DZIŚ JEST:   25   MAJA   2019 r.

Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
 
 
 
 

Franciszek potępił ideologiczną kolonizację: pomoc materialną w zamian za przyjęcie haseł fałszywego postępu

Franciszek potępił ideologiczną kolonizację: pomoc materialną w zamian za przyjęcie haseł fałszywego postępu
Fot. REUTERS / Alessandro Bianchi / Forum
#KRAKÓW    #ŚDM    #PRZEWODNICZĄCY    #FRANCISZEK    #STANISŁAW GĄDECKI    #PRZEMÓWIENIE    #DUDA    #WAWEL    #KEP    #PAPIEŻ    #PREZYDENT    #POWITANIE

W trakcie spotkania z polskimi biskupami papież Franciszek przestrzegał przed skutkami ideologicznej kolonizacji. Takiej, jaka staje się udziałem na przykład wielu państw afrykańskich.


 

Tematy podjęte przez Ojca Świętego w środę podczas wieczornego spotkania z biskupami przybliżył w rozmowie z Radiem Watykańskim arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.


Odnosząc się do problemu dotykającego Europę coraz boleśniej kryzysu imigracyjnego papież rozróżnił sytuację przybywających na Stary Kontynent w celach zarobkowych oraz uchodźców ze stref objętych konfliktami zbrojnymi. Opowiedział się zdecydowanie za działaniami zmierzającymi do zlikwidowania przyczyn kryzysu, czyli wojen i problemów ekonomiczno-społecznych. W tym kontekście, jak zauważył abp Gądecki, Franciszek skrytykował dokonujące się we współczesnym świecie procesy ideologicznej kolonizacji.


- Franciszek posługiwał się przykładami afrykańskich prezydentów, którzy z nim rozmawiali i mówili o tym, że otrzymują obietnice pomocy ze strony pewnych ośrodków międzynarodowych. Ale najpierw muszą bardzo szczegółowo wypełnić formularze, w których pada pytanie o to, czy w danym kraju jest dostępna aborcja i tak zwane małżeństwa homoseksualne. Ponadto wiele innych tego rodzaju pytań, które świadczą o podstępnej kolonizacji ideologicznej danego kraju. Bo ci prezydenci przyjmują pieniądze i podporządkowują się narzuconej ideologii, zmieniają prawodawstwo – relacjonował słowa Franciszka przewodniczący KEP. Papież nazwał takie procesy cofaniem się cywilizacji. Określił obecne czasy jako epokę „ataku na Stwórcę i dzieło stworzenia, które zostało w formie niedoskonałej przekazane człowiekowi, żeby je doskonalił”.


- To wszystko, co miało służyć doskonaleniu, obróciło się w zniszczenie – przytoczył papieskie słowa ksiądz arcybiskup.


RoM

Radio Watykańskie


DATA: 2016-07-29 14:01
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Ewangelia, o ile wiem, nie zajmuje się polityką społeczną, teoriami państw i polityką międzynarodową lecz pojedynczym człowiekiem i przedstawia, jak powinny wyglądać poprawne relacje pomiędzy stworzeniem a Stwórcą i pomiedzy bliźnimi...im bliższe cele ogólnospołeczne ideałom ewangelicznym - tym lepiej dla danej społeczności... nie zpominajmy, że zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boga; jeśli ktoś nas traktuje jak idiotów, to nie wierzy w Boski Plan Stworzenia...
ponad 2 lata temu / delgado
 
Większość ludzkich idei są nierealizowalne. Podobnie jak pomysły małych dzieci i wyrosłych dzieciaków są kosztowne a często wręcz tragiczne. Dzieje się tak na wszystkich płaszczyznach naszego życia nawet religijnego. Ludzkie idee są nam najbliższe bo immanentne natomiast rzeczywistość i drugi człowiek jest na zewnątrz naszego umysłu, których to trzeba poznać i zrozumieć a to jest o wiele trudniejsze niż płodzenie idei i pomysłów. Dlatego większość ludzi woli wymyślać rzeczywistość i ją wprowadzać a nie chce ją poznawać, uczyć się jej i zrozumieć. Dlatego mamy ideologie zamiast prawidłowo zrozumianej filozofii. A właśnie filozofia jest podstawą wszystkich nauk - nauką nauk.
ponad 2 lata temu / Krzysiek
 
Ale dlaczego Papież nam nie błogosławi, a tylko macha ręką?
ponad 2 lata temu / Jurek
 
to co się dzieje teraz w świecie bardzo dobrze opisuje książka pt. \'Ojciec Eliasz Czas Apokalipsy\' ... jak to czytałem 2 lata temu to sądziłem że napisane na wyrost ... jednak czasy tak przyspieszyły że opis staje się rzeczywistością ... polecam książkę ...
ponad 2 lata temu / wdr
 
Papież Franciszek potępił Ideologie czyli przypomniał niezmienne Nauczanie Kościoła w tej kwestii.W Dokumentach Papieży są jednoznacznie potępione ideologie marksistowska i liberalna.
ponad 2 lata temu / Tomasz
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 
string(5) "44968"

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.