DZIŚ JEST:   27   PAŹDZIERNIKA   2020 r.

Św. Frumencjusza z Aksum
Św. Sabiny, męczennicy
 
 
 
 

Francja: inwazja nielegalnych imigrantów i skrajnej lewicy na bazylikę Saint-Denis

Francja: inwazja nielegalnych imigrantów i skrajnej lewicy na bazylikę Saint-Denis
źródło: youtube.com / onlinemagazin

W minioną niedzielę doszło do gorszących scen przed bazyliką we francuskim Saint-Denis. Sprowokowali je bojówkarze skrajnej lewicy oraz nielegalni imigranci.

 

Do bazyliki, w której znajdują się groby królów Francji, wtargnęła kilkudziesięcioosobowa grupa tzw. „Koordynacji”, składająca się z nielegalnych imigrantów i działaczy skrajnej lewicy. Byli wśród nich m.in. deputowany lewicowej partii France Insoumise z departamentu Seine-Saint-Denis Éric Coquerel oraz zastępca mera miasta radny Bally Bagayoko.

 

W środku kościoła rozwinięto baner i przystąpiono do okupacji świątyni. Główne żądanie lewicowców dotyczyło odstąpienia rządu od wprowadzenia planów nowego prawa azylowego. Około 80-osobowa grupa została dość szybko usunięta z bazyliki Saint-Denis przez siły policyjne. Musiano jednak użyć pałek i gazu, doszło też do przepychanek z funkcjonariuszami. Zatrzymano jedną osobę i musiano odwołać wieczorną Mszę Świętą.

 

Policja nie została wezwana przez przedstawicieli Kościoła. Interwencji dokonano bowiem ze względu na… zabytkowy charakter miejsca.

 

Wybór historycznej bazyliki i zarazem czynnej świątyni katolickiej na miejsce antyrządowego protestu nielegalnych emigrantów i skrajnie lewicowych polityków może wydawać się dziwny. Znany polityk prawicy Nicolas Dupont-Aignan skomentował to słowami o „deptaniu naszych korzeni i naszej historii”.

 

Nielegalni imigranci wybierają na miejsce swojej akcji katolicką świątynię nie po raz pierwszy. Można by co prawda naiwnie sądzić, że przynajmniej ta grupa może uważać jeszcze Kościół za instytucję, która reprezentuje Francję jako taką, ale obecność tam lewackich polityków tezę taką podważa.

 

Swoją drogą ciekawe, dlaczego grupy te nie wybierają na miejsce swoich protestów meczetów? Wszak są znacznie bliższe wielu spośród nielegalnych imigrantów.

 

 

Bogdan Dobosz

 

 

Zobacz także:

 

"Emiraty francuskie" Bogdana Dobosza

 

Emiraty francuskie

 


DATA: 2018-03-20 14:10
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
9
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

deportować najeźdźców!!!
ponad 2 lata temu / 9mm
 
Czas deportować te islamskie wojska inwazyjne!!!
ponad 2 lata temu / Przeładuj!
 
@PK W mojej parafii również żebrali tacy opaleni jegomoście obu płci. Posługujący się łamaną polszczyzną. Ludzie nie dali się nabrać. Na zaczepki trzeba reagować. Podstawową zasadą jest nie dawać ani grosza. Sami odejdą jeśli dotrze do nich że ludzie nie dadzą się oskubać. Natarczywe żebractwo jest również wykroczeniem i można jak najbardziej zgłosić to na Policję. Patrol przyjedzie. Proboszcz z ambony powinien pouczyć wiernych aby nie dali się naciągnąć. Jeśli chcą dać jałmużnę to niech dadzą do skarbony w kościele. Przynajmniej pieniądze te będą wydane w słusznym celu. To jest cały ''przemysł żebraczy''. Wielu z nich tak naprawdę ''zarabia'' na żebractwie więcej aniżeli ci naiwniacy którzy im dają te parę groszy na które musieli wcześniej zapracować uczciwą pracą bądź dzieląc się skromną emeryturą.
ponad 2 lata temu / NIE DAWAĆ !
 
Zapraszam do kościoła Najświętszego Zbawiciela w Warszawie. Imigranci nie czują się niepokojeni, gdy zaczepiają wiernych o datek. Bezceremonialnie w środku kościoła. Zareagowałem natomiast na Polaków którzy robili z obrazkami taką scenę którą znamy z pociągów pkp. Dzieje się coś pokojącego że boimy się reakcji na bezczeszczenie.
ponad 2 lata temu / PK
 
@ Niktoś Otóż spieszę odpowiedzieć na twoją prośbę. Może cię to zszokować nieco ale sam tego chciałeś :) Pojęcie prawicy jest bardzo szerokie zwłaszcza jeśli idzie o poglądy gospodarcze. Stałą cechą wspólną ich wszystkich jest z pewnością konserwatyzm. Wskażę nawet trzy które można nazwać w uproszczeniu tzw. partiami prawicowymi POROZUMIENIE - Jarosław Gowina SOLIDARNA POLSKA - Zbigniewa Ziobry Wolność - Janusza Korwina Mikkego PiS można określić jako partię centroprawicową ( ze względu na deklarowane poglądy )pro-katolicką lub prawo skrętną w polityce historycznej Nie jestem rzecznikiem PiS więc nie będę odpowiadał na zarzuty po jej adresem :)
ponad 2 lata temu / NIXON
 
@NIXON: a mógłbyś wskazać na choć jedną jakąś istniejącą i dynamiczną partię prawicową w Polsce? (Nie mów, że PiS!!! ;-DDDD )
ponad 2 lata temu / Niktoś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.