DZIŚ JEST:   03   CZERWCA   2020 r.

Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
 
 
 
 

Francja: katedrze Notre Dame nadal grozi zawalenie. Służby państwowe są bezradne

Francja: katedrze Notre Dame nadal grozi zawalenie. Służby państwowe są bezradne
źródło: Twitter / BBC

Katedrze Notre Dame w Paryżu, która spłonęła w kwietniu tego roku, wciąż grozi zawalenie. Francuski rząd poinformował, że do pogorszenia stanu murów przyczyniły się wysokie temperatury ostatnich miesięcy.

 

Według przedstawicieli francuskiego ministerstwa kultury jedynym ratunkiem dla świątyni jest natychmiastowe zabezpieczenie jej konstrukcji.

 

Działania resortu mogą jednak spełznąć na niczym, ponieważ w ostatnich dniach spadła na niego fala krytyki ze względu na kontynuowanie prac mimo skażenia terenu ołowiem, który wydzielił się w trakcie pożaru.

 

Ministerstwo tłumaczył, że prace prowadzone po pożarze miały na celu „zapobieżenie zawaleniu się konstrukcji budynku”. Podkreślono przy tym, że „wszystkie służby państwowe uczyniły priorytetem zdrowie zaangażowanych w prace przy Notre Dame”.

 

Na odbudowę paryskiej świątyni prezydent Francji Emmanuel Macron wyznaczył termin pięciu lat. Ministerstwo kultury zapowiedziało, że prace konserwatorskie rozpoczną się w przyszłym roku.

 

Podczas pożaru Notre Dame 15 kwietnia stopiły się setki ton ołowiu z dachu i wież świątyni. Wiatr rozprzestrzenił cząsteczki pierwiastka daleko poza teren budowli. W czerwcu prokuratura stwierdziła, że przyczyną pożaru mógł być niedopałek lub usterka instalacji elektrycznej.

 

Źródło: Polskie Radio 24 / polskieradio24.pl

TK


DATA: 2019-08-14 16:57
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Tak rządzie francuski wierzymy wam. Potężna i wielka francja, która zbudowała wiadukt millau, Eurotunel, wieże eiffla nie może sobie poradzić z katedrą. Masoni mają plan zniszczyć naszą perełkę i zbudować meczet.
9 miesięcy temu / sasa
 
chcą ją chyba wyburzyć bo już pokazują nowy projekt ,to już lepiej nie odbudowywać ,to co zrobiono z kontynuacją budowy Sagrada Familia w nowoczesnym stylu to woła o pomstę do nieba
9 miesięcy temu / klik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.