DZIŚ JEST:   12   SIERPNIA   2020 r.

Św. Joanny Franciszki Frémyot de Chantal
Św. Euzebiusza, biskupa
 
 
 
 

Francja: Bronił terrorysty, został… ministrem sprawiedliwości

Francja: Bronił terrorysty, został… ministrem sprawiedliwości
Fot. Zuma Press / Forum

W składzie nowego rządu Francji, na fotelu ministra sprawiedliwości zasiadł Eric Dupond-Moretti, który bronił przed sądem islamskiego terrorysty biorącego udział w napaści na żydowską szkołę w Tuluzie, a potem skazanego na 30 lat więzienia.

 

„Wielu paryskich komentatorów sugeruje, że kontrowersyjna nominacja mecenasa Erica Duponda-Morettiego jest ze strony prezydenta Emmanuela Macrona decyzją podyktowaną koniunkturą polityczną. Ma ona na celu przeciwdziałanie rosnącym napięciom w imigranckich gettach we Francji, których mieszkańcy oskarżają policję i wymiar sprawiedliwości o rasizm i dyskryminację muzułmanów” – czytamy w korespondencji portalu radia RMF.

 

Wspomniany terrorysta to Abdelkader Merah, uznany winnym pomocy swemu bratu Mohammedowi Merahowi, który był mózgiem krwawych zamachów terrorystycznych w 2012 roku. Ofiarami padło m.in. troje dzieci i nauczyciel żydowskiej szkoły z Tuluzy. Islamiści zabili również trzech żołnierzy Adwokat znany z lewicowych poglądów uważa, iż sędziowie „uwzięli się” na jego klienta.

 

Eric Dupond-Moretti reprezentował także przed sądem Theo Luhakę pochodzącego z Konga, oskarżonego o oszustwa. Sam imigrant obwiniał policję o stosowanie przemocy, co miało nastąpić w podstołecznym getcie na terenie Aulnay-sous-Bois.

 

Nowy minister w przeszłości był też zwolennikiem delegalizacji Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen. Polityk mocno, lecz bezskutecznie sprzeciwiała się powierzeniu tak ważnej funkcji skrajnie lewicowemu aktywiście, jak nazwała Dupond-Morettiego.

 

Także branżowy związek francuskich sędziów oprotestował dziwną nominację.

 

 

Źródło: rmf24.pl

RoM

 

 


DATA: 2020-07-06 22:30
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Czegoś tu nie rozumiem. Prawo każdego oskarżonego do obrony i sprawiedliwego procesu jest jedną z podstaw naszej cywilizacji. W czasie II wojny światowej, w skrajnych warunkach okupacji, Polskie Państwo Podziemne wydając wyroki na zdrajców i kolaborantów, zawsze ustanawiało dla nich obrońców. Po prostu ludzie wychowani w tamtej kulturze prawnej nie mogli sobie wyobrazić, że można kogoś skazać, zwłaszcza na śmierć, pozbawiając prawa do obrony. Zarzuty wobec adwokata w tej sytuacji są absurdalne i świadczą o zdziczeniu i cywilizacyjnym upadku Francji.
1 miesiąc temu / Marcin
 
Lewactwo i wszelkiego rodzaju demoliberalizmy popierają przestępców dla własmych celów.
1 miesiąc temu / DNA
 
Jego gęba mówi sama za siebie...
1 miesiąc temu / Irek
 
Coraz bliżej do kolejnej wojny domowej, chociaż mam wątpliwości czy można ją nazwać "domową". To będzie raczej wojna rasowo-religijna gdzie lewactwo, ateiści i nachodźcy będą mordować katolików.
1 miesiąc temu / Bondaree
 
Francja zawsze była tchórzem, dobrze jej jedyne wychodziły kolonizacje i kolaboracje, jak na tchórza przystało.
1 miesiąc temu / jut
 
Warto być przyzwoitym...
1 miesiąc temu / 000000000
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.