DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Francja: część sztabu Macrona ewakuowana. Policja otrzymała informację o podłożeniu bomby

Francja: część sztabu Macrona ewakuowana. Policja otrzymała informację o podłożeniu bomby
PHOTOPQR/LE PARISIEN ;Philippe Lavieille PARIS

We Francji trwa druga tura wyborów prezydenckich, w której centrolewicowy Emmanuel Macron mierzy się z Marine Le Pen. Na kilka godzin przed zamknięciem lokali wyborczych, policja była zmuszona do ewakuowania części sztabu Emmanuela Macrona, który ewentualne zwycięstwo zamierza świętować na placu przed Luwrem. Służby bezpieczeństwa prawdopodobnie otrzymały informację o podłożeniu bomby.


W związku z trwającym we Francji od wielu miesięcy stanem wyjątkowym, a także mobilizacją policji związaną z wyborami prezydenckimi, służby bezpieczeństwa reagują natychmiastowo. Na kilka godzin przed ogłoszeniem wstępnych wyników wyborów prezydenckich, policja ewakuowała część sztabu Emmanuela Macrona, który planuje świętować ewentualne zwycięstwo w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Paryża – na placu przed Luwrem. Jak relacjonuje korespondent TVP Info, policja nakazała dziennikarzom opuszczenie strefy dla mediów, ponieważ prawdopodobnie otrzymała zawiadomienie o podłożeniu bomby.


– Trudno powiedzieć, co się stało i nie sądzę, żeby to była ewakuacja całej kwatery głównej Macrona. Zwrócono się z prośba do dziennikarzy, kazano nam po prostu w bardzo kategoryczny sposób opuścić centrum prasowe sztabu, który znajduje się na dziedzińcu Luwru – mówił Piotr Górecki z TVP Info. Podkreślił, że atmosfera w stolicy Francji jest bardzo napięta nie tylko ze względu na zagrożenie terrorystyczne, ale również w związku z możliwością wzniecenia rozruchów i masowych demonstracji.


Zagrożenie terrorystyczne jest nadal bardzo wysokie. W piątek francuskie służby zatrzymały byłego wojskowego, który planował przeprowadzenie zamachu terrorystycznego. Mężczyzna posiadał przy sobie flagi Państwa Islamskiego, broń oraz amunicję. W trakcie śledztwa zatrzymany przyznał się, że jest współpracownikiem ISIS i w jego imieniu planował przeprowadzić zamach we Francji. W samochodzie zatrzymanego policja znalazła również pamięć USB, po której sprawdzeniu okazało się, że były wojskowy złożył hołd Państwu Islamskiemu. Personalia mężczyzny znajdowały się również w specjalnej „kartotece S”, w której służby zamieszczają dane osób zagrażających bezpieczeństwu państwa.

 

 

Źródło: TVP Info, NBC News

WMa

DATA: 2017-05-07 15:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Było wiadomo, że wygra Macron. Sztab na pewno miał dostęp do exit pool. Może wymyślili tę bombę, tak żeby zbudować jego wizerunek wielkiego przywódcy, którego obawiają się muzułmanie?
ponad 3 lata temu / Miki
 
Maron reprezentuje właśnie tych terrorystów podkładających bomby. Francuzi to jednak głupcy.
ponad 3 lata temu / 456
 
myslę,ze afera z mailami to akcja ruskich hakerów fancy bears powiązanych ze słuzbami,próbują wpłynać w jakimkolwiek stopniu na każde wybory.macron to dla mnie odrażający lewak,ale cieszę się z tego wyboru,bo chodzi nie tylko o nasze bezpieczeństwo narodowe,a jego przegrana oznaczałaby szybszy rozpad unii,być może upadek nato.
ponad 3 lata temu / adam
 
Czyzby czesc kampanii? Bardzo medialne...
ponad 3 lata temu / 123
 
Mimo idiotycznej "ciszy wyborczej" to jest bezczelna kampania na rzecz tego pajaca wystruganego z banana, jakby powiedział red. Michalkiewicz, która pozwoli zyskać parę % głosów. Tak samo jak niby-przecieki z kompromitującymi mailami są zagrywką ze strony Macrona na okoliczność jego ewentulanej przegranej. Wówczas wynik wyborów zostanie z miejsca zaskarżony z powodu przemożnego wpływu ujawnionych w ostatniej chwili dokumentów. Oczywiście odpowiedni "sąd" zawyrokuje, że ów negatywny wpływ był znaczący i anuluje wybory, które zostaną powtórzone (i będą powtarzane do skutku, czyli zwycięstwa Macrona). To jest oczywiście scenariusz awaryjny, do którego zapewne nie dojdzie. Z Panem Bogiem.
ponad 3 lata temu / Stefan
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.