DZIŚ JEST:   06   LIPCA   2020 r.

Św. Marii Goretti, męczennicy
Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Mało który artysta jest w stanie oprzeć się pięknu i majestatowi gotyckiej katedry. Dlatego zarząd domu uciech, jakim stała się Francja, będzie szukał degenerata który w najbardziej efektowny sposób bezcześci wszystko czemu Notre Dame hołduje. Katedra jest ściśle powiązana z Francją i Francuzami, to od ich pobożności zawsze zależał byt katedry, obawiam się że globalizacja która związała jej byt z ogółem katolików, a także z każdym człowiekiem wrażliwym na piękno, odwleka tylko nieuniknione. Obawiam się również, że ruina jest najlepszym co może ją spotkać w dzisiejszym świecie.Bardzo chciałbym się mylić
5 miesięcy temu / Bliźnierca
 
Moim zdaniem katedra Notre Dame powinna zostać w takim stanie jakim jest obecnie, jako ŚWIADECTWO KATOLICYZMU FRANCUZÓW W XXI WIEKU - dla potomnych. Już św. Jan Paweł II mówił do nich : "Francjo - najstarsza córo Kościoła co zrobiłaś ze swoją wiarą"? Może te zgliszcza obudzą jeszcze wiarę w przyszłych pokoleniach Francuzów ? No bo jak ją lewacy odbudują obecnie - to zrobią z niej w najlepszym razie muzeum, jeśli nie magazyn lub dyskotekę jak Holendrzy w katedrze gotyckiej w Maastricht. Ciekaw jestem czy muzułmanie wyrazili by zgodę na taką profanację meczetu ? Oj Francjo, Francjo jesteś teraz zaledwie Makaronową i mocno niestrawną potrawką wyznawców karczocha !
8 miesięcy temu / Bernard Gui
 
Nie zostanie odbudowana do samej paruzjii a to już za tego pokolenia
8 miesięcy temu / Henoh
 
Pewnie będą odbudowywać w tym samym stylu co Ruscy oddają wrak Tupolewa.
8 miesięcy temu / Jot
 
Nie po to podpalili, żeby teraz odbudować, a darowana na ten cel kasa się przyda, może na meczet?
8 miesięcy temu / panda
 
@Karol Dokładnie o to chodzi, żeby po odbudowie nie było to miejsce kultu katolickiego. Wypuścili już wiele balonów próbnych które pokazały że co by o nich nie mówić, Francuzi nie są na to jeszcze gotowi. Dlatego teraz będą to maksymalnie rozwlekać w czasie, jednocześnie za pomocą różnych socjotechnik urabiając społeczeństwo... i po wiekach wróci nierządnica do katedry jak za rewolucji
8 miesięcy temu / IzajaszGB
 
A miał ktoś wcześniej jakieś wątpliwości co do tak "krótkiego"terminu odbudowy?Myślę,że tam jeszcze azbest wejdzie im w paradę,smoła z lepikiem,pasta do zębów i parę innych rzeczy.Ichniemu prezydentowi jest na rękę taka ślimacza robota,bo myśli,że może ludzie zapomną o katedrze.Ale nie na darmo ocalał tam Krzyż.Piękny,wyniosły,świecący swym blaskiem w tej czarnej,okopconej czeluści pogorzeliska!
8 miesięcy temu / rgt
 
Przeszkód będzie więcej.Lewactwu przeszkadza Pan Jezus
8 miesięcy temu / andrzej
 
Katedra przetrwała setki lat w jednym, wspaniałym kształcie, a teraz jakiś Emmanuel Macron życzyłby sobie znaku współczesnego jeżeli chodzi o iglicę katedry. Oprócz tego, że to miejsce kultu, jest to też jeden z najdrogocenniejszych zabytków architektury. Wandalizm do potęgi n.
8 miesięcy temu / :(
 
Jak nie ołów, to znajdą się inne problemy, które zatrzymają odbudowę katedry. Jeśli zostanie kiedyś doprowadzona do końca, to z pewnością Notre Dame de Paris nie będzie już miejscem kultu katolickiego. Takiego scenariusza jestem prawie pewien...
8 miesięcy temu / Karol
 

Skomentuj ten arytukuł
 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.