DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Francja: lobby LGBT nie przepuści nawet rugbistom

Francja: lobby LGBT nie przepuści nawet rugbistom
fot. PETER CZIBORRA /Reuters

Od kilku lat próbuje się zaprząc na służbę propagandy ideologii LGBT także sport. Eksperymenty tego typu widać np. w piłce nożnej. We Francji zmuszano np. trenerów i kapitanów drużyn do zakładania „tęczowych opasek” z okazji „dni walki z homofobią”, karano kluby za przyśpiewki kibiców, a nawet przerywano mecze. Dotyczy to jednak wszystkich dyscyplin, a ostatnio zabrano się za tak „męskie” dyscypliny jak np. rugby.

 

Francuska Krajowa Liga Rugby (LNR) ogłosiła w czwartek, 27 lutego „plan walki z homofobią”. Zabieg celowy, bo rugby uznano za sport będący „nośnikiem stereotypów na temat męskości”. W dodatku, do tej pory tylko jeden znany zawodowy gracz dokonał tzw. „coming outu”, co zapewne nie wypełnia normy rzekomo wszechobecnego w każdej grupie społecznej homoseksualizmu. Tym zawodnikiem był Walijczyk Gareth Thomas, ale rzecz działa się już 10 lat temu.

 

Nowy i „postępowy” projekt LNR nosi tytuł „celebracja różnorodności”. Przewiduje cztery priorytety działań federacji rugby na najbliższe cztery lata. Są to „niepełnosprawni”, „równość kobiet i mężczyzn”, „walka z rasizmem” i „walka z homofobią”.  Włączenie do tego typu propagandy wykluczanej czasami realnie społeczności niepełnosprawnych to „listek figowy” dla tej działalności i działanie dość typowe dla propagandy LGTB. 

 

Całą akcję nazwano „położyć na łopatki homofobię”. LNR współpracuje przy tym programie z magazynem dla homoseksualistów „Tetu”. Organizatorzy propagują typową dla tego środowiska nowomowę o tym, że „sport nie jest poza społeczeństwem”, że „akceptacja różnorodności to DNA gry w rugby”, etc. Zajęto się też indoktrynacją zawodników. Pokazało się bowiem, że z tym „DNA” bywa różnie. Badanie przeprowadzone przez firmę Oliver Wyman wykazało, że na około 380 profesjonalnych graczy prawie 75 proc. z nich miało „trudności z mówieniem o homoseksualizmie w swojej społeczności”. Za tym eufemizmem kryje się po prostu brak akceptacji dla ideologii LGTB.

 

Rugbiści okazują się więc opornymi „homofobami”, a całą akcja ma ich zastraszyć i narzucić przyjęcie niechcianych norm. Wspomniany Gareth Thomas, który grał trzy sezony we francuskim zespole z Tuluzy w latach 2004-2007, przyznał się do homoseksualizmu pod koniec swojej kariery, w 2009 roku, w opublikowanej autobiografii. Stał się wtedy „ikoną” dla środowiska LGTB i być może znalazł w tym sposób na przedłużenie „kariery”. W autobiografii pisał, że świat rugby to „przerażające środowisko dla homoseksualistów”.

 

Teraz zawodników czekają „warsztaty” prowadzone przez „specjalistów” z gejowskiego pisma „Têtu”. Będą oni szkolić graczy z 30 klubów ekstraklasy Top 14 i drugoligowej Pro D2. W „warsztatach” mają brać udział także prezesi, działacze i trenerzy. Zajęcia majowe będą poświęcone tematowi walki z homofobią.

 

Pikanterii sprawie dodaje fakt, że do zespołu Katalońskich Smoków z Perpignan sprowadzono nie tak dawno zawodnika z Australii Izraela Folau. To były już filar reprezentacji Australii, którego zawieszono w prawach zawodnika i wyrzucono z kadry. Poszło o chrześcijański wpis, który został uznany za... homofobiczny. Folau w mediach społecznościowych napisał w czasie Wielkiego Postu: „Pijacy, homoseksualiści, cudzołożnicy, kłamcy, złodzieje, ateiści, bałwochwalcy. Pokutujcie! Tylko Jezus może was zbawić. Ci, którzy żyją w grzechu, skończą w piekle, chyba że okażą skruchę. Jezus Chrystus was kocha i daje wam czas na odwrócenie się od waszego grzechu i przyjście do Niego”. Wcześniej naraził się krytykując prawne zrównanie w Australii związków jednopłciowych z małżeństwami.

 

W 2019 roku jego klub New South Wales Waratahs rozwiązał z nim kontrakt na 4 mln dolarów australijskich (2,8 mln USD). Później australijska federacja odebrała mu licencję. Sprawa trafiła nawet do sądu. W tym roku Folau ma grać we Francji. Ciekawe, czy i on będzie zmuszany do udziału w zajęciach reedukacyjnych z tematyki LGTB ?

 

Bogdan Dobosz


DATA: 2020-02-28 09:46
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
11
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

:D możliwe, iż bardzo wielu ludzi chciałoby zobaczyć mecze rugby z jednoczesnym udziałem wszystkich pci na boisku. Po kilku kolejkach rozgrywek problem wielopciowości w populacji zostałby rozwiązany w sposób naturalny.
5 miesięcy temu / szpulas11
 
dla triumfu zła wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili....
5 miesięcy temu / rob
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.