DZIŚ JEST:   06   CZERWCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
 
 
 
 

Francja: Femen uniewinniony, kary dla ochroniarzy

Francja: Femen uniewinniony, kary dla ochroniarzy
fot. Florian Siebeck [, CC-BY-SA-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/)]
#FEMINIZM    #FRANCJA    #LEWICA    #KARA    #PROFANACJA    #FEMEN    #DZWON

Sąd w Paryżu uniewinnił dziewięć aktywistek Femenu. Kobiety oskarżone były o niszczenie dzwonów z katedry Notre Dame. Za zbyt brutalne potraktowanie feministek ukarani zostali ochroniarze.

 

Sąd wymierzył ochroniarzom karę trzem ochraniarzom świątyni. W opinii wymiaru sprawiedliwości w zbyt brutalny sposób potraktowali oni profanujące kościół feministki. Ochroniarze mają zapłacić mandaty w wysokości od 300 do 1000 euro.

 

Do incydentu doszło 12 lutego 2013 r. Aktywistki Femenu chciały na swój, prowokacyjny  i bluźnierczy sposób „świętować” abdykację Benedykta XVI. Feministki, wraz z tłumem turystów, podeszły do trzech dzwonów umieszczonych prowizorycznie w świątyni, przed ich zainstalowaniem z okazji 850-lecia katedry.

 

Profanatorki wznosiły okrzyki: „Nigdy więcej papieża”. Kobiety uderzały jednocześnie drewnianymi pałkami w dzwony. Policja stwierdziła, że na jednym z nich - Świętym Marcinie – doszło do jednocentymetrowego odprysku na pozłacanej ozdobie.

 

W czasie procesu, aktywistki Femenu twierdziły, że nie były sprawcami szkody. Podkreślały że pałki, którymi uderzały były okręcone filcem. Innego zdania był adwokat rektora katedry Notre Dame, Laurent Devolové, twierdzący, że filc był źle umocowany i uderzano „nagimi”pałkami.

 

W tym samym dniu odbywało się we francuskim Zgromadzeniu Narodowym głosowanie nad ustawą o tzw. małżeństwach homoseksualnych. Korzystając z „okazji” feministki wykrzyczały na dziedzińcu katedry swój lewacki manifest - „wierzymy w homoseksualizm”. Ochroniarze próbujący usunąć rozwrzeszczane kobiety z kościoła usłyszeli: „odwal się homofobie”.

 

Obecny proces Femenu był pierwszym z dwóch wytoczonych mu we Francji. Kolejny będzie miał miejsce 15 października. Jedna z aktywistek grupy, która uczestniczyła w profanacji katedry,  będzie odpowiadać za „ekshibicjonizm seksualny”. W kościele Świętej Magdaleny, w grudniu 2013 r., broniąc aborcji i protestując przeciw jej ograniczaniu w Hiszpanii, pół-naga, rzuciła na ołtarz kawałek cielęcej wątroby symbolizujący płód.

 

 

Franciszek L. Ćwik, luk


DATA: 2014-09-15 12:16
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

te kobiety z femen sa tak brzydkie , ze sam widok powoduje wyysienie u goryla
ponad 5 lat temu / Olek
 
Nalezy sie male sprostowanie do komentarzy .Nie islam i nie islamisci sa zagrozeniem dla Francji i Europy. Masowa imigracja muzulmanow jest akcja zaplanowana i realizowana w celu zniszczenia cywilizacji chrzescijanskiej, glownej przeszkody na drodze nowego porzadku swiatowego. Muzulmanie sa rowniez ofiarami i niektorzy z nich zdaja sobie sprawe, ze sa pionkami w grze. Niszczenie Francji rozpoczelo sie przed wiekami i trwa do dzisiaj. Oswiecenie, rewolucje, republika, wojna 1914, maj 1968,Unia Europejska, etapowe niszczenie szkolnictwa i gospodarki , zmiany w systemie prawnym doprowadzajace do kryzysu rodziny i obyczajow to tylko niektore wydarzenia w historii tego kraju, obok imigracji, dzialajace destruktywnie.
ponad 5 lat temu / mafra
 
skoro tak, należało za te 300 EURO zdrowo im przylać. teraz przynajmniej wiadomo ile kosztuje ochrona świętości i własności we Francji.
ponad 5 lat temu / jozef
 
@Mariusz: Niedługo cała Europa Zachodnia, nie tylko Francja, będą rządzone przez islamistów. Muzułmanie mieli około rok temu wskaźnik dzietności na poziomie 8,1 dziecka w rodzinie. Chrześcijanie? Ponad 4 razy mniejszy... Czemu? Bo trzeba mieć telewizor w każdym pokoju, trzy samochody, wielką willę i każdy ma mieć osobny pokój. A muzułmanie gniotą się po 10 osób w małym mieszkaniu i są szczęśliwi... Nie trzeba "świętej wojny" aby islam zalał cały świat...
ponad 5 lat temu / qzyck
 
A już myślałem, że Francja się zaczyna budzić. Słono zapłacą za swoją, tak zwaną "tolerancję". Niebawem Francją będą rządzić skrajni islamiści wespół z dewiantami.
ponad 5 lat temu / Mariusz
 
@Chomik- Bo ich celem jest zniszczyć chrześcijański porządek. Poza tym- bałyby się. Swoją drogą to też hańba, że wśród chrześcijańskich- przynajmniej z nazwy- narodów takie czyny spotykają się z łagodną reakcją.
ponad 5 lat temu / Konrad
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.