DZIŚ JEST:   20   PAŹDZIERNIKA   2019 r.

XXIX Niedziela zwykła
Św. Jana Kantego
Bł. Jakuba Kerna
 
 
 
 

Skomentuj ten arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl. Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora


Dziwna ceremonia .Dla mnie osobiście nie do przyjęcia ze względu na ryt pachnący pogańskim rytuałem "kulty matki ziemi"Jeżeli już to w miejscu tym powinna być umieszczona postać Maryji którą KK czci jako królową nieba i ziemi.
7 godzin temu / FM58
 
Na dziś:z Listu Świętego Pawła Apostoła"Rz 1,16-25Albowiem gniew Boży objawia się z nieba na wszelką bezbożność i nieprawość tych ludzi,którzy przez nieprawość nakładają prawdzie pęta.To bowiem,co o Bogu można poznać,jawne jest wśród nich,gdyż Bóg im to ujawnił.Albowiem od stworzenia świata niewidzialne Jego przymioty?wiekuista Jego potęga oraz bóstwo?stają się widzialne dla umysłu przez Jego dzieła,tak że nie mogą się oni wymówić od winy,ponieważ,choć Boga poznali,nie oddali Mu czci jako Bogu ani Mu nie dziękowali,lecz znikczemnieli w swoich myślach i zaćmione zostało bezrozumne ich serce.Podając się za mądrych,stali się głupimi.?I zamienili chwałę? niezniszczalnego Boga?na podobizny?i obrazy śmiertelnego człowieka,ptaków,czworonożnych zwierząt i płazów.Dlatego wydał ich Bóg poprzez pożądania ich serc na łup nieczystości,tak iż dopuszczali się bezczeszczenia własnych ciał.Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć,i służyli jem
4 dni temu / katolik
 
szamanizm = satanizm, "innym bożkom nie będziesz się kłaniał" a kto tu się kłania? kto to sprowadził? kto na to patrzy?
7 dni temu / mądry
 
@Adam, "Warunki naśladowania Jezusa. Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: ?Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania." Nie warto ewangelizować ZA CENĘ wyrzeczenia się przez samego siebie łaski uświęcającej...
12 dni temu / kwiatek77
 
Proces nawracania zachodzi od wewnątrz, a do tego trzeba najpierw otwartości chrześcijanina na drugiego człowieka. Czy wyobrażacie sobie, żeby misjonarz zaczynał ewangelizację od ich potępiania?
12 dni temu / Adam
 
@Olala, z psalmu dziś "Pan wyprowadzi życie me z przepaści" nie traćmy nadziei...
12 dni temu / kwiatek77
 
Ja chyba stracę wiarę
12 dni temu / Olala
 
O Boże!
13 dni temu / panda
 
do @Człowiek. Owszem, że istnieją różne bożki, bożki pogańskie, demony, ale ludzkośc potrafi uczynić bożkiem nawet pieniądz
13 dni temu / do @Człowiek
 
lepiej taki sposób niz "ogniem i mieczem"
13 dni temu / chichot
 
byłoby nie potrzebne gdyby nie istnieli ,to przyznanie ze istnieją
13 dni temu / @Człowiek
 
1 Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną
13 dni temu / Człowiek
 
na szczęście tylko dla ciebie. Gdyby inni wierzący byli podobnego zdania, to dla ludzkości nie byłoby ratunku.
13 dni temu / @Piotr
 
Kiedyś sedewakantyzm wydawał mi się jakąś skrajnością i dziwactwem...
13 dni temu / Karol
 
a ekai pisze tylko, że Papież posadził dąb z Asyżu zaledwie krotka wzmianka: Papież zasadził dąb z Asyżu w Ogrodach Watykańskich 05 października 2019 | 14:08 | st KAI / hsz | Watykan ? ? W dzień św. Franciszka z Asyżu odbyła się dziś w Ogrodach Watykańskich uroczystość z udziałem przedstawicieli wspólnot rdzennych mieszkańców Amazonii, podczas której Ojciec Święty posadził dąb pochodzący z Asyżu. Jak zaznaczono uroczystość ta wpisywała się w dążenia do troski o ekologię integralną a jednocześnie wiązała się z rozpoczynającym się w najbliższą niedzielę, 6 października Zgromadzeniem Specjalnym Synodu Biskupów dla Amazonii. Dlatego Ojcu Świętemu w posadzeniu drzewa towarzyszył relator generalny tego Synodu, kard. Cláudio Hummes OFM ? oraz dwa małżeństwa pochodzące z regionu Amazonii.
13 dni temu / Ole...
 
Maryna: Nie. Najpierw przyjdzie Wielki Ucisk jakiego nigdy nie było i nigdy więcej nie będzie.
13 dni temu / dast
 
ale odbierani byli jako agresorzy i niszczyciele kultur ,to bardziej przeprosiny
13 dni temu / @Daniel.
 
Czy to już koniec świata?
14 dni temu / Maryna
 
to koszmar
14 dni temu / zatroskany
 
Lubię Papieża Franciszka. Dla mnie to jest święty człowiek
14 dni temu / Piotr
 
Nie wierzę własnym oczom. Dość Panie Boże już nadużywania słowa ''miłosierdzie'', to jest policzek dla setek pokoleń misjonarzy, którzy wielokrotnie oddawali życie na ciężkich misjach.
14 dni temu / Daniel.
 
"Po owocach ich poznacie"
14 dni temu / Grzegorz
 
Oglądam fragmenty tego "czegoś" i tak sobie myślę, że w ciekawych czasach przyszło mi żyć. Dorosłe chłopy, które codziennie sprowadzają Boga na ziemię, jarają się przez godzinę jakimiś tańcami w okolicach klombu. I jeszcze starają się poważnie wyglądać. Chyba jutro na Mszę Świętą pójdę z paprocią, żeby wyrazić solidarność z synodem. "Od dziś drzewa będziesz sadził..."
14 dni temu / Krzysiek
 
Pan Jezus nie uczył nowych doktryn. Był żydem i szanował żydowskie obrzędy. Od czasu do czasu tylko prostowal, tłumaczył. Pokazywał, że Szabat jest dla człowieka darem. Bóg zabronił pracować nawet niewolnikom i zwierzętom. Teraz człowiek nie chce z tego daru korzystać. Najwięcej miał za złe Faryzeuszom ponieważ znali Tore, ale nakladali zbyt dużo obowiazkow na zwykłych żydów. Prostota i unizenie to jest to czego wymagal Jezus. Czy Jezus jest z nas zadowolony w tych czasach? Czy świecimy innym?
14 dni temu / Second
 
dużo mieszasz, skoro zapytałeś to ci odpowiedziałem, Tora to inaczej Pięcioksiąg Starego Testamentu, idąc twoim tokiem rozumowania sam schodzisz do myślenia zatwardziałości litery prawa jak żydzi, nie nasza to rzecz znać Tajemnicę Boże, co do wszystkich ludzi na ziemi, inaczej będzie sądzony poganin, któremu nie dano poznać za życia Chrystusa, inaczej Falasz, który uwierzył Bogu, nie został skażony Talmudem, nie twoja to rzecz wyrokować, Talmud jest tworem żydów synagogalnych, wielu Falaszów jest już chrześcijanami - daje ci to na potwierdzenie, że jesteś w błędzie. Jeszcze raz powtórzę Tora to żywe Słowo Boga, a więc Prawda.
14 dni temu / axe
 
Dajcie spokój żydom. W Ezechiela 37, Zachariasza 12 jest opis napaści ma Jerozolime przez sąsiednie kraje. Wówczas Żydzi poznają Jezusa Chrystusa. A Bóg będzie walczył że względu na Jego Święte Imię. Kto to Imię dzisiaj szanuje. Czy ten kto zaprasza obcych bozkow do swoich świątyń? szamanow. Nie muszę tłumaczyć.
14 dni temu / Second
 
axe - no i jeszcze taka kwestia bycia w prawdzie - Talmud to znacznie późniejsze dzieje - w czasach Chrystusa Żidzi byli pod Torą - można być w prawdzie i zabić Zbawiciela? Helo - czy leci z nami pilot?
14 dni temu / Jot
 
axe - nikt nie pójdzie do Ojca bez Syna. Żadna Tora im nie pomoże. Tym bardziej że tam są ich fałsze. Przykład niepodważalny to list rozwodowy - niby prawo tylko dziwne że Chrystus mówi że stosujący je grzeszą cudzołóstwem. Czy to może obudzi twe sumienie aby przefiltrować ich "prawo" przez złotą zasadę? Dlaczego Zbawiciel mówi do uczniów "czy i wy niepojętni jesteście?" kiedy chcą trzymać się tego "prawa"? Nic ci się nie zapala? Żadne światełko?
14 dni temu / Jot
 
nie traktuj tego dosłownie co powiedziałem, to metafora do zdarzenia przyszłego co by było gdyby...poza tym, żydzi to może być też stan duchowy każdego z nas, ale jak już się czepiasz obecnych Żydów, to ci co opierają się na Talmudzie mają z założenia przechlapane, bo Talmud odrzuca Chrystusa to tzw synagoga, ale jeszcze zachowali się Falasze tzn żydzi, którzy opierają się na Torze, że tak brzydko powiem ustawowo są w Prawdzie.
14 dni temu / axe
 
axe - ilu jest Żydów w prawdzie? Czy nie jest tak że odrzucając Chrystusa stali się synagogą szatana? Kto nie zbiera z Chrystusem - rozprasza.
14 dni temu / Jot
 
Czy to jeszcze Matka Kościół czy tylko matka-ziemia?
14 dni temu / MX
 
PAPIEŻ JAN PAWEŁ II NIE MIAŁ CHOROBY ATLHEIMERA!,... - MIAŁ CHOROBĘ PARKINSONA.
14 dni temu / Kasandra Wera
 
,,Spadający tynk i ewakuacja w bazylice. Wszystko podczas Mszy odprawianej przez papieża" Może to jest odpowiedź na te szamańskie pląsy Biskupa Rzymu.
14 dni temu / Airam
 
Boję się : BOŻE MIEJ MIŁOSIERDZIE DLA NAS I ŚWIATA CAŁEGO, MARYJO, MATKO NASZA RATUJ NAS
14 dni temu / LEA
 
Nieciekawie to wygląda. Masoni atakują
14 dni temu / Katolik
 
naszła mnie refleksja, generalnie takie sceny odbywały i odbywają się na misjach, ale to na prawdę tych pierwotnych głęboki busz, mało takich miejsc, ale to całkiem inaczej wygląda, tam misjonarz działa inaczej jeśli wejdzie do wioski to wchodzi w tą kulturę, nie koniecznie musi odprawiać modły tak jak ten franciszkanin co się kłania, czasem to trwa kilka lat, ciężkiej żmudnej pracy misyjnej, później wchodzi nauczanie, ale zawsze celem jest Chrystus, choć synkretyzm na wiele lat temu procesowi przyświeca, ale nie misjonarzowi. Na tym filmie mamy jakiś ekumenizm kultu, tzn tyle, że każdy zostaje przy swoim bóstwie, szamanka i szamani przy jakimś tam baalu, a kapłani katoliccy przy Bogu i baalu, tak to wygląda,gdzie tkwi fałsz, dotyczy on miejsca, a także synkretycznego bóstwa, tzn tyle, że cel jakim jest Chrystus jest przyćmiony, zwracam tez uwagę na wizytę Tuska dzisiaj przyjechał z roślinką, na moje oko masoneria w tle,jedno jest pewne wszyscy potrzebująMIŁOSIERDIA
14 dni temu / axe
 
Mnie zastanawia na ile w tym wszystkim własnej inicjatywy Franciszka, a na ile jest w tym wpływu ukrytych masonów i innych lucyferian, którzy przeniknęli kręgi duchowieństwa.
14 dni temu / krisbac
 
Drodzy Forumowicze, Jezus powiedział do Piotra, pierwszego papieża, umacniaj braci w wierze. Czy Bergolgio umacania Was w wierze w Syna Bożego, czy jest wręcz odwrotnie?
14 dni temu / Neptun
 
Czy już nie obowiązuje I- wsze przykazanie?????
14 dni temu / pytam
 
Sancte Michaël Arcangele, defende nos in proelio, contra nequitias et insidias diaboli esto presidium; imperet illi Deus, supplices deprecamur; tuque, princeps militiae coelestis, satanam aliosque spiritus malignos, qui ad perditionem animarum pervagantur in mundo, divina virtute, in infernum detrude. Amen.
14 dni temu / John Galt
 
wielu jest powołanych, ale niewielu wybranych.
14 dni temu / axe
 
Wierzmy w Chrystusa i Ewangelię. Nawet wówczas gdy POWOŁANI mają nas za idiotów. Z Ojca PIO, też powołani zrobili idiotę. KRÓLUJ NAM CHRYSTE.
14 dni temu / Maria
 
Ja mam poważne pytanie. I bez złośliwości. Czy biskup Rzymu jest pod obserwacją psychiatrów? Gościu się urodził 17 grudnia 1936. A za tym ma 83 lata. Pląsanie i uczestniczenie, następcy PIOTRA, w szamańskich ,,nabożeństwach" wygląda słabo. Może z nim coś nie tak? Jan Paweł II mimo choroby Alzheimera miał prawie do końca życia umysł światły, a Bergoglio bratający się z szamanami i islamistami ......? Wygląda to cienko.
14 dni temu / Maria
 
Papież Franciszek razem z szamanką moczył dłoń w miseczce z cieczą i ochlapywał ziemię wokół drzewka. Jaka była funkcja Ojca Świętego na tym pogańskim, trybalistycznym obrzędzie?
14 dni temu / Robert
 
@Elpis, "jeden jest Prawodawca i Sędzia, w którego mocy jest zbawić lub potępić" Jk 4,12; "Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę ze swoich uczynków."; "Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym? Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała."; "Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary. Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków."
14 dni temu / kwiatek77
 
Pamiętam jak zachwycano się w mowie i piśmie, , gdy JanPaweł II w Afryce założył maskę czarownika.
14 dni temu / ena
 
@ Arczi: Obawiam się, że nie potrafię!
14 dni temu / Karol
 
Kazdy udzial i praktyki ktore nalezaloby natychmiast odzucic i przepedzic z wiatrem sam praktykuje i bieze w nich udzial a od czego nalezaloby sie trzymac z daleka sam w to wchodzi.
14 dni temu / Nick
 
tak w sumie to zapoczątkował to JPII kiedy podróżował i przed nim tańczyły ludy w Afryce czy Amazonii
14 dni temu / @Robert
 
Koniec jest już bardzo bliski. Bóg nie pozwoli na dalsze herezje i potworne obrażanie Go. Boże zmiłuj się nad nami i chroń nas od złego. Amen.
14 dni temu / Voice
 
To było do Kwiatuszka :
14 dni temu / Elpis
 
Reguła sądzenie osądzania. np robiąc rachunek sumienia nas samych o tyle zdaje egzamin, o ile odniesieniem jest ktoś większy Bóg niż my sami nasze sumienie. Reguła sądzenia innych ludzi o tyle zdaje egzamin, o ile odniesieniem jest ktoś większy Bóg niż my sami. ??? Nie będziesz miał bogów? innych niż Ja, mówi Bóg. Czym jest przyjmowanie "błogosławieństwa" od szamanki?, od protestantów?, od hindusów?? Jaki jest przekaz takich działań? Bluźnierczy! Czyż nie?
14 dni temu / Elpis
 
Obawiam się, bo kimże ja jestem, żeby zwracać uwagę tak wielkim, że to co się wyprawia to bałwochwalstwo, ale że mam słomę w butach, to prawie zamilczę, choć jest taka możliwość, że mogę być wyzwany od zatwardziałych żydów i faryzeuszy, którzy sprzeciwiają się powszechnemu zbawieniu, no cóż wezmę to na swoją klatę, lepiej być żydem w prawdzie, aniżeli poganinem w kłamstwie, choć żydów nie lubię :
14 dni temu / axe
 
Biedny człowiek ten "papież". I ci ludzie, którzy udają katolickich kardynałów.
14 dni temu / Yas
 
To jest jakieś zbiorowe szaleństwo. W protestanckim ?Union Seminary? działającym przy Uniwersytecie Kolumbia odprawiono ?nabożeństwo? do roślin. Eko-oszołomy modliły się do roślin, przepraszając je za zbrodnie ludzkości przeciwko florze całego świata. Hucpa odbyła się w ramach zajęć............. Niestety, mnie już nic nie zdziwi. Koniec został wyznaczony 2000 tys lat temu. APOKALIPSA!!!
14 dni temu / Maria
 
Obejrzałem cały event w Ogrodach Watykańskich i właściwie dziwię się, że Ojciec Święty jest uczestnikiem tego zabawnego kabaretu. Marsz grupy rekonstrukcyjnej z Ameryki Południowej i ich modły w pozycji muzułmańskiej, to jest też szyderstwo z islamu.
14 dni temu / Robert
 
Jak wierzysz tak sie modlisz! Jak sie modlisz tak zyjesz! Samo sie komentuje komu sluzy Brgolio.
14 dni temu / Trad
 
Widzę, że brakło słów autorowi tego artykułu... mnie również.
14 dni temu / matkaPolka
 
Módlmy się za papieża Franciszka, w Amazoni modlą się inaczej a katolicy inaczej Papież poznaje ich kulturę jaka tam panuje nie ma co od razu wyolbrzymiać
14 dni temu / Arczi
 
Antychryst coraz bliżej !
14 dni temu / AnKa
 
Jeśli Pan Bóg chce kogoś pokarać odbiera mu rozum.... Jakże upokarzający jest widok Franciszka i towarzyszących kardynałów biorących udział w tym przedstawieniu...
14 dni temu / Wiara
 
Wygląda to naprawdę bardzo, bardzo NĘDZNIE - w proroctwie, bł. Katarzyna Emmerich mówi o tym, że z budowli Kościoła zostanie tylko sam Ołtarz, wszystko już będzie rozebrane i rozmontowane. To się dzieje na naszych oczach. Głębokie i gorące nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi może skrócić tą straszną próbę.
14 dni temu / Klf
 
Fr. Gommar Depauw : "Jeśli ktoś myśli, że tylko moralna nikczemność może umieścić papieża w panteonie "Złych Papieży", jest oczywiście nieświadomy pontyfikatów z takimi doktrynalnymi porażkami jak te Liberiusza i Honoriusza I." Były już kolorowe Asyże, Budda obok tabernakulum i kadzidełka palone obcym idolom. Nic nowego... Zamęt powszechny trwa od ponad półwiecza.
14 dni temu / Leaf427
 
Oddają cześć temu co nazywają Bogiem, a Bogiem to nie jest, wspominam słowa wykładu KS.Murzińskiego,czas Apokalipsy
14 dni temu / Olo
 
Źle się dzieje,oj źle z biskupem Rzymu,z Kościołem,z kardynalami..najwazniejszy jest czlowiek i jego coraz to dziwniejsze zachcianki,ekologia..a BÓG..gdzie to wszystko zmierza..
14 dni temu / artiols
 
Pogaństwo, pogaństwo i jeszcze raz pogaństwo. Otwierają się bramy przed ohydą spustoszenia. MARANA THA!!!
14 dni temu / Noe
 
Owoce IISW i Asyżu. Rezultaty a nie przyczyna.
14 dni temu / Xyz
 
To zdrada Jezusa.
14 dni temu / i tyle
 
Jeśli w sumieniu są jeszcze wątpliwości, można zadać sobie takie pytania: jakie jest w tym czynie realne dobro? czy czynię realne dobro w ten sposób? czy mogę spokojnie powiedzieć, że to co zrobiłam było dobre? Pamiętajmy, że czyny są złe albo dobre, moralna neutralność nie istnieje.
14 dni temu / kwiatek77
 
Kiedy myślałam nad rozeznawaniem, znalazłam w necie takie reguły podane przez jakiegoś duchownego: Reguła sądzenia innych ludzi = warto pomyśleć, że sądzimy nas samych. Reguła sądzenia nas samych = warto pomyśleć, że oceniamy czyn innego człowieka. Nie pytaj siebie osobiście - czy źle zrobiłeś...ale czy takie postępowanie jest złe? np. czy złe jest klękanie przed bożkiem? tak! czy złe jest klękanie przed hitlerem? tak! czy złe jest klękanie przed szatanistą? tak! Czy gdybym ja uklęknęła przed wyżej wymienionymi, to jak bym siebie oceniła, że popełniłam grzech, czy że nie popełniłam grzechu? Jeśli oceniając samą siebie - uznałabym że to grzech - klękać przed bożkami i przed tymi ludźmi, to nie mam podstaw aby usprawiedliwić inne osoby, które taki czyn by popełniły...Klękanie, oddawanie pokłonu, modlitwa - to się należy tylko Bogu...Nieprzypadkowo diabeł na pustyni za jeden ukłon gotów był oddać Panu Jezusowi królestwa całego świata...
14 dni temu / kwiatek77
 

Skomentuj ten arytukuł

 
 
 
Święta Rita
Św. Ojciec Pio
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Św. Maksymilian Kolbe
Różaniec Twoją obroną
 
 

Copyright 2019 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.