DZIŚ JEST:   26   STYCZNIA   2020 r.

III Niedziela Zwykła
Św. Tymoteusza, biskupa
Św. Tytusa, biskupa
 
 
 
 

Fiskus uszczelnia system - kasy fiskalne dla większości przedsiębiorców

Fiskus uszczelnia system - kasy fiskalne dla większości przedsiębiorców
fot. djshaw/scx

Niedługo łatwiej będzie policzyć tych, którzy nie muszą korzystać z kas fiskalnych niż tych, których ten obowiązek już obejmuje. Od przyszłego roku obowiązek posiadania tego urządzenia będzie dotyczył znacznie większej liczby przedsiębiorców niż dotychczas. Powodem jest obniżenie rocznego limitu obrotu detalicznego z 40 tys. zł  do 20 tys. zł.

 

W środę rząd opublikował projekt rozporządzenia w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Czyli krótko mówiąc komu wolno jeszcze nie posiadać kasy fiskalnej, a kto już mieć ją musi. Obowiązek dotyczy tych podmiotów, które sprzedają towary lub świadczą usługi tym osobom, które nie prowadzą działalności gospodarczej. Jak dotąd do zakupu tego urządzenia zostali zmuszeni lekarze i prawnicy. Od nowego roku kasy zamontują szkoły nauki jazdy oraz sprzedawcy gazu płynnego.

 

Najbardziej bolesną dla podatników zmianą jest obniżenie o połowę limitu obrotów detalicznych z 40 tys. zł. do 20 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że dotyczy to obrotu, a więc nie przychodu czy zysku, jest to naprawdę dużo, to bowiem daje miesięcznie ok. 1667 zł. Dla porównania płaca minimalna wynosi 1500 zł. brutto i jest to przychód. Można się więc domyślić, że skoro kwota 1667 zł stanowi obrót, to zyski z tego są naprawdę niewielkie. Fiskus zaczyna więc coraz częściej sięgać do kieszeni osób coraz biedniejszych.

 

Zmiany dotyczyć będą także naliczania limitu. Na razie obejmuje on każdego podatnika niezależnie od tego czy sprzedaż osobom fizycznym rozpoczął na początku czy pod koniec roku. Od nowego roku będzie liczony proporcjonalnie do okresu prowadzonej działalności.

 

Według Krzysztofa Budzisza z kancelarii KDA Audyt niekorzystnych dla podatników zmian jest więcej. Ci, którzy już wcześniej założyli kasy również nie będą mogli liczyć na zwolnienie, natomiast ci, którzy stracili prawo do zwolnienia, będą mieć mniej czasu, żeby kasę zamontować. Ci, którzy handlują w internecie będą zmuszeni umieszczać na paragonach więcej informacji o nabywcy.

 

Jeśli chodzi o zakup kasy obowiązuje nadal ulga w wysokości 90% kwoty, nie więcej jednak niż 700 zł. Można też wliczyć to w koszty uzyskania przychodu.

 


Iwona Sztąberek

Źródło: www.rp.pl


DATA: 2012-07-27 12:16
AUTOR: IWONA SZTĄBEREK
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj arytukuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Lemingoza zaczyna zbierać okrutne żniwo, a to dopiero początek! Ludziska (wyborcy) chcieli socjalizmu, to go mają, na własnych zadach odczują i to mocno i długo!
ponad 7 lat temu / John Galt
 
"? Jest super, jest super. Więc o co ci chodzi. Więc o co ci chodzi? Jest super?"- tekst piosenki T.Love.
ponad 7 lat temu / Starter
 
Reżim rabuje na potęgę, już nawet nie kryje się, że "zabiera bogatym". A ludzie jak owce na rzeź prowadzeni, dają się rabować i nie protestują, czyli są zadowoleni?
ponad 7 lat temu / Wolny Katolik
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

Nie ma go na naszym portalu?
Napisz! Krótkie komentarze lub felietony - opublikujemy je na Pch24.pl
 
 
 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.