DZIŚ JEST:   24   STYCZNIA   2021 r.

Niedziela Słowa Bożego
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
 
 
 
 

Francja: imigrant z Rwandy przyznał się do podpalenia katedry w Nantes

Francja: imigrant z Rwandy przyznał się do podpalenia katedry w Nantes
Katedra w Nantes, fot. STEPHANE MAHE/ Reuters/Forum

Mężczyzna pochodzący z Rwandy przyznał się do podpalenia katedry św. Piotra i Pawła w Nantes, która częściowo spłonęła w połowie lipca. Sprawcy postawiono już zarzuty i osadzono go w areszcie. Grozi mu do 10 lat więzienia i kara grzywny.

 

Francuskie media informują o tym, że do podpalenia katedry w Nantes przyznał się 39-letni imigrant z Rwandy. Mężczyzna jest byłym pracownikiem i wolontariuszem diecezji, do której trafił pięć lat temu. Wówczas był bez dachu nad głową i środków do życia. Pomoc otrzymał od miejscowej kurii. Co ciekawe sprawca zdarzenia był już wcześniej podejrzany o popełnienie tego czynu, ale podczas pierwszego przesłuchania nie przyznał się do winy i został wypuszczony na wolność.

 

Rwandyjczyk ostatecznie przyznał się do podpalenia katedry, ale nie potrafił wytłumaczyć czym kierował się podkładając ogień w katedrze. Co więcej, nie był w stanie wyartykułować, dlaczego niszczy wielowiekowy zabytek znajdujący się w kraju, który pomógł mu w trudnej sytuacji życiowej. Wiadomo jednak, że 39-letni mężczyzna był zły na francuskie władze, które nie chciały przedłużyć mu dokumentów pozwalających na stały pobyt.

 

Policja oraz straż pożarna informowały, że straty w katedrze po pożarze są znaczące, ale na szczęście ogień nie zajął dachu. Tym samym udało się uniknąć najgorszego. Obecnie mówi się o całkowitym zniszczeniu 400 – letnich organów, a także poważnych uszkodzeniach witraży.

 

Przypomnijmy, że Nantes to historyczna stolica Bretanii. Budowa nantejskiej katedry rozpoczęła się w 1434 roku na miejscu starszej, romańskiej świątyni. Katedrę pw. św. Piotra i Pawła zamknęli antychrześcijańscy rewolucjoniści; katolikom została zwrócona w 1802 roku.

 

 

Źródło: rmf24.pl, Twitter

WMa

 


DATA: 2020-07-26 10:10
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

@Roy No i całe szczęście. Skoro katolicy nie potrafią zrobić porządku z lewactwem to barbarzyńcy zrobią to za nich. A potem się ich zchristianizuje, jak 1500 lat temu.
5 miesięcy temu / Robert
 
@magis Gdyby nie kolonie to w niejednym Afrykańskim kraju mieszkańcy żyliby dziś jak w X w. Nie powielaj bzdur opowiadanych przez lewactwo. Którzy jojczą że wszystko co złe to wina państw kolonialnych itd. ble ble ble... Koloniści ponieśli tam kaganek cywilizacji. To nie są tylko ciemne karty. Budowali szkoły, kościoły, szpitale, drogi itd. Do dziś są w Afryce plemiona odcięte od świata, biegające prawie na golasa z łukami. Przetrwali w niemal niezmienionej formie od wieków. Niewolnictwo zaś istniało w Afryce zanim pojawił się tam biały człowiek.
5 miesięcy temu / Nick
 
w 1994 roku miał 13 lat ,ciekawe czy był Tutsi czy Hutu
5 miesięcy temu / lil
 
@Savonarola twój wpis poprawił mi humor : Dzięki. Gdyby ludzie mieli trochę oleju w głowie i myśleli zamiast być bezmózgimi amebami to Europa nadal pozostałaby wspaniała i potężna a wysiłki i dokonania naszych znamiennych przodków np. Jana III Sobieskiego pod Wiedniem nie poszłyby na marne. Ale niestety. Tak jak wspaniałe Cesarstwo Rzymskie upadło pod naporem barbarzyńskich hord które wykorzystały słabość elit tak dziś Europa zdaje się podzielać jego los. Prymitywy które przybywają tu na pontonach zrobią z Europą to co tamci z Rzymem. Już to robią
5 miesięcy temu / Roy
 
To jątrzące w kłótniach i wojnach żydomasonskie rządy państw kolonialnych zdecydowały o wyzysku tych podległych państw jak Rwanda. Narody chrześcijańskie stają się narzędziem w łapach tych przestępców.
5 miesięcy temu / @magis
 
Trzeba jeszcze znać mentalność francuskiego kleru - w większości ci starsi - bo młodych brak - są spadkobiercami idei Maja 68. Czyli lewackie myślenie - bicie się w piersi,potrzeba,czy nie. Bratanie z innowiercami - potrzeba czy nie. Gdyby np. o tę posadę kościelnego w katedrze w Nantes starał się np. bezrobotny polski emigrant katolik - to absolutne pierwszeństwo miałby zawsze uchodźca z Afryki, a jeszcze lepiej muzułmanin! Wtedy kwitnie miłość bliźniego - gorąca , nawet płonąca! NB. Podobnie rozumują lewaccy księża w Niemczech, we Włoszech - więc spieszmy się oglądać europejskie katedry - bo niedługo te co nie spłoną,zostaną meczetami!
5 miesięcy temu / gość
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.