DZIŚ JEST:   19   WRZEŚNIA   2020 r.

NMP z La Salette
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
 
 
 
 

Finlandia: debata na temat „kompleksowej strategii promowania równości LGBTI”

Finlandia: debata na temat „kompleksowej strategii promowania równości LGBTI”

„Europa znajduje się na niebezpiecznym rozdrożu i jest to krytyczny czas dla Komisji Europejskiej, by przyjęła kompleksową strategię LGBTI w ciągu najbliższych pięciu lat” – apeluje jedna z największych homoseksualnych organizacji lobbingowych ILGA-Europe, która dostaje dotacje z KE. Apel został przedstawiony tuż przed konferencją prezydencji fińskiej na temat „promowania równości LGBTI” w UE.

 

23 września fińska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej i Komisja Europejska poprowadzą konferencję na wysokim szczeblu na temat „promowania równości LGBTI w UE od 2020 roku”.

 

W sympozjum wezmą udział mówcy z państw członkowskich UE, europosłowie i przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz liderzy międzynarodowych organizacji pozarządowych. Debaty i dyskusje podczas tej konferencji posłużą za podstawę przyszłej polityki KE, mającej na celu „promowanie równości osób LGBTI w UE”.

 

ILGA Europe wskazuje, że konferencja odbywa się w czasie, gdy „erozja praw człowieka osób LGBTI wraz z narastaniem retoryki nienawiści przeciw osobom LGBTI w niektórych krajach UE, zagraża europejskiej demokracji i podważa podstawowe zasady UE, takie jak równość, wolność i godność ludzka”.

 

Jako przykład podano „polską społeczność LGBTI”, „wciągniętą w środek konfrontacji politycznej, która podsyca nienawiść, podżega do przemocy i negatywnie wpływa na życie”.

 

ILGA Europe sugeruje, że w okresie poprzedzającym wybory europejskie, a teraz także wybory parlamentarne, podmioty polityczne, zwłaszcza partia PiS – w tym ministrowie rządu – prowadzą kampanię demonizacji „społeczności LGBTI”, ściśle współpracując z konserwatywnymi przywódcami religijnymi.

 

Podobne wydarzenia – zdaniem organizacji lobbującej w Brukseli za szczególnym uprzywilejowaniem sodomitów – mają miejsca w innych krajach europejskich i na całym świecie, gdzie obserwuje się „gwałtowny wzrost nienawiści i podziału, często skierowanego wobec grup zmarginalizowanych, takich jak osoby LGBTI”. Organizacja narzeka, że w niektórych krajach obserwuje się odwrót od „przepisów” korzystnych dla osób LGBTI.

 

I tak w Bułgarii usunięto przepisy, umożliwiające osobom transseksualnym zmianę nazwiska lub płci w oficjalnych dokumentach. W Chorwacji rząd nie odnowił planów działania na rzecz równości.

 

ILGA Europe oskarża rządy Bułgarii, Węgier i Turcji, że nie przestrzegają podstawowych praw obywatelskich i politycznych, takich jak wolność zgromadzeń podczas „wydarzeń dumy LGBTI”, wolności zrzeszania się. Nie zapewniają także ochrony osobom, walczącym o „prawa” dla mniejszości seksualnych.

 

„Dyskurs i ustawodawstwo przeciw LGBTI w coraz większym stopniu – propagowane przez populistycznych liderów - wkraczają na globalną scenę polityczną i wpływają na społeczeństwa, podsycając strach i rodząc nietolerancję ze względu na korzyści polityczne. Politycy w bułgarskim mieście Płowdiw, jednej z tegorocznych Europejskich Stolic Kultury, prowadzili kampanię, by zablokować wystawę LGBT. Ataki skrajnie prawicowej partii Vox na prawa LGBTI kwestionuje lata politycznego konsensusu w tej sprawie w Hiszpanii, która w 2005 r. stała się trzecim krajem na świecie, który zezwolił na małżeństwa osób tej samej płci” – czytamy.

 

Organizacja przekonuje, że prawa i wolności osób ze „społeczności LGBTI” są papierkiem lakmusowym dla demokracji i wartości UE, a przestrzeganie tych praw i wolności ma podstawowe znaczenie dla podstawowych wartości UE.

 

„Dlatego tak ważne jest, aby w tym krytycznym momencie Komisja była silna w kwestii praw podstawowych i nie pozwoliła na erozję praw mniejszości i podważanie wartości UE. Teraz bardziej niż kiedykolwiek nadszedł czas, aby Komisja przyjęła kompleksową strategię LGBTI, która będzie w pełni przekrojowa, konsultowana z Parlamentem i społeczeństwem obywatelskim odnośnie tego, w jaki sposób włączyć prawa LGBTI do głównego nurtu swoich programów na następne pięć lat” – czytamy.

 

Zdaniem ILGA Europe, unijna strategia LGBTI, przyjęta i wdrażana przez Komisję Europejską, dałaby bardzo ważny sygnał polityczny, że UE będzie nie tylko kontynuować, ale także zintensyfikuje prace w sprawie „ochrony i promowania praw człowieka osób LGBTI w Unii Europejskiej”.

 

„Pomoże również wszystkim dyrekcjom generalnym Komisji Europejskiej poczuć się upoważnionym do zapewnienia pełnej realizacji istniejących zobowiązań oraz do planowania wniosków i działań, które będą sprzyjać prawom człowieka i równości LGBTI” – czytamy.

 

Grupa podkreśla, że  chociaż niewielka liczba rządów tłamsi „prawa i wolności LGBTI” i „angażuje się w nienawistną retorykę”, to jednak może to zagrozić większej grupie państw, które są po stronie „praw człowieka” w krytycznym momencie w Europie i na świecie.

 

Evelyne Paradis, dyrektor wykonawczy ILGA-Europe zaznaczyła: „Rządy niektórych krajów i innych sił w UE otwarcie odwracają uwagę od praw LGBTI i innych mniejszości, starając się zastąpić demokrację i różnorodność „tradycyjnymi wartościami”. Ich głosy mogą być głośne, ale wiemy, że większość państw członkowskich chce stałego postępu w kierunku równości osób LGBTI w Europie”.

 

„Prawa i wolność społeczności LGBTI nie są oddzielone od praw i wolności wszystkich osób mieszkających w Europie, a erozja tych praw jest wyznacznikiem erozji wszystkich podstawowych praw człowieka. Dlatego teraz bardziej niż kiedykolwiek potrzebujemy kolejnej Komisji Europejskiej, która przyjmie strategię LGBTI na szczeblu UE” – zaapelowano.

 

W konferencji wysokiego szczebla maja wziąć udział: Thomas Blomqvist, minister współpracy nordyckiej i równości z Finlandii, Věra Jourová, komisarz ds. sprawiedliwości, konsumentów i równości płci,  Ingrid van Engelshoven, minister edukacji, kultury i nauki z Holandii, Terry Reintke, poseł do PE, współprzewodniczący grupy LGBTI Parlamentu Europejskiego, Zieloni / EFA (Niemcy), Roberta Metsola, poseł do PE, PPE (Malta), Edward Zammit Lewis, minister spraw europejskich i równości (Malta), Rosa Lopes Monteiro, sekretarz stanu ds. obywatelstwa i równości (Portugalia), Jovana Trencevska, sekretarz stanu (Macedonia Północna), Michael O´Flaherty, dyrektor Agencji Praw Podstawowych (FRA),

 

ILGA Europe – Międzynarodowe Stowarzyszenie Gejów i Lesbijek - to międzynarodowa pozarządowa organizacja zrzeszająca ponad 600 grup z 54 krajów Europy i Azji Środkowej, która promuje sodomię i inne aberracje seksualne na świecie, starając się wpływać na rządy i gremia międzynarodowe.

 

W skład ILGA Europe wchodziły organizacje wobec których prowadzono śledztwa za przestępstwa kryminalne. W Holandii toczyło się śledztwo w sprawie defraudacji funduszy przez byłego lidera organizacji LGBT Cultuur-en Ontspannings Centrum (COC). W Szwecji na pięć lat pozbawienia wolności skazano byłego przewodniczącego RFSL – szwedzkiego partnera ILGA Europe – za gwałty, bezprawne pozbawienie wolności, stręczycielstwo i wykorzystywanie seksualne pięciu młodych mężczyzn uzależnionych od narkotyków.

 

Byłemu liderowi holenderskiej COC, Henke Krolowi zarzucono oszustwa finansowe i sprzeniewierzenie dotacji otrzymanych od rządu holenderskiego przeznaczonych na utrzymanie homoseksualnego pisma „Gaykrant”.

 

Zarówno szwedzka organizacja homoseksualna RFSL, jak i holenderska COC wchodzą w skład federacji ILGA Europe, która ma swoich przedstawicieli w Komisji Europejskiej i ponad połowa jej funduszy pochodzi z dotacji tejże Komisji, czyli wszystkich podatników w UE.

Na przykład w latach 2007 do 2011 KE przekazała na działalność ILGA Europe ponad 4 mln euro. Większość tych środków przydzielona została w ramach programu PROGRESS.

 

ILGA ze względu na powiązania z organizacjami pedofilskimi została wyrzucona z ONZ. Jej głównym celem jest walka z tzw. homofobią. Federacja finansuje programy szkoleniowe dla urzędników państwowych, polityków, dzieci i młodzieży. Prowadzi liczne kampanie medialne i reklamowe. Jej przedstawiciele lobbują w instytucjach unijnych, domagając się stosowania surowych kar za tzw. mowę nienawiści wobec mniejszości seksualnych. Jej działacze chcą także wprowadzenia do szkół edukacji seksualnej już dla najmłodszych dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem „różnorodności seksualnej”.

 

Źródło: ilga-europe.org, PCh24,pl

AS


DATA: 2019-09-20 14:59
 
 
Podziel się:  
 
 
 
drukuj
 
 
 
DOBRY TEKST
2
 
 
 
Skomentuj artykuł
Nick *:
Twoja opinia *:
wyślij opinie
Regulamin forum portalu PCh24.pl.
Kliknij aby przeczytać

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 

Komentarze

LGBT ...bolszewicy też tak zaczynali a potem miliony ofiar z tych którzy nie kochali bolszewikow
11 miesięcy temu / Koło
 
Przestępcy nie są od kreowania demokracji i promocji zgnilizny. A UE posługuje się przestępcami i wywiera naciski poza prawne i niezgodne z traktatem.
11 miesięcy temu / DNA
 
Dlaczego UE chce się zajmować sprawami, którymi zajmować się nie powinna? Ktoś jeszcze pamięta te zapewnienia, ze UE nie miała się mieszać w sprawy światopoglądowe?
11 miesięcy temu / emk
 

 
Top Komentowane
 
1
1
1
1
1
 

 
 
Święta Rita
Ojciec Pio
Święty Maksymilian
Fatima - orędzie tragedii czy nadziei
Różaniec - ratunek dla świata
 
 

Copyright 2020 by
STOWARZYSZENIE KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ
IM. KS. PIOTRA SKARGI

 

Żaden utwór zamieszczony w Portalu pch24.pl (www.pch24.pl) nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie, bez zgody Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi z siedzibą w Krakowie (Wydawca). Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody Wydawcy jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Prośbę o zgodę należy kierować do Redakcji Portalu na adres [email protected] Zgoda udzielana jest w formie pisemnej lub elektronicznej.

Rozpowszechnianie utworów, po uzyskaniu zgody, możliwe jest tylko pod warunkiem podania bezpośrednio pod publikowanym utworem informacji o źródle pochodzenia (PCh24.pl) oraz odnośnika do strony źródłowej (link z atrybutem rel=”follow”). Zgoda nie obejmuje ilustracji do tekstów. Niniejsza klauzula nie dotyczy użytkowników Portalu, linkujących utwory zamieszczone w Portalu w mediach społecznościowych.