DZIŚ JEST:   29   WRZEŚNIA   2020 r.

Świętych Archaniołów
Michała, Gabriela i Rafała
 
 
 
 

Francja: COVID-19 pretekstem dla rozszerzenia prawa aborcyjnego

Francja: COVID-19 pretekstem dla rozszerzenia prawa aborcyjnego
fot. Vincent Isore / Zuma Press

Francuskie Zgromadzenie Narodowe przegłosowało szereg poprawek do projektu nowej ustawy bioetycznej, rozszerzającej dostęp do aborcji oraz wprowadzającej finansowanie sztucznego zapłodnienia dla członków subkultury LGBT+ z budżetu państwa. Projekt trafi teraz do Senatu.

 

Przegłosowane poprawki dotyczą m.in. zezwolenia na eksperymentowanie z ludzkimi embrionami oraz publiczne finansowanie sztucznego zapłodnienia dla lesbijek i samotnych kobiet. Większością głosów przeszła też proaborcyjna poprawka zgłoszona w środku nocy, wystosowana przez szefa socjalistów Oliviera Faure'a. Wprowadza ona niespotykane w dotychczasowym języku prawnym określenie „cierpienie psycho-społeczne”. Do tej pory we Francji tzw. późne aborcje (po 12 tygodniu ciąży) wymagały zgody lekarza, a ta wydawana była w przypadkach poważnych wad rozwojowych lub domniemanej niezdolności do życia poza macicą, lub gdy ciąża zagraża życiu matki.

 

Teraz przesłanką do zabicia nienarodzonego dziecka po ustawowym okresie 3 miesięcy ciąży, w którym można we Francji dokonywać aborcji na życzenie, będą obciążenia psychiczne wynikające z sytuacji jaką przyniosła ciąża. Decyzja nastąpiła po nieformalnym zatwierdzeniu przez ministra zdrowia Oliviera Vérana „niepokoju psychospołecznego” jako usprawiedliwienia dla tzw. późnych aborcji. Nowa praktyka, wprowadzona w sytuacji nadzwyczajnej – decyzja ministra zdrowia nastąpiła w kwietniu podczas lockdownu - posłużyła jako precedens dla uchwalenia trwałych zmian.

 

Ze względu na istotne poprawki przegłosowane przez posłów, ustawa powróci do Senatu jeszcze w tym roku. Senat najprawdopodobniej ponownie zmodyfikuje tekst, łagodząc uchwalone przepisy, po czym zostanie powołana wspólna komisja złożona z członków Senatu i Zgromadzenia Narodowego w celu przyjęcia kompromisowej wersji tekstu. W przypadku, gdy prace komisji okażą się fiaskiem, ostateczna decyzja należeć będzie jednak do Zgromadzenia Narodowego.

 

„W ten sposób umierają cywilizacje, a duch ludu zostaje zredukowany do zera. Ci, którzy przyjdą po nas, znajdą się w wielkim niebezpieczeństwie” – napisał na Twitterze bp Bernard Ginoux. Hierarcha odniósł się tym samym do sposobu przegłosowania poprawek, które nastąpiło w nocy, przy wykorzystaniu uśpienia opinii publicznej, francuskich obywateli i parlamentarzystów przebywających na urlopach i wakacjach.

 

Źródło: lifesitenews.com
PR

Czytaj także:
DATA: 2020-08-04 09:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lobby aborcyjne i pornograficzne ma większość we francuskim zgromadzeniu
1 miesiąc temu / Obserwator
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.