

Źródło: interia.pl

PR  


DATA: 2019-05-08 10:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Bezczelny
ponad 1 rok temu / agricola
 
Marzy mu się węgiel z polskich i czeskich kopalń?
ponad 1 rok temu / sp
 
Ten prezydent ośmiesza się na każdym kroku. Jak nisko upadła Francja wybierając takiego człowieka na najważniejszy urząd w państwie.
ponad 1 rok temu / Krakusik
 
niech on się zajmie Francją!
ponad 1 rok temu / Eda
 
Dlaczego nie wspomniał ani słowem o protestach francuskiej młodzieży zarzucającej mu i jego rządowi bierność i opóżnienia w kształtowaniu francuskiej polityki klimatycznej i brak jakichkolwiek inicjatyw w tym zakresie ?
ponad 1 rok temu / Jaque
 
Panowie redaktorzy , kto to jest Macron? Kolejny kamień młyński przywiązany do szyi tonącej Francji. To jest przerażające, że takich ludzi wybiera się na reprezentantów narodu. Jaki naród taki prezydent. Przerażony jestem dewaluacją autorytetu urzędu prezydenta. Normą staje się brak moralności prezydentów. Dotyczy to tych "największych" - Trampa , Putina. Macron....who's that man? Martwię się o naszego prezydenta , niektóre jego zachowania przypominają mi Kazia , sory Kaza. Na szczęście nie mam powodów do wstydzenia się za prezydenta Polski mam nadzieję , że tak pozostanie
ponad 1 rok temu / mario
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.