DZIŚ JEST:   14   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

Św. Małgorzaty Marii Alacoque
Bł. Radzima Gaudentego
 
 
 
 

Francja: akty wandalizmu w katolickich kościołach. To już ponad tysiąc ataków rocznie

Francja: akty wandalizmu w katolickich kościołach. To już ponad tysiąc ataków rocznie

Francję zalewa fala antychrześcijańskiej przemocy. Według najnowszych informacji każdego dnia dokonywane są akty wandalizmu w katolickich kościołach.

 

Od kilkudziesięciu tygodni trwają we Francji protesty żółtych kamizelek, skupiając na sobie uwagę całego kraju. W zrodzonym w związku z tym zamieszaniu niemal niezauważona pozostaje prawdziwa fala antychrześcijańskiej przemocy.

 

Jak poinformował francuski dziennik „Le Figaro” powołując się na dane służb kontrwywiadowczych, każdego dnia dochodzi nad Sekwaną do aktów agresji przeciwko kościołom, często nawet kilku dziennie. Dotyczy to także świątyń położonych w dzielnicach opanowanych przez imigrantów.

 

Kontrwywiad w ciągu ostatniego roku naliczył 1045 ataków na chrześcijańskie świątynie; gdyby doliczyć do tego jeszcze przypadki agresji wobec cmentarzy, to liczba ta wzrosłaby do 1063. W wielu sprawach chodzi o dewastacje lub kradzieże. Bywa, że w niektórych tygodniach ataki są zwielokrotnione; i tak w styczniu tego roku zaledwie w ciągu jednego tygodnia zdewastowano we Francji aż 12 katolickich świątyń. Niedawno z kolei ofiarą nienawistników padł także słynny kościół św. Sulpicjusza w Paryżu, który próbowano podpalić.

 

Do ataków dochodzi relatywnie często w tych dzielnicach, które są zamieszkiwane przez rzesze imigranckie. W marcu tego roku zdewastowano 800-letnią bazylikę św. Dionizego na północy Paryża, a w ubiegłym roku zaatakowano w imigranckiej dzielnicy Orleanu kościół, podpalając go i wypisując napisy „Allahu akbar”.

 

Kradzieży i dewastacji dopuszczają się jednak także rodowici Francuzi, na przykład młodzież ogarnięta antyklerykalnym szałem. Dochodzi do profanacji hostii czy zupełnie bestialskich form dewastacji, na przykład poprzez oddawanie moczu we wnętrzach świątyń.

 

 

Źródło: unzensuriert.de

Pach


DATA: 2019-04-05 15:44
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
4
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Witam. Chrześcijanie sami rozmiękczyli swoją wiarę interpretując różnie podstawowe słowo Boże. Oskarżenia o bałwochwalstwo i oddawanie czci obrazom i figurom świętych jest nam przecież znane. A więc powstały ruchy protestanckie, które i dziś i teraz w tak smutnej chwili cieszą się że Katedra Notre Dame prawie spłonęła?! A więc i wśród chrześcijan nie ma jedności a sam kościół Katolicki obecnie targany jest aferami a zaufanie do niego nadwątlone. Wiemy z samej historii Francji jak się to działo na przykład w czas gdy 13 października 1307, kiedy to o świcie rozpoczęto we Francji aresztowania rycerzy zakonu templariuszy. Wtedy też nieopodal Katedry Notre Dame 18 marca 1314 w Paryżu spłonął na stosie ostatni wielki mistrz Jakub de Molay. Myślę że dziś przydałaby się taka ochrona naszych świątyń jak zakon templariuszy. Nie piszę tu o zemście ale o postawienie tarczy wiary w obronie chrześcijan. Tolerancja różnych religii to jedno a obrona własnego pola w naszym istnieniu to drugi
5 miesięcy temu / mistykus
 
Wygląda na to, że Francja pracowicie zapracowała na swój los.
6 miesięcy temu / ma
 
Sami sobie taki los zrobili, dzieki kolonizacji w Afryce, braniu udziału we Wojnach, ciagly napływ muzłumanów. Wszystko sie łaczy w całosc.
6 miesięcy temu / Arte
 
To jest właśnie ta równość, tolerancja i brak nienawiści po francusku zdobytej pod Bastylią, która rozprzestrzeniła się na świat w kolorach czerwonym, niebieskim i tęczowym. To jest właśnie to kłamstwo rozpowszechniane które wciąż powtarzane ma pretensje do stania się w końcu prawdą. Tolerancja bowiem nie dotyczyła nie tyle protestanckich Chrześcijan, gdyż oni są jak rozmiękła glina, co katolicyzmu, który jest a raczej był jak skała którą próbowano skruszyć. Nie będziemy już taką opoką jaką byliśmy, pytanie tylko, czy okażemy się wystarczająco twardzi, czy pozwolimy, by zamieniono nas w pył. Co do francuskiej rozprzestrzenionej na świat "tolerancji" - na przeciw niej podąża zaproszona przez nią czarna islamska nietolerancja. Jak myślicie kto zwycięży, a może już to się stało?
6 miesięcy temu / banita
 
,,Dochodzi do profanacji hostii czy zupełnie bestialskich form dewastacji, na przykład poprzez oddawanie moczu we wnętrzach świątyń". W Polsce jest też jeden taki wsiok, co sikał do kropielnicy kościelnej. Mówią na niego ,,Bolek".
6 miesięcy temu / Airam
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.