DZIŚ JEST:   13   SIERPNIA   2020 r.

NMP Kalwaryjskiej
IV Objawienie w Fatimie
Św. Hipolita, męczennika
Św. Jana Berchmansa
 
 
 
 

Forum Niemieckich Katolików wzywa biskupów RFN do „opamiętania”

Forum Niemieckich Katolików wzywa biskupów RFN do „opamiętania”
PCh24TV

Forum Niemieckich Katolików, organizacja zrzeszająca wiernych Tradycji i papiestwu członków Kościoła za Odrą, wzywa biskupów RFN do opamiętania. Chodzi o "drogę synodalną", która ma stać się polem przeprowadzenia wielkich zmian zrywających z Magisterium.

 

Konferencja Episkopatu Niemiec większością głosów postanowiła wejść 1. grudnia na Drogę Synodalną. To proces, który ma doprowadzić do zmian w Kościele na czterech obszarach: moralności seksualnej, celibatu, roli kobiet oraz podziału władzy. Liberałowie chcą dokonać głębokiego zerwania z Magisterium.

 

Wierni Tradycji katolicy nie wahają mówić się wręcz o groźbie schizmy. Krytykami "drogi synodalnej" w kształcie zaproponowanym przez przewodniczącego Episkopatu kard. Reinharda Marxa są między innymi kard. Rainer Maria Woelki z Kolonii oraz bp Rudolf Voderholzer z Ratyzbony.

 

Teraz przeciwko programowi skrytej rewolucji opowiedziało się Forum Niemieckich Katolików. To grupa wiernych przywiązanych do Tradycji i papiestwa, wspierana między innymi przed byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerharda Müllera. Forum powstało w 2000 roku w kontrze do skrajnie liberalnej grupy świeckich Centralny Komitet Niemieckich Katolików, która przez większość Episkopatu w Niemczech traktowana jest jako oficjalna reprezentacja świeckich.

 

Forum wskazało w ogłoszonym 4. października oświadczeniu, że rację ma bp Rudolf Voderholzer krytykując "drogę synodalną" za oderwanie od rzeczywistości wiary katolickiej w Niemczech. Problemem zaproponowanego przez kard. Marxa i innych procesu jest między innymi brak położenia wystarczającego nacisku na ewangelizację.

 

Według Forum niemieccy biskupi mają jeszcze dwa miesiące by poważnie zastanowić się nad swoim programem; powinni skupić się przede wszystkim na tym, co obiecali przyjmując sakrę biskupią: czyli na głoszeniu wiary katolickiej w całej jej pełni, bez żadnych skrótów i przeinaczeń.

 

W ocenie Forum dzisiejsza sytuacja w Kościele katolickim, zwłaszcza w Niemczech, przypomina kryzys ariański IV stulecia. Także wówczas jedynie mniejszość biskupów Kościoła katolickiego trwała przy zdrowej wierze.

 

Źródło: forum-deutscher-katholiken.de

Pach


DATA: 2019-10-10 12:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie przypuszczałam, że za mojego życia dokona się rozpad Kościoła.
10 miesięcy temu / panda
 
Niestety, za późno. Zbyt potężne są wpływy Marxa et consortes. Pozostanie im zapewne szukać schronienia pod skrzydłami SSPX.
10 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.