26 listopada 2020

Forbes: z powodu koronawirusa milionom Amerykanów grozi głód

(fot. Paul Hennessy / Zuma Press)

Większość rodzin w USA nie ma awaryjnych pieniędzy na trzy miesiące, aby przetrwać trudny okres wywołany przez obostrzenia – podaje magazyn „Forbes”. Kryzys dotyka zwłaszcza osób o niskich zarobkach, pracujących w branży usług. Ogromna część z nich została pozbawiona wystarczających funduszy, aby zapewnić sobie i swoim rodzinom wystarczającą ilość żywności – podkreśla pismo specjalizujące się w tematach ekonomicznych.

 

Jak wynika z omawianego na łamach Forbesa badania instytutu OnePoll, czterech na dziesięciu Amerykanów zgłasza, że ​​po raz pierwszy w życiu doświadczyli zagrożenia związanego z bezpieczeństwem żywnościowym. Połowa z 2000 ankietowanych osób potwierdziła przynajmniej raz trudności związane z pozyskiwaniem jedzenia, podczas gdy 37 proc. twierdzi, że samodzielnie rezygnuje z posiłków, aby ich dzieci mogły zjeść wystarczająco dużo. Aż 63 proc. badanych nie zdawało sobie sprawy, że kiedykolwiek doświadczą tego typu problemów.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Dopóki obowiązywała federalna ustawa pomocowa CARES, Amerykanie nie odczuwali tak bardzo ekonomicznych skutków pandemii. Jednak gdy korzyści wynikające z ustawy zaczęły wygasać, wskaźniki trudności w pozyskaniu żywności znacznie wzrosły. We wrześniu i październiku 42 proc. nowojorczyków zgłosiło, że często lub czasami brakowało im jedzenia lub martwiło się, że skończy im się żywność, zanim będzie można kupić więcej.

 

Zamknięcia firm i związane z tym bezrobocie, a także konieczność zatrudniania personelu w niepełnym wymiarze godzin dotknęła szczególnie ludzi o niskich zarobkach. Odczuwają to zwłaszcza pracownicy restauracji, sklepów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych. Niezliczone małe biznesy zostały zamknięte, pracę straciły miliony pracowników budowlanych. Bezrobocie już dawno przewyższyło najgorsze wskaźniki z czasów prezydentury Barracka Obamy.

 

Początkowo ekonomiści przewidywali wyjście z kryzysu w oparciu o model w kształcie litery V,  gdzie po gwałtownym spadku nastąpi szybkie ożywienie gospodarki i rynku pracy. Jednak w miarę trwania pandemii, okazało się, że będziemy mieć do czynienia z modelem „K”, oznaczającym gwałtowne bogacenie się bogatych, przy pogłębiającym się kryzysie w pozostałych grupach społecznych.

 

Media społecznościowe obiegają zdjęcia aut stojących w kilometrowych kolejkach do banków żywności.

 

Źródło: forbes.com / tvp.info
PR

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 128 277 zł cel: 300 000 zł
43%
wybierz kwotę:
Wspieram