DZIŚ JEST:   28   MAJA   2020 r.

Bł. Lanfranka z Bec
 
 
 
 

Forum Niemieckich Katolików wzywa biskupów RFN do „opamiętania”

Forum Niemieckich Katolików wzywa biskupów RFN do „opamiętania”
PCh24TV

Forum Niemieckich Katolików, organizacja zrzeszająca wiernych Tradycji i papiestwu członków Kościoła za Odrą, wzywa biskupów RFN do opamiętania. Chodzi o "drogę synodalną", która ma stać się polem przeprowadzenia wielkich zmian zrywających z Magisterium.

 

Konferencja Episkopatu Niemiec większością głosów postanowiła wejść 1. grudnia na Drogę Synodalną. To proces, który ma doprowadzić do zmian w Kościele na czterech obszarach: moralności seksualnej, celibatu, roli kobiet oraz podziału władzy. Liberałowie chcą dokonać głębokiego zerwania z Magisterium.

 

Wierni Tradycji katolicy nie wahają mówić się wręcz o groźbie schizmy. Krytykami "drogi synodalnej" w kształcie zaproponowanym przez przewodniczącego Episkopatu kard. Reinharda Marxa są między innymi kard. Rainer Maria Woelki z Kolonii oraz bp Rudolf Voderholzer z Ratyzbony.

 

Teraz przeciwko programowi skrytej rewolucji opowiedziało się Forum Niemieckich Katolików. To grupa wiernych przywiązanych do Tradycji i papiestwa, wspierana między innymi przed byłego prefekta Kongregacji Nauki Wiary, kard. Gerharda Müllera. Forum powstało w 2000 roku w kontrze do skrajnie liberalnej grupy świeckich Centralny Komitet Niemieckich Katolików, która przez większość Episkopatu w Niemczech traktowana jest jako oficjalna reprezentacja świeckich.

 

Forum wskazało w ogłoszonym 4. października oświadczeniu, że rację ma bp Rudolf Voderholzer krytykując "drogę synodalną" za oderwanie od rzeczywistości wiary katolickiej w Niemczech. Problemem zaproponowanego przez kard. Marxa i innych procesu jest między innymi brak położenia wystarczającego nacisku na ewangelizację.

 

Według Forum niemieccy biskupi mają jeszcze dwa miesiące by poważnie zastanowić się nad swoim programem; powinni skupić się przede wszystkim na tym, co obiecali przyjmując sakrę biskupią: czyli na głoszeniu wiary katolickiej w całej jej pełni, bez żadnych skrótów i przeinaczeń.

 

W ocenie Forum dzisiejsza sytuacja w Kościele katolickim, zwłaszcza w Niemczech, przypomina kryzys ariański IV stulecia. Także wówczas jedynie mniejszość biskupów Kościoła katolickiego trwała przy zdrowej wierze.

 

Źródło: forum-deutscher-katholiken.de

Pach


DATA: 2019-10-10 12:33
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
12
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Nie przypuszczałam, że za mojego życia dokona się rozpad Kościoła.
7 miesięcy temu / panda
 
Niestety, za późno. Zbyt potężne są wpływy Marxa et consortes. Pozostanie im zapewne szukać schronienia pod skrzydłami SSPX.
7 miesięcy temu / Karol
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.