DZIŚ JEST:   18   LIPCA   2018 r.

Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
 
 
 
 

Francja: Emmanuel Macron chce sankcji dla Polski. Za brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej

Francja: Emmanuel Macron chce sankcji dla Polski. Za brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej
PHOTOPQR/OUEST FRANCE ;Stéphane Geufroi PARIS

Zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji Emmanuel Macron powiedział w wywiadzie dla gazety „Voix du Nord”, że będzie domagał się nałożenia na Polskę sankcji. Wszystko przez rzekomy brak szacunku dla wartości Unii Europejskiej. Lider „En marche” zapowiedział, że doprowadzi do objęcia Polski sankcjami już w trzy miesiące po wyborze na prezydenta Republiki Francuskiej.


„W ciągu trzech miesięcy po moim wyborze, zapadną pewne decyzje w sprawie Polski. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. Nie możemy tolerować tego, że jakiś kraj, będący w Unii Europejskiej, rozgrywa różnice kosztów pracy i narusza wszystkie zasady UE, nie ma szacunku dla wartości Unii Europejskiej” - tłumaczył Emmanuel Macron na łamach „Voix du Nord”. Jak dodał, nie chce Europy, w której niektóre państwa zachowują się tak jak Polska lub Węgry.


„Chcę, by sankcje zostały wprowadzone w kwestiach dotyczących praw i wartości Unii Europejskiej” - mówił zwycięzca pierwszej tury wyborów prezydenckich we Francji. „Chcę, aby przypadkowi Polski przyjrzano się w sposób całościowy” – dodał. Macron w szczególny sposób podkreślał w rozmowie, że nie akceptuje stanowiska Polski i Węgier w takich sprawach jak kryzys imigracyjny, problem przyjmowania uchodźców, a także stanowiska dotyczącego fundamentalnych wartości europejskich.


Wypowiedź Emmanuela Macrona skomentował na Twitterze Eryk Mistewicz, specjalista w dziedzinie marketingu politycznego i PR, a także znawca sceny politycznej we Francji. „Nie przypominam sobie równie antypolskiej kampanii wyborczej we Francji w ostatnich 20 latach” – napisał. Jego zdaniem skutki tej kampanii politycznej dla relacji między Francją a Polską mogą być katastrofalne.

 

 

Źródło: wprost.pl. Twitter

WMa
 


DATA: 2017-04-28 01:04
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Przewodniczący Rady Europejskiej powiedział , że jeśli Polska nie będzie solidarna w rozwiązaniu "problemu" emigrantów to będzie miała sankcje , ja się pytam czy Oni byli solidarni i pytali się o zgodę wszystkich kiedy zaprosili wrogów cywilizacji i demokracji ( jeśli ktoś jest niewyedukowany , zapraszam na YT i wpisać "isla*mizacja świata" Zawsze możemy wyjść z Unii , jeśli ich droga prowadzi w inną stronę.
ponad 1 rok temu / ewregh
 
a tak na serio...JA PANA NIE UZNAJE, Macron
ponad 1 rok temu / Aga
 
[email protected] co to jest za logika? nie wiedziałam, ze jakiś karierowicz-faszysta kupił sobie Polaków funduszami unijnymi a propaguje on legalny handel ludźmi. O fundusze strukturalne mogą ubiegać się wszystkie kraje unii, ale to nie moja wina, ze z demokracji korzystać nie chcą, albo praw swoich nie znają. Do demokracji trzeba jednak dojrzeć, no cóż ale skutki napływowej siły roboczej z Północnej Afryki tym poskutkowała - bo obcy zawsze będą do tylu w kwestii pełnoprawności i o to miedzy innymi Europie chodzi.
ponad 1 rok temu / Aga
 
Polska należy do krajów korzystających z funduszy UE,a Francja do krajów wspierających.Więc tym sposobem w pewnym sensie może mieć prawo do narzucania swego poglądu na reguły obowiązujące w UE,ponieważ gdy się należy do grupa krajów UE,nie ma się co obrażać na oceny tych,którzy widzą nieprawidłowości porządkowe.Być może,że Francja po nowo wybranym prezydentem wymusi na rządzie polskim dostosowanie się do reguł obowiązujących w UE.Widząc rażące nieprawidłowości w działaniu.
ponad 1 rok temu / NN
 
W tym samym kontekscie wypowiada sie Marine Le Pen. Chodzi o ratowanie francuskiego rynku pracy.Polska rzeczywiscie rozgrywa tutaj nie do konca fair swoja przewage-tansza sila robocza. Chcemy dotacji, chcemy przyciagac przedsiebiorcow... chcemy,chcemy. Trzeba sie postawic na ich miejscu.
ponad 1 rok temu / Obiektywnie
 
Można zrobić sobie zestawienie Przykazania Boże 1-10 i obok każdego "przykazania - wartości unijne - marksistowskie". Będziecie zdziwieni, każde Przykazanie jest łamane na kilka, kilkanaście sposobów. Każde.
ponad 1 rok temu / ch
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2017 by
INSTYTUT EDUKACJI SPOŁECZNEJ I RELIGIJNEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Fundacji Instytutu Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.