DZIŚ JEST:   17   WRZEŚNIA   2019 r.

Św. Roberta Bellarmina, biskupa
Św. Hildegardy z Bingen
Św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego
 
 
 
 

Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club

Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club
fot.Evandro Inetti via ZUMA Wire/FORUM
#MSZA    #RZYM    #PAPIEŻ    #WATYKAN    #MASONERIA    #ROTARIANIE    #ROTARY CLUB

Wbrew zapowiedziomzr strony rotarian, papież Franciszek nie odprawił Mszy Świętej dla uczestników pielgrzymki Rotary Club do Rzymu. Informacje o Mszy pochodziły wyłącznie ze źródeł rotariańskich i nie zostały potwierdzone przez Watykan.

 

 „30 kwietnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna jubileuszowa msza dla Rotarian celebrowana przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka. Dla członków RI, a także ich rodzin i przyjaciół zarezerwowanych jest 8000 miejsc” – informowała internetowa strona polskich rotarian.

 

Zapowiedzi te wzbudziły spore zainteresowanie, a także krytykę. Rotary Club bywa wymieniana jako organizacja paramasońska bądź posiadająca związki z masonerią.

 

Informacje o Mszy pochodziły wyłącznie ze źródeł rotariańskich i nigdy nie zostały potwierdzone przez Watykan. Do odprawienia Mszy nie doszło.

 

Rotarianie w liczbie ok 9 tys. wzięli natomiast udział w  audiencji papieskiej, a kierownictwo organizacji - na czele z przewodniczącym K. R. Ravindranem - spotkało się z Franciszkiem. Jak pisze Grzegorz Górny na portalu wPolityce.pl papież wyraził uznanie dla działalności Rotary, zwłaszcza w walce z chorobami zakaźnymi wśród dzieci, szczególnie z wirusem polio.

 

 

Źródło: gosc.pl/wPolityce.pl

luk

  


DATA: 2016-05-05 10:28
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Za "Bibułą" (http://www.bibula.com/?p=67571): >>Na stronie jednego z dystryktów Klubu Rotariańskiego znajdujemy duże zdjęcie papieża Franciszka. W prawym górnym rogu tego zdjęcia umieszczono logo Klubów Rotariańskich. W prawym dolnym rogu tego zdjęcia jest napis: ?Un Papa Argentino e Rotariano. O Papa Francisco é sócio honorário de Rotary Club de Buenos Aires, Argentina desde 1999? (Papież z Argentyny jest rotarianinem. Papież Franciszek jest honorowym członkiem Klubu Rotariańskiego w Buenos Aires w Argentynie od 1999 r.?).
ponad 3 lata temu / Don Pedro
 
Ta informacja rotarian przypomina dowcip: w Moskwie rozdają rowery! A naprawdę - nie w Moskwie, tylko w Petersburgu, nie rozdają, a kradną, nie rowery - tylko samochody. Ot i cała propaganda...
ponad 3 lata temu / wmo
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.