DZIŚ JEST:   06   SIERPNIA   2020 r.

Przemienienie Pańskie
Św. Hormizdasa, papieża
Bł. Oktawiana, biskupa
 
 
 
 

Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club

Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club
fot.Evandro Inetti via ZUMA Wire/FORUM
#ROTARY CLUB    #ROTARIANIE    #MASONERIA    #WATYKAN    #PAPIEŻ    #RZYM    #MSZA

Wbrew zapowiedziomzr strony rotarian, papież Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club do Rzymu. Informacje o Mszy pochodziły wyłącznie ze źródeł rotariańskich i nie zostały potwierdzone przez Watykan.

 

 „30 kwietnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna jubileuszowa msza dla Rotarian celebrowana przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka. Dla członków RI, a także ich rodzin i przyjaciół zarezerwowanych jest 8000 miejsc” – informowała internetowa strona polskich rotarian.

 

Zapowiedzi te wzbudziły spore zainteresowanie, a także krytykę. Rotary Club bywa wymieniana jako organizacja paramasońska bądź posiadająca związki z masonerią.

 

Informacje o Mszy pochodziły wyłącznie ze źródeł rotariańskich i nigdy nie zostały potwierdzone przez Watykan. Do odprawienia Mszy nie doszło.

 

Rotarianie w liczbie ok 9 tys. wzięli natomiast udział w  audiencji papieskiej, a kierownictwo organizacji - na czele z przewodniczącym K. R. Ravindranem - spotkało się z Franciszkiem. Jak pisze Grzegorz Górny na portalu wPolityce.pl papież wyraził uznanie dla działalności Rotary, zwłaszcza w walce z chorobami zakaźnymi wśród dzieci, szczególnie z wirusem polio.

 

 

Źródło: gosc.pl/wPolityce.pl

luk

  


DATA: 2016-05-05 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za "Bibułą" (http://www.bibula.com/?p=67571): >>Na stronie jednego z dystryktów Klubu Rotariańskiego znajdujemy duże zdjęcie papieża Franciszka. W prawym górnym rogu tego zdjęcia umieszczono logo Klubów Rotariańskich. W prawym dolnym rogu tego zdjęcia jest napis: ?Un Papa Argentino e Rotariano. O Papa Francisco é sócio honorário de Rotary Club de Buenos Aires, Argentina desde 1999? (Papież z Argentyny jest rotarianinem. Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.?).
ponad 4 lata temu / Don Pedro
 
Ta informacja rotarian przypomina dowcip: w Moskwie rozdają rowery! A naprawdę - nie w Moskwie, tylko w Petersburgu, nie rozdają, a kradną, nie rowery - tylko samochody. Ot i cała propaganda...
ponad 4 lata temu / wmo
 


 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.