DZIŚ JEST:   08   LIPCA   2020 r.

Św. Jana z Dukli
Św. Kiliana, męczennika
 
 
 
 

Finlandia: seria przestępstw seksualnych z udziałem imigrantów wstrząsnęła krajem

Finlandia: seria przestępstw seksualnych z udziałem imigrantów wstrząsnęła krajem
Zdjęcie ilustracyjne. Credit Image: © Jodi Hilton/NurPhoto via ZUMA Press/FORUM

Skala przestępstw na tle seksualnym z imigrantami w roli głównej zszokowała opinię publiczną w Finlandii. Śledczy wskazują, że prowadzone dochodzenia to tylko „wierzchołek góry lodowej”, a premier kraju określił je jako „nieludzkie” i „wstrząsające”.

 

Przestępstwa seksualne dokonane przez azylantów pochodzących głównie z Bliskiego Wschodu i Afryki w Oulu (Finlandia) spotkały się z reakcją najwyższych osób w państwie. O mieście znajdującym się ok. 600 km na północ od Helsinek stało się głośno za sprawą skali gwałtów i molestowań, których ofiarami były głównie nieletnie dziewczynki.

 

Komenda policji w Oulu na początku grudnia wydała komunikat dotyczący przestępstw, o których popełnienie podejrzani są cudzoziemcy ubiegający się w Finlandii o azyl. Wtedy podejrzanych było dziesięć osób, wczoraj zarzuty postawiono kolejnym czterem. Jak zaznaczają śledczy, dotychczasowe dochodzenia to tylko „wierzchołek góry lodowej” problemów powodowanych przez zagranicznych przybyszów.

 

Prezydent Finlandii, Sauli Niinisto wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie, w którym przestępstwa określił jako „nieludzkie” i „szokujące”. Za niedopuszczalne uznał przynoszenie „zła i strachu” nie tylko przez tych imigrantów starających się o azyl, ale także takich, którym taki status już przyznano.

 

Premier Finlandii z kolei wskazała, że prawo azylowe nie może w żaden sposób chronić przestępców. Dodatkowo zapowiedziała zmianę przepisów w celu sprawniejszego wydalenia z kraju osób dopuszczających się tych straszliwych czynów.

 

Komentatorzy wskazują na wpływ niedawnych wydarzeń na wzrost popularności eurosceptycznej Partii Finowie (PS). Według najnowszych sondaży, popularność tego ugrupowania przekroczyła 10 proc. Najpopularniejsza jednak nadal pozostaje Socjaldemokratyczna Partia Finlandii (SPD) z 21 procentowym poparciem. Wybory w Finlandii odbędą się w połowie kwietnia 2019 r.

 

Źródło: tvp.info
PR


DATA: 2019-01-13 14:06
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
5
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

Do Sec. Nie wprowadzajmy pozostałych w błąd!!! Islam dopuszcza istnienie żydów i chrześcijan. Tylko oni będą mieli prawo żyć pod ochroną islamu po bez warunkowym zaakceptowaniu "pakietu Omara", zaś pozostali tj. ateiści, apostaci i inne środowiska postępowej nowomowy zostaną w "pokojowy sposób" zgodnie z jasno określonymi i wszędzie ogłaszanymi instrukcjami, wskazaniami pozbawieni prawa uczestniczenia w społeczeństwie - UMMIE. Czy zostaną zastosowane te bardziej drastyczne sposoby czy te mniej zdecyduje tłum, reprezentant ummy. Pytanie, może retoryczne do Nas chrześcijan i osób wychowanych w tym kręgu kulturowym : Co jest bardziej drastycznym środkiem dekapitacja czy pozbawienie naprzemian ległych członków tj. prawa ręka lewa stopa lub odwrotnie, uczynionych w pełnym reżimie sanitarnym aby pacjent nie odszedł?. Pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, niech każdy spróbuje sam znaleźć odpowiedź - może ta chwili zastanowienia coś w nas zmieni, otworzy zamknięte oczy.
ponad 1 rok temu / Tak tak
 
Cóż za niezrozumienie ubogacenia kulturowego! Naiwność, lenistwo, pokładanie zaufania w wielokrotnie kłamiącej władzy, wiara w omnipotencję socpaństwa wydają owoce. Gorzkie. A będzie tylko gorzej. Pozostaje pytanie czy najgłębszy plan przewiduje ekserminacje ludności arabskiej/islamskiej rękami wściekłych Europejczykow (i nękanie ich później za to), czy to islamiści skorzystają z bierności sytych, głupich i bezbożnych i uczynią z nich niewolników?
ponad 1 rok temu / Suomi
 
Islam nienawidzi żydów i chrześcijan. Na trzeciej pozycji są ateiści. Najgorzej jednak są traktowane kobiety. I zapamiętajcie nie ważne: sunnici, szyici czy wahabici.
ponad 1 rok temu / Sec
 
Nie rozumiem dlaczego są zszokowani, przecież w tej wrogiej nam kulturze Bliskiego Wschodu, Indii itp. takie zachowania samców, bo tak ich trzeba nazwać, to norma. Nie powinno się ich w ogóle tu wpuszczać, a niestety robi to samo rząd warszawski.
ponad 1 rok temu / finka
 
David Duke "Jak umiera zachodnia cywilizacja" - czy jeszcze coś takiego jest,chociaż resztki????
ponad 1 rok temu / Mega
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIA KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
M. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.