DZIŚ JEST:   04   LIPCA   2020 r.

Pierwsza Sobota
Św. Elżbiety Portugalskiej
Bł. Piotra Frassatiego
 
 
 
 

Firmował stan wojenny w „Dzienniku”, dziś recenzuje TVP. Marek Tumanowicz walczy z „dyktaturą PiS”

Firmował stan wojenny w „Dzienniku”, dziś recenzuje TVP. Marek Tumanowicz walczy z „dyktaturą PiS”
#MAREK TUMANOWICZ    #STAN WOJENNY    #KOD    #MAJDAN    #PIS    #TUMANOWICZ    #TVP    #DZIENNIK

„Dziennikarz” przebrany w wojskowy mundur, Marek Tumanowicz, pozostający do dziś jednym z symboli stanu wojennego, wziął się za recenzowanie rządów PiS. Według człowieka, który służył propagandzie dyktatury Jaruzelskiego i Kiszczaka obecne rządy są zagrożeniem dla wolności, a sondaże świadczące o popularności partii Kaczyńskiego obrazują… brak inteligencji Polaków.  

 

Podczas Stanu Wojennego w 1981-82 Marek Tumanowicz występował w mundurze, co było jego pomysłem. Chciał w ten sposób podkreślić wojskowy charakter władzy, podnieść autorytet „Dziennika” oraz zapewne zaskarbić sobie zaufanie rządzących wówczas generałów, po latach skazanych z tytułu członkostwa w związku przestępczym o charakterze zbrojnym.

 

Dziś Tumanowicz nie boi się ośmieszenia, i… recenzuje dziennikarzy mianowanych przez nowe władze TVP. „Wyrzucają wartościowych dziennikarzy zastępując ich miernotami. Wiadomo - miernota jest posłuszna. Dążą do dyktatury - bo lękają się demokracji gdzie obowiązuje siła argumentów, a nie argument siły. Będą próbowali, przy pomocy ustawy, zdusić krytykę w internecie i zakazać manifestacji KOD. Dlaczego to robią? Bo się boją” – napisał na Facebooku.

 

Gwiazdor „Dziennika TV” uznał za stosowne również podzielić się swoją opinią o narodzie Polskim. ”Jak nieliczna jest w Polsce grupa inteligencji, skoro PiS ma nadal - jak wynika z sondaży - wysokie poparcie. PiS i Duda. Nigdy nie byliśmy zbyt inteligentnym narodem, ale żeby aż tak?!” – czytamy na jego facebookowym profilu.

 

Jak widać Tumanowicz nie zapomniał czego uczono go, gdy pracował w komunistycznej telewizji. Co ciekawe dziś ośmiela się także nawoływać do zaostrzenia protestów przeciw rządowi PiS – „Prezesik wykonał kolejny kroczek do wyprowadzenia Polski z UE. Idzie to w takim tempie, że pokojowe manifestacje nie wystarczą już wkrótce. Majdan?...” – pisze na portalu społecznościowym.

 

 

 

kra
DATA: 2016-06-06 08:39
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
0
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Co takie znęcanie się tak człowiekiem,bo występował w okresie stanu wojennego w mundurze.Przeczytaj sobie;"08/15".Wielkie przestępstwo,że aż tyle podwórkowych sędziów i prokuratorów wydaje wyroki.Musiał być umundurowany.Ale dziwy,nad dziwy niesłychane!!!To już teraz taka moda rozliczania wszystkich,kto się nawinie na widelec "Sprawiedliwego Polaka".A dla bezkarnego postępowania nadarza się okazja-to internet.Przecież w tym okresie wiele osób musiało włożyć mundur,bo byli powoływani do wojska.A dziennikarz to taki sam zawód jak;szewc,krawiec czy piekarz,usługobiorca."Dla chleba PANIE dla chleba".Rozumiesz???Ty co tak lubisz oceniać wszystkich,którzy według twego pojęcia są niegodni pozytywnej oceny.
ponad 4 lata temu / NN
 
Nazywaliśmy go wtedy Tuman Tumanowicz.
ponad 4 lata temu / jac
 
co za ubol wredny
ponad 4 lata temu / dgsgg
 
ciekaw jestem czy chowa jeszcze gdzies swoj zielony mundurek z czasow "WRON-y", powinien w nim isc na demonstracje, aby ludzie widzieli jaki on "WRON-owy" demokrata, jak caly EUROKOLCHOZ. A pieniazkow i obietnic pani "MAKRELA" nie szczedzi, trzepie swoj zdegenerowany "narodzik" teutonski i w zamian ofiaruje im IGRZYSKA!!!!
ponad 4 lata temu / okirex
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.