DZIŚ JEST:   20   STYCZNIA   2021 r.

Św. Sebastiana, męczennika
Św. Fabiana, papieża, męczennika
 
 
 
 

Forbes: z powodu koronawirusa milionom Amerykanów grozi głód

Forbes: z powodu koronawirusa milionom Amerykanów grozi głód
fot. Paul Hennessy / Zuma Press

Większość rodzin w USA nie ma awaryjnych pieniędzy na trzy miesiące, aby przetrwać trudny okres wywołany przez obostrzenia – podaje magazyn „Forbes”. Kryzys dotyka zwłaszcza osób o niskich zarobkach, pracujących w branży usług. Ogromna część z nich została pozbawiona wystarczających funduszy, aby zapewnić sobie i swoim rodzinom wystarczającą ilość żywności – podkreśla pismo specjalizujące się w tematach ekonomicznych.

 

Jak wynika z omawianego na łamach Forbesa badania instytutu OnePoll, czterech na dziesięciu Amerykanów zgłasza, że ​​po raz pierwszy w życiu doświadczyli zagrożenia związanego z bezpieczeństwem żywnościowym. Połowa z 2000 ankietowanych osób potwierdziła przynajmniej raz trudności związane z pozyskiwaniem jedzenia, podczas gdy 37 proc. twierdzi, że samodzielnie rezygnuje z posiłków, aby ich dzieci mogły zjeść wystarczająco dużo. Aż 63 proc. badanych nie zdawało sobie sprawy, że kiedykolwiek doświadczą tego typu problemów.

 

Dopóki obowiązywała federalna ustawa pomocowa CARES, Amerykanie nie odczuwali tak bardzo ekonomicznych skutków pandemii. Jednak gdy korzyści wynikające z ustawy zaczęły wygasać, wskaźniki trudności w pozyskaniu żywności znacznie wzrosły. We wrześniu i październiku 42 proc. nowojorczyków zgłosiło, że często lub czasami brakowało im jedzenia lub martwiło się, że skończy im się żywność, zanim będzie można kupić więcej.

 

Zamknięcia firm i związane z tym bezrobocie, a także konieczność zatrudniania personelu w niepełnym wymiarze godzin dotknęła szczególnie ludzi o niskich zarobkach. Odczuwają to zwłaszcza pracownicy restauracji, sklepów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Niezliczone małe biznesy zostały zamknięte, pracę straciły miliony pracowników budowlanych. Bezrobocie już dawno przewyższyło najgorsze wskaźniki z czasów prezydentury Barracka Obamy.

 

Początkowo ekonomiści przewidywali wyjście z kryzysu w oparciu o model w kształcie litery V,  gdzie po gwałtownym spadku nastąpi szybkie ożywienie gospodarki i rynku pracy. Jednak w miarę trwania pandemii, okazało się, że będziemy mieć do czynienia z modelem „K”, oznaczającym gwałtowne bogacenie się bogatych, przy pogłębiającym się kryzysie w pozostałych grupach społecznych.

 

Media społecznościowe obiegają zdjęcia aut stojących w kilometrowych kolejkach do banków żywności.

 

Źródło: forbes.com / tvp.info
PR

 

 


DATA: 2020-11-26 08:29
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
1
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

czy widzicie tą kolejkę drogich samochodów stojących po zasiłek żywnościowy?
1 miesiąc temu / Niktoś
 
No tak jest gorzej niż za Obamy. Tylko czy można za to winić Trumpa?. Jeśli ameryka i swiat schodzi coraz bardziej w stronę piekła to przez pandemie. Czyli tak jakby następcy z obozu Obamy byli coraz gorsi.
1 miesiąc temu / w
 
Niech podziękują troskliwym opiekunom ludzkości, którzy wmawiają istnienie epidemii mitycznego koronawirusa. Na świecie globalna liczba zachorowań na grypę spadła o 98 procent czyli pięćdziesiąt razy! Jest zero ofiar grypy w stanie Waszyngton w sezonie grypowym 2020-21.
1 miesiąc temu / Ryś
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.