DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Francja: koronawirus spotęgował spory wewnątrz Wielkiego Wschodu, ale masoni i tak chcą wpływać na kraj

Francja: koronawirus spotęgował spory wewnątrz Wielkiego Wschodu, ale masoni i tak chcą wpływać na kraj
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: domena publiczna

Loże masońskie Wielkiego Wschodu Francji przygotowują „białą księgę”, która ma zostać przekazana Emmanuelowi Macronowi. Dotyczy ona wychodzenia Francji z kryzysu po pandemii koronawirusa. Ma to być wkład wolnomularzy w odbudowę kraju.

 

„Biała księga” będzie zawierać propozycje na okres „odmrażania”, a rąbka tajemnicy w sprawie uchylił dziennik „Le Figaro”. Do 1340 lóż masońskich Wielkiego Wschodu Francji rozesłano kwestionariusze, w których „fartuszkowcy” odpowiadają na pytania dotyczące ich wizji społeczeństwa po pandemii. Wśród pytań jest np. kwestia możliwości stworzenia „jednolitego publicznego systemu opieki zdrowotnej w całej Unii Europejskiej”. Pojawia się również pytanie o „nowe zasady handlu światowego”, czy zarządzanie „suwerennością cyfrową”.

 

„Le Figaro” ujawnia, że w rozdziale dotyczącym polityki poruszane są problemy zachowania „indywidualnych wolności”, które w czasie pandemii i izolacji podlegały wielu różnym ograniczeniom. Jest pytanie o to, czy „systemy demokratyczne muszą reagować na sytuacje kryzysowe, podważając zasady, na których się opierają” – podpunkt dotyczy zakresu „ograniczania swobód”. Dziennik dodaje, że masońska ankieta zawiera również takie tematy jak praca, etyka indywidualna, szkoła („emancypacja”), nauka.

 

Zebrane propozycje mają zostać omówione na nadzwyczajnej sesji lóż on-line 17 grudnia, a później przedłożone w kształcie finalnym prezydentowi Macronowi. Widać w tym chęć wykorzystania pandemii do nadania treści utopii „powszechnego braterstwa” i przeprowadzenia kolejnych eksperymentów na rzecz laickiej Republiki.

 

Koronawirus wywołał duże zmiany w społecznych zachowaniach, był swoistym poligonem sterowania postawami i wpłynął praktycznie na wszystkie dziedziny życia. Niektóre zmiany mogą okazać się dość trwałe. Jak widać Grande Orient chce te przemiany aktywnie wykorzystać do swoich celów. Głos „oświeconych” zostanie przekazany prezydentowi jeszcze w tym roku.

 

Tymczasem okazuje się, że kryzys koronawirusa wpłynął negatywnie i na sam Wielki Wschód. Loży zarządzanej przez wielkiego mistrza Jeana-Philippe’a Hubscha grozi po prostu… rozłam. Najwidoczniej długi okres kwarantanny i brak spotkań dał zbyt dużo czasu na własne przemyślenia wolnomyślicieli. Okazuje się, że przywództwo Hubscha jest kwestionowane przez inne wysoko postawione osobistości masonerii.

 

Taką informację także podał dziennik „LeFigaro”, który pisze o „wewnętrznym kryzysie” w Wielkim Wschodzie. Chodzić ma o frondę poprzednich Wielkich Mistrzów, a sprawa dotyczy przede wszystkim kwestii zarządzania i wizji rozwoju loży. Podział ma przebiegać pomiędzy „bardzo schematycznymi” „paryżanami” (jedna trzecia z 54 tys. członków loży) i „inspektorami” z prowincji. Podziały te ujawnił i pogłębił kryzys koronawirusowy. Z tego powodu odłożono m.in. walne zgromadzenie Wielkiego Wschodu planowane na koniec sierpnia 2020 roku w Montpellier.

 

Miał tam nastąpić wybór nowego wielkiego mistrza. Zgromadzenie zostało przełożone o rok. Krytyka miała być na tyle silna, że ostatecznie zdecydowano się przeprowadzić wybór nowego Wielkiego Mistrza jeszcze przed końcem roku 2020. Nie przeszkadza to jednak masonom dawać wytyczne Republice.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 


DATA: 2020-07-11 12:54
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
6
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Z każdej strony atakują by to osiągnąć: NWO. Srebrniki się dodrukuje i porozdaje Judaszom.
30 dni temu / Kowal
 
"Jest pytanie o to, czy systemy demokratyczne muszą reagować na sytuacje kryzysowe, podważając zasady, na których się opierają". Bardzo rozsądnie.
1 miesiąc temu / Ryś
 
zjednoczona medycyna to juz jest w WHO i my tkwimy jeszcze w tym tworze fartuszkow
1 miesiąc temu / zbigniew
 
Pewnie myślą o UE jako jednym państwie ponieważ o Francji już tak myśleć nie mogą tak źle z państwem u nich.Ale skoro są tak mało patriotyczni to na jakiej zasadzie może opierać się UE na miłości czy nienawiści także do superpanstwa. Przecież Francja jako kraj będzie tworzyć cały czas UE.
1 miesiąc temu / An
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.