DZIŚ JEST:   21   LUTY   2020 r.

Najświętszego Oblicza Jezusa
Św. Piotra Damianiego, Doktora Kościoła
Św. Roberta Southwella
 
 
 
 

Francja: coraz więcej muzułmanów nawraca się na katolicyzm

Francja: coraz więcej muzułmanów nawraca się na katolicyzm
Bazylika Sacre-Coeur w Paryżu, fot. REUTERS/Charles Platiau

We francuskim Kościele katolickim stale przybywa nowych wiernych, nawróconych z islamu byłych muzułmanów. Ciekawe zjawisko komentuje historyk Jean-Francois Chemain, który jest zdania, że nawróceń na katolicyzm będzie coraz więcej.

 

W wywiadzie dla tygodnika „Famille chrétienne”, pisarz i historyk Jean-Francois Chemain podkreśla, że przypadków konwersji na katolicyzm jest dużo więcej niż się powszechnie uważa. Zarówno Chemain jak i byli muzułmanie są wręcz przekonani, że nawróceń będzie przybywać i że nowi katolicy zapełnią opustoszałe kościoły we Francji. Historyk, który przygotowując publikacje naukowe zbadał wiele przypadków nawróceń na katolicyzm zwraca uwagę, że byli islamiści często przechodzą na katolicyzm ze względu na nadprzyrodzone doświadczenia.

 

„Wielu nawraca się pod wpływem widzeń, snów, cudów czy nieprawdopodobnych spotkań” – opowiada francuski pisarz. Chemain tłumaczy, że część z konwertytów nawraca się również poprzez wzgląd na chrześcijańską rolę, jaką w dziejach odegrała Francja. Co ciekawe, jak wynika z badań, stosunkowo niewiele przypadków nawróceń miało miejsce pod wpływem tzw. współczesnej ewangelizacji i rozmów w stylu: „Jezus cię kocha” – tłumaczy historyk. „Ja się z czymś takim osobiście nie spotkałem” – dodaje.

 

Jean-Francois Chemain podkreśla, że nawróceni na katolicyzm byli muzułmanie potrafią dzielić się swoją wiarą w Jezusa Chrystusa wśród najbliższych. Niestety bardzo często konwertyci na katolicyzm spotykają się z odrzuceniem ze strony swojej muzułmańskiej rodziny. Warto podkreślić, że Rektor wielkiego meczetu w Paryżu porównał ewangelizację muzułmanów do terroryzmu.

 

Czasami muzułmanie akceptują nawrócenia najbliższych, ale w zdecydowanej większości przypadków, zrywają kontakt. Na tym tle dochodzi też do agresji, a nawet do zabójstw. Jean-Francois Chemain w swojej książce pisze o dwóch kobietach, które we Francji za nawrócenie na chrześcijaństwo zostały zabite przez swych mężów. Dla francuskiego wymiaru sprawiedliwości były to zwykłe spory małżeńskie. Motywu prześladowań na tle religijnym nie podjęto.

 

Przypomnijmy, że w marcu na francuskich portalach opublikowano zachętę do modlitwy w intencji nawrócenia muzułmanów na katolicyzm. W apelu wskazuje się na siłę modlitwy różańcowej w obronie Kościoła i chrześcijaństwa, zwycięstwa świętego Dominika nad herezją i sukcesy armii chrześcijańskich nad niewiernymi. Przypomina się też „Różaniec u granic” dla obrony Europy przed zalewem ateizmu i społeczności muzułmańskiej oraz ocalenia chrześcijańskich korzeni kontynentu.

 

„Operacja mająca na celu uchronienie tego, co jeszcze pozostało u nas z chrześcijaństwa, była konieczna i natchniona specjalną miłością jaką mamy wobec naszej ojczyzny. Jednakże chrześcijańska miłość wymaga, abyśmy (…) wykazali troskę o zbawienie tych niezliczonych dusz, dla których Syn Boży, tak jak dla nas, przelał swoją krew na krzyżu. Dlatego potrzebny jest Żywy Różaniec dla nawrócenia muzułmanów, który już zaczął się rozwijać” – napisano w apelu.

 

 

Źródło: KAI/VaticanNews, PCh24.pl

WMa

 


DATA: 2019-05-16 17:56
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
23
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Znam dziewczynę, która mieszka w Polsce od kilku lat - kiedyś była muzułmanką a jakiś rok temu przyjechała chrzest, więc chyba jest to możliwe:
5 miesięcy temu / Michal
 
To prawda.Mam znajomego Francuza,który ma koleżankę z Algierii.Ona kilka lat temu nawróciła się z islamu i wstąpiła do zakonu.
8 miesięcy temu / Croisade
 
Nie wierzę
9 miesięcy temu / ołen
 
Różaniec poradził sobie z sowiecką okupacją Austrii, to i z muzułmanami sobie poradzi.
9 miesięcy temu / Pitx
 
Różaniec poradził sobie z sowiecką okupacją Austrii, to i z muzułmanami sobie poradzi.
9 miesięcy temu / Pitx
 
Nie ekscytowałbym się tak bardzo. Są w śród tych nawróconych zapewne ci, którzy mają problem z legalnym pobytem. Stosują tak zwaną takiję. Mm nadzieję że francuski kościół chociaż tutaj nie jest tak liberalny i łatwowierny. Nie chrzci z marszu, gdyż taki stosujący takiję muślin będzie jak sąsiad Polaka z kresów, którym jadł, a w nocy .... wołam w imię bandery.
9 miesięcy temu / banita
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.