DZIŚ JEST:   09   LIPCA   2020 r.

Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
 
 
 
 

Francja: Jezus na cenzurowanym. Ewangelizacyjna akcja nie spodobała się władzom

Francja: Jezus na cenzurowanym. Ewangelizacyjna akcja nie spodobała się władzom
#CENZURA    #JEZUS    #CHRZEŚCIJANIE    #WYBORY    #PLAKAT    #EWANGELIZACJA    #REPUBLIKA    #FRANCJA

Diecezja Gap postanowiła wykorzystać trwającą kampanię wyborczą do celów ewangelizacyjnych. Na plakatach „wyborczych” znalazły się hasła przybliżające postać Pana Jezusa. Akcja rozwścieczyła cenzorów, którzy szukają sposobu na jej zakończenie.

 

Inicjatywa diecezji Gap ma na celu przybliżenie nauczania Pana Jezusa miejscowej ludności. Korzystając z trwającej kampanii wyborczej, wykonano plakaty przypominające o Chrystusie. Umieszczono na nich napis: „Głosuj na Jezusa Chrystusa. Jedyny, który nigdy nie zmienia programu!”. Na afiszu umieszczono wizerunek aktora Fernandela w stroju księdza ze słynnego serialu o włoskim proboszczu Don Camillo.

 

Szybko okazało się, że Agencja Regulacji Reklamy (ARPP) postanowiła zastopować kampanię diecezji uważając, że tego typu plakaty i bilbordy są „kpiną z polityków” i mogą ich obrażać. Ordynariusz diecezji Gap, ks. bp Jean-Michel Di Falco wyraził zaniepokojenie kolejnym przejawem cenzury i zapowiedział, że mimo zakazu, plakaty zawisną obok kościołów, ale także poza nimi.

 

Jako, że sprawa zakrawała na skandal, ARPP wkrótce zmodyfikowała zarzuty wobec katolickiej kampanii. Dyrektor agencji Stephane Martin wyraził obawy, czy wizerunek Fernandela nie narusza praw autorskich, a poza tym uznał, że w kontekście laickości państwa nie podoba mu się umieszczenie postaci księdza na tle trójkolorowej flagi Republiki.

 

BUS


DATA: 2017-03-13 11:17
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

No cóż - ksiądz na tle rewolucyjnej flagi rzeczywiście jakoś nie pasuje.
ponad 3 lata temu / aaa
 
Znając książki o don Camillo i jego przyjacielu Peppone, jeśli katolicy francuscy będą się wzorować na prałacie z Toskanii, nie jest dziwna obawa współczesnych władz FR, których siła płynie z kwiatków, tęcz i serduszek malowanych kredą na chodniku ;) Kilka pistoletów maszynowych zbunkrowanych na plebanii i w wieży kościoła oraz zacne umiejętności bokserskie obok przymiotów duchowych proboszcza zdecydowanie podnosiły poziom wiary i szacunku dla Kościoła wśród okolicznych bojówek pod czerwonym sztandarem :) Chyba wrócę do lektury, bo jak piszę ten komentarz, to gęba mi się sama cieszy :)
ponad 3 lata temu / Pierre_
 
ale żabojady boją się Boga, jak diabeł wody święconej
ponad 3 lata temu / ed
 
Parszywe komuchy. Jechać z nimi. Brawa dla ks. Biskupa! Widać są jeszcze na zachodzie myślący duchowni.
ponad 3 lata temu / Ahmed
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.